Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

a najlepiej bedzie jak po pierwszym wraz z zniesieniem akcyzy podwyzki nie bedzie - takie sluchy ostatnio mnie doszly

No dosc na dzis by juz mnie do lozka gonia - wszystkiego naj naj naj i kolorowych snow

czy na okna - ich części jest jakaś akcyza? myslałem, że akcyze płaci się od wyrobów "luksusowych" jak używki, samochody itp. Czyżby okno w Polsce było wyrobem luksusowym. Jaka to stawka tej akcyzy? No i akcyza to nie cło i nie zniknie automatycznie wraz z przystapieniem do unii.

Na marginesie moje okna w całości (chyba bez okuć) są produkowane w Polsce więc mnie to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

Mam ścianę z porothermu 25cm - czy przed montażem okien należy "zatynkować"górną powierzchnię pustaków (tzn. w części parapetowej), czy nie. Chodzi o szczelinypowietrzne w porothermie...

witaj - najprawdopodobniej ma tam byc pozniej parapet wewnetrzny - wiec sadze ze nie ma takiej potrzeby - on szczeliny pozamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej bedzie jak po pierwszym wraz z zniesieniem ....

czy na okna - ich części jest jakaś akcyza? myslałem, że akcyze...

Wiesz - w sumie do konca nic nie wiadomo - ludziska juz rozne rzeczy mowic zaczynaja - wszystko wyjasni sie niebawem jak w pochodzie - z transparentami i flagami do Unii wchodzic bedziemy

aaaaa uslyszalem nowa ksywke na Leppera - SOLARIS - Lem sobie chyba wyrywa wlosy (te co mu jeszcze zostaly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dylemat - jak wielu z Was. Po przestudiowaniu forum mam w głowie mętlik, nie wiem co wybrać... a czass goni

 

Mam oferty na okna PCV:

Schucko CT 70 (5k) / Winkhaus ER 2 EF / 10700

M&S Tytanowe (5k) /Sigenia 10800

Gelan IQ8000 (4k) /GU 9500

Rehau Brillant(5k) / ROTO 9400

 

Ceny - zbliżone. Jakoœć? chyba też. I co tu wybrać? Pomóżcie !

 

Na parterze chcę dać szyby wzmacniane p2/p4 i okucia antywłamaniowe - na piętrze - standard . Czy to ma sens? Warto brać klamki z przyciskiem/kluczykiem? Ponoć w Winkhausie jest jakiœ patent, uniemożliwiajšcy rozwiercenie i otwarcie z zewnštrz.

 

Z góry dzięki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dylemat - jak wielu z Was. Po przestudiowaniu forum mam w głowie mętlik, nie wiem co wybrać... a czass goni

 

Mam oferty na okna PCV:

Schucko CT 70 (5k) / Winkhaus ER 2 EF / 10700

M&S Tytanowe (5k) /Sigenia 10800

Gelan IQ8000 (4k) /GU 9500

Rehau Brillant(5k) / ROTO 9400

 

Ceny - zbliżone. Jakoœć? chyba też. I co tu wybrać? Pomóżcie !

 

Na parterze chcę dać szyby wzmacniane p2/p4 i okucia antywłamaniowe - na piętrze - standard . Czy to ma sens? Warto brać klamki z przyciskiem/kluczykiem? Ponoć w Winkhausie jest jakiœ patent, uniemożliwiajšcy rozwiercenie i otwarcie z zewnštrz.

 

Z góry dzięki ..

jesli mialbym wybierac to schuco z okuciem roto, winkhaus to jednak nie jest to co powinno byc do schuco ( moim zdaniem) szyby P4 iokucia antywlamaniowe szczegolnie na parterze, zdecydowanie tak, zawsze to jakies zabezpieczenie (kupujesz czas ). drugi typ to rehau mam bardzo dobre doswiadczenia z tym profilem. kazy profil mozna przewiercic z zewnatrz i otworzyc jesli nie ma klamki z zabezpieczeniem okucie nie ma nic do rzeczy. moze to byc i roto i sigenia i aubi (zamow klamki hoppe ktorych nie mozna otworzyc z zewnatrz) lub klamki na kluczyk. sam wyglad profili to kwestia gustu np. w profilu roplasto nie ma rowka w ktorym gromadzi sie brud, a schuco lub aluplast ma taki rowek. Ty placisz i wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Każdy profil mozna przewiercic z zewnatrz i otworzyc jesli nie ma klamki z zabezpieczeniem okucie nie ma nic do rzeczy. moze to byc i roto i sigenia i aubi (zamow klamki hoppe ktorych nie mozna otworzyc z zewnatrz) lub klamki na kluczyk...

 

No właśnie jak to jest z tymi kluczykami/przyciskami. Czy to ma zabezpieczyć przed otworzeniem okna po rozbiciu szyby czy też uniemożliwia rozwiercenie klamki ? W sucho/winkh są klamki sucho bez przycisków/kluczyka ale w łaśnie z jakimś patentem (obrotowa twarda płytka) uniemożliwiająca rozwiercenie. A czemu Winkhaus to nie to? Tu handlowiec zachwalał( tak ajego rola) ale mają być regulacja rozszczelnienia zima/lato, zabezpieczenie przeciągowe i jeszcze inne cuda na kiju...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

spędziłęm w tym wštku kilka ładnych godzin (liczšc tylko czytanie)

podjšłem decyzje miesišc temu a wczoraj odebrałem okna

miesišc temu wybrałem drutex, dostałem bardzo dobrš cenę- nie wiedziałem że meranti może kosztowac porównywalnie do PCV, a dzięki meranti mam zadowolonš kobietę w domu :D co to znaczy panom mówić nie muszę

co do firmy: okna ładniusie, takie jak chciałem, dostawa kilka dni przed terminem

co do przedstawiciela: od poczštku wszystko w najlepszym porzšdku, żeby sfinalizowac wszystko nie musiałem nawet wychodzić z domu

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Każdy profil mozna przewiercic z zewnatrz i otworzyc jesli nie ma klamki z zabezpieczeniem okucie nie ma nic do rzeczy. moze to byc i roto i sigenia i aubi (zamow klamki hoppe ktorych nie mozna otworzyc z zewnatrz) lub klamki na kluczyk...

 

No właśnie jak to jest z tymi kluczykami/przyciskami. Czy to ma zabezpieczyć przed otworzeniem okna po rozbiciu szyby czy też uniemożliwia rozwiercenie klamki ? W sucho/winkh są klamki sucho bez przycisków/kluczyka ale w łaśnie z jakimś patentem (obrotowa twarda płytka) uniemożliwiająca rozwiercenie. A czemu Winkhaus to nie to? Tu handlowiec zachwalał( tak ajego rola) ale mają być regulacja rozszczelnienia zima/lato, zabezpieczenie przeciągowe i jeszcze inne cuda na kiju...

 

Pzdr

handlowiec z firmy winkhaus ma za zadanie zachwalac ten produkt do znudzenia, popytaj innych handlowcow od roto aubi sigenni powiedza ze ich produkt jest najlepszy biora za to kase i to wszystko. wszelkie dodatki do okuc o ktorych piszesz sa dostepne w innych systemach tylko trzeba sie upomniec i doliczyc pare zlotych. klamka z zabezpieczeniem lub kluczykiem zabezpiecza przed otworzeniem okna z zewnatrz ( po rozwierceniu w pewnych miejscach profili od strony zewnetrznej). szyba p4 jest klejona warstwowo posiada follie pomiedzy warstwami szyb i uniemozliwia wybicie takiej szyby. mozliwe ze klamki ktore zaoferowano Tobie maja takowe zabezpieczenie, wiele zalezy to od uczciwosci firmy sprzedajacej gotowy produkt. slyszalem o pewnej firmie ktora sprzedawla okna sosnowe jako meranti.

wracajac do okuc, nie jestem handlowcem sprzejacym okucia moje doswiadczenia z okuciami wygladaja nastepujaco po wielu latach doswiadczen:

1 roto czarne

2 roto zlote

3 sigenia

4 aubi

5 pozostale

jest to moja lista i nie kazdy musi sie z tym zgadzac okuc produkowanych przez Zlotow nie znam i na ten temat nie wypowiadam sie.

pozdrawiam i zycze trafnego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Każdy profil mozna przewiercic z zewnatrz i otworzyc jesli nie ma klamki z zabezpieczeniem okucie nie ma nic do rzeczy...

No właśnie jak to jest z tymi kluczykami/przyciskami. Czy to ma zabezpieczyć przed otworzeniem okna po rozbiciu szyby czy też uniemożliwia rozwiercenie klamki ?

handlowiec z firmy winkhaus ma za zadanie zachwalac ten produkt do znudzenia, ...

Witajcie - Olmis - wlasciwie juz wszystko ci czmirek powiedzial :) zgadzam sie co do jego podzialu na jakosc okuc (z wylaczeniem Aubi - co do których ja jestes zrażony) - realnie winkhaus w mojej ocenie skonczykl sie od czasu gdy 75% jego elementow produkowanych jest w kraju - niestety - pamietasz chyba Fiata 125 z 68 (skladak) i 75 roku (rodzima produkcja) - podobne roznica ;)

Eksploatacyjnie wygodniejsza jest klamka z przyciskiem - realnie dla zlodzieja czy taka czty taka nie odgrywa znaczenia - spec obie podobnie szybko sforsuje

przeanalizuj jeszcze inne miejsca zastosowania szyb P-4 - tak gdzie ktos niepowolany dostac sie moze - np. pietro nad daszkiem wejsciowym itp.

Polaczenie szyby P-4 z okuciami klasy IV da ci czas - natomiast samo w sobie nigdy nie zabezpeczy przed zlodziejem - o tym trzeba pamietac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właœnie wróciłem z "wizji lokalnej" okien i namieszałem sobie jeszcze bardziej, bo mam dodatkowo ofertę na Roplasto + RotoNT w zbliżonej cenie. Z wygladu ładne....

Z jakiej gruboœci profilu powinno być wewnętrzne wzmocnienie? Bo MS i Roplasto majš 1,5 mm, inne chyba więcej.

 

A okucia Winkhausa to podobmo nazywajš się Auto Pilot....

Ciekawe, czy dodajš w komplecie baterie?

 

Na piętrze nie mam balkonów ani daszków, tylko lukarny. I 4 okna dachowe + wyłaz. Wszystkiego nie da się zabezpieczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj - zamknales oczy i to co opisalem ujrzales?

Witam,

Ciemność - widzę ciemność... dobrze Jareko że niesiesz ten kaganek oświaty który ten mrok rozświetla :D ...

- jedna mowi o tym by zrobic wylewke po calosci sciany na ktorej masz posadowic okno - te chyba konczyli Twoi murarze - ale wtedy zawsze bedziesz mial zimny parapet i mostaek termiczny

Z rozmów które kiedyś prowadziłem z producentem okien widać, że ich ekipa preferuje szkołę Grodziską. Tyle, że w tym przypadku nie ma szans na zewnetrzny parapet z klinkieru bo przykryje go wylewka :(

- duga zas - ktorej jestem zwolennikiem - stawiasz okno na listewkach drewnianych (zdaje egzamin przy lekkich oknach) lub na plaskownikach tzw. bednarce

No to u mnie chyba to odpada - wymiary moich okien to 1.2 m x 1.7 m plus szyba P4 - ważą chyba kilka ton (zapadłyby się w styropian?) :o ....

przy takiej szerokosci ocieplenia punkt zamocowania kolka wypadnie zawsze w murze - o to sie nie martw

Tym właśnie się martwię i nie potrafię sobie tego wyobrazić - na zdrowy chłopski rozum kiedy warstwa ocieplenia ma 8 cm a szerokość profilu 7 cm to ustawiająć wszystko w lini ocieplenia zawsze trafię w styropian mocując kotwy. Pozostaje mi tylko wierzyć na słowo - naocznie przekonam się o tym za parę miesięcy...

bede mial z niego zdjecia [...] zostanie to opublikowane na mojej stronie

Z niecierpliwością czekam - powiedz tylko kiedy będą dostępne :D .

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam - powiedz tylko kiedy będą dostępne....

Spoko - beda - kwestia wolnej chwili ale w nadchodzacym tygodniu beda - a teraz reszta pytan

- montowalismy wczoraj okno szer 1540 wys 2340 szyba P-4 (ciezar trzech szyb cirka 140 kg plus profile) podparcie: bednarka 50/3 w obu narozach - jakos sie trzyma i nie opada na 15 cm welny mineralnej - i istotna uwaga - piana uszczelnia polaczenie okno - welna mineralna - nie pelni dodatkowej funkcji laczacej - istotna jest kwestia kotwienia w tym wypadku (zobaczysz to na zdjeciach)

- kotwa zamocowana do profila punkt pierwszego mocowania ma minimum 5cm od wewnetrznej plaszczyzny okna - mozna przy duzych odleglosciach (bedzie to na zdjeciach) polaczyc wkretami dwie kotwy ze soba by je przedluzyc

- co do sposobu montazu - TY placisz TY wymagasz TY mozesz wymoc sposob montazu !!! a jesli sa niereformowalnni - kupic tylko okna i zmienic montazyste - pamietaj - TY JESTES KLIENTEM I WYMAGASZ !!!

a jak zamontowaliby Ci okna na sama piane - zgodzilbys sie na to? zapewne nie i nie zaplacil za montaz dokad nie bylby prawidlowy - taki jaki TY sobie zyczysz - tu ci lekko podpowiedzialem co uczynic mozesz by sposob montazu wymoc - cholera - dzialam wbrew sobie - sam tez jestem montazysta i realnie ujmujac - kazdemu wpadki czasem sie trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do sposobu montazu - TY placisz TY wymagasz TY mozesz wymoc sposob montazu !!! a jesli sa niereformowalnni - kupic tylko okna i zmienic montazyste - pamietaj - TY JESTES KLIENTEM I WYMAGASZ !!!

Tak jak już wspominałem wstępnie z nimi rozmawiałem i wszystko powinno być ok. Muszą się jeszcze pojawić u mnie po wylewkach aby wziąć dokładne wymiary drzwi balkonowych i tarasowych - wtedy bogatszy o informacje tutaj zdobyte przepytam ich dokładnie jak oni to będą robić.

a jak zamontowaliby Ci okna na sama piane - zgodzilbys sie na to? zapewne nie i nie zaplacil za montaz dokad nie bylby prawidlowy - taki jaki TY sobie zyczysz

Dlatego odpuszczam sobie niższy VAT ceniąc sobie spokój sumienia i płacę za całość zamówienia po montażu okien :( .

 

Jeszcze raz dzięki Jareko za wszystkie rady :D .

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna śnią mi się już po nocach, profile mieszają ze sobą w różnych kombinacjach .. o okuciach i ich kolorach nie wsponmę....

 

Ostatecznie chyba zostajš do wyboru 2 :

 

Roplasto 7001 / Roto NT - firma Oculus - oni chyba tylko sprzedają i montują - z jakiej fabrykibiorą?

Schuco CT 70 Winkhaus autoPilot (może będzie autoPilot+) - G.Mielczarek ze Zduńskiej Woli.

 

Który jest profil lepszy i dlaczego?

 

Co do okuć, to są różnice, w funkcjonalności. I tu Winkhaus ma więcej funkcji, nierozwiercalna klamka, za to w Roto antywłamaniowych (4 grzybki) nie ma rozszczelnienia...

 

Znacie te firmy ? Cena praktycznie porównywalna:Schuchko ok 0,9 kzł droższe

 

Osiołkowi w żłobie dano... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...