Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dla Autorusa - nie wpisuje się idealnie w Twój otwór (i styl troche inny), no i wątek nie ten... ale zawsze to jakaś koncepcja:

http://www.alterdom.pl/userfiles/file/Grandhotel%20Smokovec%20Retro%202.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopytam o moje drzwi :) Tylko z foteli nie pospadajcie :)

 

Szerokość 4m i promień łuku 3,5m. Mam niestety tylko fotkę otworu.

 

http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/pracownia/dom_kopula/kopuly_monolityczne/kopula_w_markach/dom_kopula_marki_inzynier_sergiel_01.jpg

 

czy to Twój domek tak już murują ?? czy coś mi umknęło w Twoim dzienniku :D

 

na Twojej miniaturce inaczej domek i wejście wygląda ... chyba że coś takiego masz też z 2 strony ? chodzi Ci o drzwi tarasowe ??

 

to moja propozycja dla Ciebie

http://foto.favore.pl/2009/10/8/21/127171_1255029379799_o.jpg

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych okien PCV na profilu Schuco lub Veka. Prosze o informacje jakich producentów polecacie?

 

Na dzień dzisiejszy mam kilka wycen z takich firm jak. Hekaplast, Eurocolor, Jezierski na profilu Schuco (Cava, Elita),

oraz na Vece od Fer-plastu, Dako, Vidok (Perfecline).

Ceny wachaja sie miedzy 21-23 tys. (pakiet 3-szybowy)

Prosze o informacje dotyczace powyższych producentów, których warto wziac pod uwagę.

Co sadzicie o profilach ktory z nich jest lepszy, cieplejszy i które sa warte swoj ceny.

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych okien PCV na profilu Schuco lub Veka. Prosze o informacje jakich producentów polecacie?

 

Na dzień dzisiejszy mam kilka wycen z takich firm jak. Hekaplast, Eurocolor, Jezierski na profilu Schuco (Cava, Elita),

oraz na Vece od Fer-plastu, Dako, Vidok (Perfecline).

Ceny wachaja sie miedzy 21-23 tys. (pakiet 3-szybowy)

Prosze o informacje dotyczace powyższych producentów, których warto wziac pod uwagę.

Co sadzicie o profilach ktory z nich jest lepszy, cieplejszy i które sa warte swoj ceny.

Dziękuje za pomoc

 

ME TOOOO dodam jeszcze profil Brügmann Okna TYTANOWEtermo PVC

konstrukcja ścian Porotherm winerberger 30, steropian 15, narazie olej opałowy potem gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nie wiem czy dobrze ale zdecydowaliśmy się na wentylacje grawitacyjna, z tym ze kominy wentylacyjne mamy podciagniete do kazdego pokoju na piętrze jak również pralni i łazienek. Parter oczywiście tak samo, kuchnia, salon posiadają osobne kominki. Domek zbudowany jest z porothermu 25, ocieplenie przewidziane jest 15 cm steropianu. Ponadto parter do wysokosci stropu bedzie docieplony boniami ze steropianu 2 cm. Ogrzewanie kocioł na paliwo stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałam dobrych okien, wybrałam i żałuję. Mój wybór padł na HeKaPlast, miały być to okna niezwykłe...

 

Duża część zamówionych okien ma wady (uszkodzenia ram i skrzydeł, tj. zadrapania, zarysowania), a na dodatek w ramach balkonowych (po otwarciu skrzydła) znajdują się widoczne ponawiercane otwory (jakby się ktoś bawił wiertarką).

Jakież było moje zdziwienie, kiedy bezpośrednio z Hekaplastu otrzymałam informację, że nie jest to żadna WADA, tylko normalny wynik procesu produkcyjnego okien tej firmy (śmialiśmy się z tego z mężem do łez).

 

Teraz wiem już, że nie można wierzyć sprzedawcom, należy oglądać ostatnie realizacje , wiem też, że drugi raz nie wybrałabym okien z HeKaPlastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME TOOOO dodam jeszcze profil Brügmann Okna TYTANOWEtermo PVC

konstrukcja ścian Porotherm winerberger 30, steropian 15, narazie olej opałowy potem gaz.

 

Nie szkoda ci kasy na piec i zbiornik na olej, aby później wymienić to wszystko na piec na gaz? To nie lepiej od razu na propan, a później zmienić tylko palnik, dostosowany do gazu ziemnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nie wiem czy dobrze ale zdecydowaliśmy się na wentylacje grawitacyjna,......

to odpowiem tak :) wszędzie na piętrze nawiewniki w ilości jeden na pomieszczenie. Zastanawiam się tylko dlaczego aż tyle kanałów zaprojektował architekt? Wystarczyłby jeden na piętrze w łazience i jeśli jest oddzielne WC także tam. Podobnie na parterze, łazienka, WC, kuchnia a tak przez wentylację będzie ci uciekać od groma ciepła

Pakiet trzyszybowy ma sens ale już - w mojej subiektywnej ocenie - inwestowanie w profile np. Si82 mija się z celem, zysk na Uw jest odczuwalny przy wentylacji mechanicznej z reku, gdyż wtedy udział okien w globalnych stratach domu jest znaczący, przy grawitacji to właśnie ona generuje najwięcej strat. Żadne tam montaże w warstwie ocieplenia i tym podobne wynalazki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie było z nim problemów to maksymalna wysokość w kolorze 230 cm, białe 260cm,

 

W projekcie mam 2,5m wys i ma byc okleina na dwie strony. Dlaczego podane wysokosci sa bezproblemowe?

I tak, mam dwa skrzydla otwierane na zew co daje 'otwor' ok. 2 m szer.

Czy sa jakies specjalne firmy na ktore powinienem zwracac uwage w tym systemie?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałam dobrych okien, wybrałam i żałuję. Mój wybór padł na HeKaPlast, miały być to okna niezwykłe...

 

Duża część zamówionych okien ma wady (uszkodzenia ram i skrzydeł, tj. zadrapania, zarysowania), a na dodatek w ramach balkonowych (po otwarciu skrzydła) znajdują się widoczne ponawiercane otwory (jakby się ktoś bawił wiertarką).

Jakież było moje zdziwienie, kiedy bezpośrednio z Hekaplastu otrzymałam informację, że nie jest to żadna WADA, tylko normalny wynik procesu produkcyjnego okien tej firmy (śmialiśmy się z tego z mężem do łez).

 

Teraz wiem już, że nie można wierzyć sprzedawcom, należy oglądać ostatnie realizacje , wiem też, że drugi raz nie wybrałabym okien z HeKaPlastu.

 

moze to faktycznie otwory odprezajace - wszystkie okna pcv je musza miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to faktycznie otwory odprezajace - wszystkie okna pcv je musza miec
miło byłoby zobaczyć zdjęcie tych zabaw wiertarką ;)

Po otwarciu skrzydła po lewej i prawej stronie widać wyfrezowany podłużny otwór odprowadzający wodę z "rynienki" i w każdym oknie PVC takie otwory powinny być, gdy ich brak, ewentualnie zbierająca się woda (np. w sytuacji gdy okno jest uchylone i pada deszcz) wlewa się do środka pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci kasy na piec i zbiornik na olej, aby później wymienić to wszystko na piec na gaz? To nie lepiej od razu na propan, a później zmienić tylko palnik, dostosowany do gazu ziemnego?

 

Nie musimy kupować pieca i zbiornika. Posiadamy takowy w gospodarstwie a olej w koszty. A gaz nie wiadomo kiedy podciagną, moze to byc dopiero za pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło byłoby zobaczyć zdjęcie tych zabaw wiertarką ;)

Po otwarciu skrzydła po lewej i prawej stronie widać wyfrezowany podłużny otwór odprowadzający wodę z "rynienki" i w każdym oknie PVC takie otwory powinny być, gdy ich brak, ewentualnie zbierająca się woda (np. w sytuacji gdy okno jest uchylone i pada deszcz) wlewa się do środka pomieszczenia.

 

Bardzo proszę, zdjęcia załączam. Z całą pewnością nie są to otwory odprowadzające wodę, te oczywiście są na swoim miejscu.

1.jpg

2.jpg

3.1.jpg

4.jpg

1.jpg

2.jpg

3.1.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...