Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

bwojtku

Illbruck zrobił coś strasznego promując system montażu warstwowego jako "ciepły montaż"

Niestety, nie jesteśmy chyba w stanie wybić tego "ciepłego motażu" z głowy laikom ale też niektórym z branży co po prostu nie myślą

Tzw. montaż ciepły NIE JEST CIEPŁYM MONTAŻEM TYLKO SZCZELNYM

1mm folii nie podnosi izolacyjności połączenia w jakikolwiek sposób - ale czy ktoś nad tym się realnie zastanowi?

 

Ciepłym montażem można by nazwać wysunięcie okna w warstwę ocieplenia - bo faktycznie podnosi to izolacyjność połączenia czego dowodem jest choćby obliczeniowy przebieg izoterm w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mm folii nie podnosi izolacyjności połączenia w jakikolwiek sposób - ale czy ktoś nad tym się realnie zastanowi?

Ja ponownie zaryzykuję twierdzenie, że montaż z użyciem taśm może być "zimniejszy" niż bez nich. Na dowód przytoczę rysunek z oficjalnej strony www firmy Soudal prezentujący "ciepły montaż":

cieply.jpg

Moje pytanie brzmi: Czy taki sposób uszczelnienia okna jest cieplejszy niż szczelne wypełnienie przestrzeni między ramą a murem pianką PUR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiciel soudala powiedział tak "no mamy te taśmy w ofercie ale jak jezdziłem po budowach ogladać jak montuja okna z uzyciem tych taśm to szkoda gadać"

to jest zachecanie:) no ale nie ma co sie oszukiwać aby było dobrze to trzeba troszke sie przyłożyć! co przeliczajac na czas pieniadze itd itp ... a klient powie okna takie drogie to montaz niech bedzie tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuco CT70 Cava z szybą 0,5 => Uw=0,97 koszt ok. 850,- białe

Schuco Si82 z szybą 0,5 => Uw=0,86 koszt ok. 1050,- też białe

Schuco Si82+ z szybą 0,5 => Uw=0,8 koszt ok. 1300,- także białe

 

O fajnie :) Bo na stronie jakoś nie znalazłem info. A jak jest dopłata do koloru jednostronnego i czy to jest brutto z 8% vat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jakich firm masz te oferty? Może musisz jeszcze poszukać? Może poproś o wycenę kolegi jareko. JA ci mogę podpowiedzi M&S, ale faktycznie tanio nie jest :( Czy to już z montażem "ciepłym"?

 

 

Witam wszystkich :)

buduje wlasnie liczi, aktualnie siedze nad ofertami na okna i rolety, nie mam pojecia czy nie mam zbyt wygorowanej wyceny, mam dwie oferty roznia sie minimalnie, moglibyscie zerknac ? dzieki wielkie

Veka Perfectline, okucie roto nt, okleina szara jednostronna,U 0,7 ale 3 okna 1,0 (ubikacja,garaz,kotlownia-chcialam oszczedzic)

okna:

1szt 300/150 nieotwierane

1szt 315/90 przedzielone uchylane od gory

1szt 60/110 otw-uch

1szt 70/140 otw-uch

2szt 90/150 otw-uch

2szt 90/135 otw-uch

1x 150/50 uch

1x 120/50 uch

okna balkonowe 3szt 180/220

okno naroznikowe 1szt 180/230 nieot szeroka rama i 1szt 180/230 otwierane na osciez (powierzchnie bezpieczne od wewnatrz ze wzgledu na dzieci)

do tego rolety antracyt, 6 silnikow i brama garazowa 2400 / 2125 segmentowa antracyt na zewnatrz 2 piloty

 

wychodzi brutto z montazem jakies 35-37tys

przeraza mnie ta kwota troche, na czyms moge zaoszczedzic ? o co pytac oferentow? jak nie dac sie przeplacic ?

raz jeszcze dziekuje za wszelkie porady i wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mówimy o montażu ewidentnie błędnym

 

nie jestem ekspertem - 1 post wyzej pisałem że może ktoś kto jest ekspertem dokładnie policzy i pokaże różnice

moje doświadczenia pokazują że zdecydowana większość ekip montujących zwykłe okna odwala manianę więc porównuje to właśnie do montażu ewidentnie błędnego

 

okna plastikowe wymieniane były w mojej najbliższej rodzinie na przestrzeni ostatnich 10 lat 3x (oczywiście w różnych 3 budynkach: rodzice , teściowie , moje mieszkanie w bloku) w 1 przypadku u rodziców już jakieś 10 lat temu - robił to własnoręcznie mój tata, w pozostałych przypadkach ekipy - różne firmy - za każdym razem były błędy - byle wstawić zaszpachlować i do przodu !!!!

 

dlatego intuicja mi mówi że jeśli ktoś już chce dopłacać przede wszystkim powinien postawić na montaż - na ekipę która na tym się zna i na odpowiednią technologię

 

jeśli dobrze pamiętam jeden z przedstawicieli HekaPlast przekonywał mnie że montaż ciepły w licu okna są w stanie zrobić równie dobrze jak w warstwie ocieplenia - a znacznie taniej niż ta 2 opcja bo odpadają kotwy JBD

(dla moich okien koszt montażu: zapianowanie + zakotwienie + taśma paroszczelna Ilbrucka od wewnątrz + taśma paroprzepuszczalna Ilbrucka od zewnątrz w licu muru lub okna wysunięte max. 3 cm na zewnątrz to 3150 zł/ brutto. materiały do montażu w warstwie ocieplenia z robocizną to dodatkowy koszt w wysokości 6 000 zł/brutto.)

 

więc ile kosztować może tradycyjny montaż okien na pianie?

Okna do otworu o wymiarach 60x60 cm szt. 5

Okna do otworu o wymiarach 90x90 cm szt. 1

Okna do otworu o wymiarach 150x150 cm szt. 6

Okna do otworu o wymiarach 160x232 cm szt. 1

Okna do otworu o wymiarach 200x232 cm szt. 1

Drzwi balkonowe do otworu o wymiarach 270x232 cm szt. 1

 

??? nie wiem nie sprawdzałem - strzelam 1500- 2000 ? brutto - to gdybym był na miejscu większości budujących mając do wyboru dopłacić 1500 zł (nie wspominając już od dopłacie 6000 za montaż na JBD którą to kwotę można przeznaczyć na jeszcze lepsze okna) do wszystkich okien średniej klasy by mieć super okna pasywne - lub je lepiej zamontować - wybrał bym lepszy montaż - może się mylę - dlatego prosiłem o komentarz EKSPERTA

 

tak jak pisałem to tylko gdybanie - nie kupuje srednich ani dobrych okien tylko najlepsze i wybieram najlepszy montaż ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc ile kosztować może tradycyjny montaż okien na pianie? ...
masz 78,12 mb obwodu a ceny...ceny bywają różne, i w dużej mierze - regionalne

coś około 2100,- PLN powinien kosztować prawidłowy montaż bez JB-D i bez folii czy taśm - czyli jak napisałeś tylko przy uszczelnieniu pianą (oczywiście z standardowymi kotwami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DomPasywny jak czytam na twoim blogu chcesz robić dom pasywny. No to musisz walczyć o każdą część energii która ci chce zwiać.

Gdybyś robił dom zwykły nie byłoby żadnych pytań, ale to ma być pasywniak. Oczywiście możesz spróbować tak jak kolega j-j. Na zwykłe łączniki do drewna.

 

Piszę tak bo też chcę zrobić pasywniak. Ale nie na papierze tylko na prawdę :)

 

Ale trzeba tez znaleźć jakiś rozumny środek, jakiś kompromis. Nie mam zamiaru lądować okien internorm pasywnych za 5600 netto /szt bo to dla mnie jest przegięcie. Ale jestem w stanie przeznaczyć tyle za cały "ciepły montaż". Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wylicze ci Uw dla mojej propozycji i dla suwanki w Si 82+ może to przemówi :)

Si82+ nie ma odpowiedniego profila by wykonać drzwi przesuwne !!! i teraz zastanawiam się jak ci chcą taką przesuwkę zrobić a dokładniej z czego? Najprawdopodobniej zechcą ci zrobić na Schuco CT70 HS

i teraz dla Schuco CT70 HS w wymiarze 2700/2300 będzie miało Uw=0,96 z zastosowaniem pakietu o k=0,5

a teraz inna konfiguracja tego balkonu

konieczny podział na 3/3 gdzie 1/3 to fix w skrzydle a 2/3 to dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem

dla Si82 => Uw=0,80

dla Si82+ => Uw=0,75

 

I jeśli budujesz faktycznie dom pasywny to już wiesz jaką konstrukcję powinieneś wybrać

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - dziękuje za wyliczenia - ja oczywiście będę montował okna na JBD i drzwi balkonowe w opcji 0,75 - to do mnie przemawia ...

 

cala wcześniejsza wypowiedz miała dać do myślenia wszystkim innym którzy domów super energooszczędnych nie budują tylko zwykle jak na dzisiejsze czasy tzw energooszczędne

 

autorus całkowicie się z Tobą zgadzam - będziemy sprawdzać OZC i analizować różne warianty i walczyć o wynik - ale rozsądnymi metodami

jak mi wyjdzie nie 15 a 22 czy 26 to płakać nie będę; przy 30 kWh/1m2/rok mam koszty miesięczne 99 zł :D przy grzaniu prądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko

autorus całkowicie się z Tobą zgadzam - będziemy sprawdzać OZC i analizować różne warianty i walczyć o wynik - ale rozsądnymi metodami

jak mi wyjdzie nie 15 a 22 czy 26 to płakać nie będę; przy 30 kWh/1m2/rok mam koszty miesięczne 99 zł :D przy grzaniu prądem

 

No wiem, tylko TY będziesz tak naprawdę wiedział po 1,2,3 roku użytkowania. Teraz sobie tylko obliczysz. Choć fajnie by było jakby się potem zgodziło.

Ogólnie to jest faktycznie dylemat ile warto zapłacić/dopłacić aby potem sobie nie wyrzucać, że się coś nie tak zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światełkiem w tunelu są domy tych co już przeszli przez drogę dylematów i rozterek

my możemy tylko uczyć się ich "błędami" których nie popełnili

 

jareko - czy chciałbyś wycenić mi (złożyć swoja ofertę) na dobre okna z montażem do mojego domu ? skoro ... prawie cała Polska ?? jeśli tak prześle Ci na Prv listę - bo chyba coś uległo zmianie w projekcie do PnB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Teraz sobie tylko obliczysz. Choć fajnie by było jakby się potem zgodziło.....
Prawidłowo przeprowadzone obliczenia i późniejsze dopilnowanie budujących może ci zmienić wartości o 5 maksimum 10 %

Tylko obliczenia musi zrobić ktoś kto się na tym zna a nie z łapanki bo najtańszy czy też samodzielnie - bo samodzielnie popełnisz tyle błędów że cały bilans chałupy wcale nim nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...