Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Na pewno będę reklamował swoje okno tak jak na pewno rację ma Bombelo, że niezwykłe to one są tylko w reklamie i te wystawione na pokaz, perfekcyjnie wykonane w salonie sprzedaży, które oglądałem i dałem się na ten haczyk złapać. Chyba, że rację ma z kolei Jareko i dostałem zamiast z Heki inne badziewie ewentualnie jakiś odrzut eksportowy, okno w drugim gatunku, pojęcia sam nie wiem co o tym sądzić. W jaki sposób mogę na 100% upewnić się, że dostałem oryginalny produkt z HekaPlast ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie przesadzaj z tymi oknami w salonach. Są to okna normalnie schodzące z produkcji. Zresztą prezentowane tu zdjęcia są z montaży a nie z salonu (http://jareko.pl/page29.php)

A jak sprawdzić to powiem szczerze, że nie wiem. Na pewno folia ochronna nie ma napisów w języku polskim gdyż profile dostarcza bezpośrednio Schuco z Niemiec, z pominięciem Schuco Polska. A możesz tu zamieścić zdjęcie zaczepu współpracującego z podnośnikiem skrzydła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w fabryce zapomniał włożyć. Zdarza się . Zgłoś sprzedawcy to Ci uzupełnią . W Twoim wcześniejszym poście doczytałam się,że masz u siebie okna Jezierskiego, Hekaplastu i Avante . Dlaczego każde okno kupujesz od innego producenta ?

Posiadam w swoim M3 okna trzech producentów z tak prozaicznego powodu, że jestem człowiekiem ostrożnym i bałem się " umoczyć " w jednej firmie. Dlatego

zamawiałem po jednym oknie, wierząc w cud, że będę zadowolony z montażu. Gdyby firmy i to nie byle jakie na rynku łódzkim sprawdziły się to z cała pewnością miałbym okna tej jednej firmy, zawsze to jeden stres i bałagan w domu. Chyba niepotrzebnie czytałem to forum przez blisko trzy lata bo wypraliście mi mózg, choćby w takiej kwestii jak jakoś montażu. Z drugiej strony dziękuję Wam bardzo za pomoc przy wyborze okien, bo byle jakich mam nadzieję nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko chodzi mi o twoje 1 zdjecie jakie zamiesciles

co to jest za element ten z prawej strony zaczepu wiknhaus-a

najazd jakis ?

jesli tak to jak to dziala - czy on jest wyzszy od plaszczyzny zaczepu ?

heka dodaje to do kazdego skrzydla ?

Jest to rolka najazdowa, zastępująca wślizg, nie występuje w każdym oknie gdyż nie każde jest potencjalnie zagrożone opuszczaniem się skrzydła z racji ciężaru i gabarytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przesadzam drogi Jareko, nie znasz mnie i nie wiesz jakim jestem " szczególarzem " Odkryje każdą ryskę, każde najdrobniejsze niedociągniecie, naturalnie nie tylko w oknach. Zaraz wrzucę zdjęcie zaczepów, o które pytałeś, a na razie pozwolę sobie zamieścić dwa inne z pytaniem; czy to ma być ta legendarna niezwykłość w oknach Heki ? W oknie pana, który stosuje tzw. złota linie tego nie ma !

DSCN0106.jpg

DSCN0108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, nie zamierzam podjąć rękawicy i pokazywać to zdjęcia innych producentów by udowodnić, że okna jakie sprzedaję teraz są jakieś szczególne i wyjątkowe. A galerię różnych niedoróbek mam dość pokaźną różnych producentów, których wyroby miałem okazję mieć w rękach. Dla jednych okno to dzieło sztuki ;) dla innych element użytkowy, który ma spełnić postawione zadania.

A okna jak i wiele innych artykułów produkują tylko ludzie bądź automaty i czasem takie rzeczy się zdarzają.

A co do "niezwykłości". Widzisz jedni mają okna niezwykłe, inni najlepsze, jeszcze inni markowe. :) i co to ma dorzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten element nie ma żadnego związku z okuciami i do każdego okna zamontować można. To taka estetyczniejsza wersja najazdu z PVC która z czasem pozostawiała ślad na okleinie - tu widoczna jest tylko rolka najazdowa

 

 

masz na mysli takie slizgi

 

http://www.sorbud.pl/slizgacze

 

one sladu na okleinie nie zostawia za to wycieraja wewnetrzna czesc ramy jesli jest w kolorze

 

te z twojego zdjecia fakt sa bardzo fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie, tu nie ma co podnosić rękawicy, tu należy posypać głowę popiołem i pogodzić się z faktami. A jak pan widzi są one mało korzystne dla wyrobów Heki. To primo, secundo to do jakiej grupy okien aspiruje Heka- Niezwykłe jak się reklamuje, markowe czy najlepsze ? Pyta pan jak to ma się do rzeczy. odpowiadam więc panu. Otóż tak to się ma do rzeczy, ze właśnie w tej grupie okien ( niezwykłe, markowe, najlepsze ) takie rzeczy nie powinny się zdarzać i wybaczy pan, ale mnie nie interesują automaty czy inne tłumaczenie. Mnie interesuje jakość finalnego produktu, który według nazwy powinien być niezwykły. Szkoda, ze tylko cena tych okien jest niezwykła nic poza tym. Widziałem na własne oczy wyroby wszystkich producentów Schuco w woj. łódzkim, a i kilku w Polsce. Wiem równie dobrze jak pan jak wyglądają produkty innych. Mogłem mieć dwa okna w niższej cenie niż jedno Jezierskiego ( wyceny do wglądu w razie jakiś wątpliwości ) Konkludując, zapłaciłem za okno dużo sugerując się renomą producenta, która okazała się fikcją, może niezwykłym zbiegiem okoliczności bo automaty zawiodły czy też ludzie na produkcji. Mam więc chyba powody odczuwać rozczarowanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie, tu nie ma co podnosić rękawicy, tu należy posypać głowę popiołem i pogodzić się z faktami. A jak pan widzi są one mało korzystne dla wyrobów Heki. To primo, secundo to do jakiej grupy okien aspiruje Heka- Niezwykłe jak się reklamuje, markowe czy najlepsze ? Pyta pan jak to ma się do rzeczy. odpowiadam więc panu. Otóż tak to się ma do rzeczy, ze właśnie w tej grupie okien ( niezwykłe, markowe, najlepsze ) takie rzeczy nie powinny się zdarzać i wybaczy pan, ale mnie nie interesują automaty czy inne tłumaczenie. Mnie interesuje jakość finalnego produktu, który według nazwy powinien być niezwykły. Szkoda, ze tylko cena tych okien jest niezwykła nic poza tym. Widziałem na własne oczy wyroby wszystkich producentów Schuco w woj. łódzkim, a i kilku w Polsce. Wiem równie dobrze jak pan jak wyglądają produkty innych. Mogłem mieć dwa okna w niższej cenie niż jedno Jezierskiego ( wyceny do wglądu w razie jakiś wątpliwości ) Konkludując, zapłaciłem za okno dużo sugerując się renomą producenta, która okazała się fikcją, może niezwykłym zbiegiem okoliczności bo automaty zawiodły czy też ludzie na produkcji. Mam więc chyba powody odczuwać rozczarowanie ?

 

Masz dużo racji !

Niestety, ale w polskim systemie prawodawstwa reklama produktu nie do końca jest uznawana jako jego presprzedarz. Tak jak obietnice wyborcze Donalda Tuska nie były uznane przez Sąd za wiążące dla jego rządów przez co wspomniana instytucja sądownicza odrzuciła roszczenie obywatela polskiego o kłamstwo wyborcze.

 

Jest to jeden z powodów, że mamy takie szambo w tym kraju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...