Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

a to ciekawe - skąd taka informacja ? Skoro program Schuco nie odrzuca sztulpa?

Nie ma co ukrywać, że nikt jeszcze u mnie Si82+ nie zamawiał więc może o czymś nie wiem ? ;)

 

System Schuco nie przewiduje wykonania okien z ruchomym słupkiem na SI82+ ze względu na gorsze parametry cieplne w stosunku do okien ze słupkiem stałym. A najlepiej zadzwoń do Heki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wyborem okien do domu jdnorodzinnego na Pomorzu i nie wiem do konca co wybrać. Tak własciwie zastanawiam sie między firma Bajcarczy firma Vetrex.Prosze o opinie ktore okna wybrac powiem ze na 12 oknach taniej ok 1000 zl wychodza okna firmy Bajcar ale czy warto ten pieniadze zaoszczedzic.

Bajcar:

Rama: 70.A5 Greenline Trocal,Okucia: Roto NT, Szkło: Termofloat K 1,1, Uszczelka:standard

Vetrex:Rama: VS70 Veka, Okucia: Roto NT, Szkło: Top Glas Ultra U=1,0, Uszczelka:EPDM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "ciepły montaż" na taśmach przypomina mi "ciepły parapet" z oknoplastu. Kiedyś klient przychodzi i rozmawiamy o oknach itd i mówi, ze w oknoplaście dają ciepły parapet pod okna. Zaciekawiony pytam, o to co mu powiedzieli o tym ciepłym parapecie, a on " że dostanę taki cienki profil podparapetowy do montażu parapetów. Aż się uśmiałem przy kliencie z tego :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żebyś wiedział, zadzwonię, doszkolę się :)

i tylko nie wiem dlaczego wyliczenia wskazują na coś innego niż twierdzisz, niby 0,01 różnicy, ale zawsze ;)

 

A mnie zastanawia budowa wkładu U=0,5 w załączonym kalkulatorze. Rw=38 dB ? Wkład na 4 mm szybach ma bodajże Rw=32 dB, więc jak to jest w tym przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek ja akurat handluję oknami z Vetrexu więc moja opinia będzie tu pewnie odbierana jako reklama;) Jednak jak miałabym wybierać Trocal a Vekę to na 100% wybrałabym Vekę. Poza tym Vetrex te okna robi naprawdę dobrze. My akurat kilka miesięcy temu zmieniliśmy dostawcę Veki i jesteśmy super zadowoleni ze współpracy. Edytowane przez agnieszkakusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Agnieszka - ja ze współpracy z Vetrexemjestemn zadowolony od kilku ładnych lat, a polecili mi go znajomi którzy handlowali z nimi kolejnych kilka wcześniejszych lat..

Włącznie z pewnym producentem okien z Mazowsza, który kupował od nich okna w kolorach - bo wychodziły taniej i lepiej niż ich produkcja:)

Także - Vetrex to nie jest firma ani nowa, ani zła. Poza tym Bajcar to także stary gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie? Nie słyszałem/ nie pamiętam nic złego (a to na forach oznacza pozytyw;) Przy wyborze dostawcy brałem go kiedyś pod uwagę, ale finalnie zdecydowała lepsza marka inncyh firm i jeszcze parę aspektów mających znaczenie regionalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni spędziłam na śledzenie wątku i chyba nie jestem mądrzejsza ;) W naszym domu będzie 8 "zwykłych" okien i jedno przeszklenie o wymiarach 436 x 227. Do wszystkiego chcemy rolety podtynkowe z silnikami. Ja w sprawie tego przeszklenia ;) Teoretycznie chcieliśmy żeby było podzielone na 3 części z czego środkowe skrzydło byłoby uchylno-przesuwne. Teraz zastanawiamy się czy nie podzielić przeszklenia na 4 części i też tylko jedno zrobić przesuwne. Co myślicie? Może przy 4 skrzydłach łatwiej będzie zamontować rolety?

Rozmawialiśmy na razie z dwoma firmami. Jeden pan robi na profilach Brugmann, drugi na Schuco. Ten drugi (http://www.mielczarek.winkhaus.pl) wycenił nam już całość i cena trochę zbiła nas z nóg. Jeśli można to proszę też o opinię o tej firmie.

 

Dodam że jesteśmy z Łodzi i nie bardzo wiemy gdzie się jeszcze udać po wycenę. Może Makarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...