Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Z czystym sumieniem możesz, a nawet musisz wymagać jakości za jaką płacisz. Jeśli świadomie decydujesz się zapłacić wyższą cenę, za podobny produkt, pod wpływem argumentacji o jego "wyższej" jakości, masz prawo tej jakości wymagać, nawet jeśli dla nas sprzedawców jest to "upierdliwe czepianie się nieistotnych pod względem funkcjonalnym bzdetów".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oknoplast a drutex ?niebo a ziemia!

mówicie że heka nie może mieć nazwy niesamowite ? jeezierski markowe? a drutex przed pogodą może być najlepsze okna? hmm

za dużo okien róznych producentów widziałem montowałem i wymontowywałem aby powiedzieć że wszystko to takie same "szambo z zapachem perfum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem jako sprzedawca, kierownik produkcji a teraz jako dealer, i powiem jedno: zasadniczo wszystkie okna wykonywane są identycznie: profile + stal + okucia + szyba, w prawie identycznym procesie produkcyjnym. Są oczywiście różnice w jakości finalnego produktu, ale zazwyczaj mają one uzasadnienie w cenie. Tańsze profile są zazwyczaj mniej sztywne i zrobione z nich okna sprawiają w użytkowaniu więcej kłopotów (potrzebne są częściej regulacje). Ale nawet tanie okna powinny być robione wg standardów zapewniających ich określoną jakość i cechy użytkowe np. szczelność. I jeśli okna pochodzą od przyzwoitego producenta, to nawet jak są najtańsze to będą spełniać swoją rolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rolka najazdowa, zastępująca wślizg, nie występuje w każdym oknie gdyż nie każde jest potencjalnie zagrożone opuszczaniem się skrzydła z racji ciężaru i gabarytów

 

Jareko, ja mam okno balkonowe wysokie na 2350, 2 skrzydła po 990, hamulec w klamce, rolka najazdowa, czy wślizg można zamontowac dodatkowo, by zapobiec efektom opuszczania się skrzydła ?

Nie wiem, o co chodzi z tym wycieraniem okleiny po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki wymiar jest od wielu lat jakby standardem w balkonach dwuskrzydłowych i w stabilnych profilach nic się z nim nie dzieje

Nie jest to jakieś ogromne okno. Powinno być wykonane na profilu pośrednim lub w niektórych systemach wręcz drzwiowym, i jeśli tak jest to nie ma się czego bać

Największy balkon jaki zamontowałem klientowi miał 190 szerokości przy 240 wysokości, jakieś 5 lat temu, profil Schuco CT70, pakiet trzyszybowy, obustronny kolor, usytuowany na południowy zachód - wykonany oczywiście w profilu pośrednim - zero kłopotów

Inny w takim samym profilu i wyposażeniu ale zorientowany na południe - szerokość 220 wysokość 230 - zero problemów od 6 czy 7 lat.

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko co to znaczy zero problemow

 

czy te ogromne skrzydla byly uchylno-rozwierne ?

zero problemow na poludniu w kolorze bez zadaszenia ?

jakos ciezko w to uwierzyc

 

jak widze jak ludzie podchodza do okien to problem zaczyna sie gdy nie moga otworzyc lub zamknac okna albo im wieje

a to ze cos tam kleszczy, ociera szura w sloneczny dzien (tzn kilkanascie razy w roku gdy naprawde slonce daje czadu) po latach specjalnie wiekszosci nie drażni do czasu az nie da sie otworzyc lub zamknac okna

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba jacy sa klienci w dzisiejszych czasach. Jak tylko zaczyna coś haczyć już jest zgłaszana reklamacja. U mnie gwarancja ma dziesięć lat. Mam sporo klientów rozsianych po kraju. Modne sa duże otwory. Nie jeden który prosił mnie o ofertę usłyszał ze czegoś nie da sie zrobić lub trzeba zmienić wielkość otworu. Nie jeden dziwił sie dlaczego u mnie nie zamówi wyjścia na taras szerokości 270cm w jednej ościeżnicy tylko zawsze jako oddzielny dwuskrzydlowy i np fix skoro inni zrobią to bez mrugniecia okiem. Pisze ze bez problemów bo tych problemów nie mam. Inaczej nic innego bym nie robił tylko latał po kraju i regulował okna jakie sprzedałem a uzbierało sie tego przez te 16 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko gratuluje klientów

 

wiesz mialem pewien problem

zadzwonilem do firmy jednego z doradcow tego forum, ktory mocno tu sie udziela

i temat zszedl na regulacje

 

i wiesz co uslyszalem Panie okna PCV wymagaja regulacji praktycznie 2 razy w roku na zimie na lato taki ich urok

i mial swieta racje szczegolnie te wielkie w kolorach narazone na intensywne slonce

 

wiec wybacz jak czytam takie rzeczy o tych mega balkonach w kolorze na poludniowej czy zachodniej stronie, ktore to niby przez 6 lat nie wymagaja regulacji jakos w to nie wierze !

 

ale gratuluje CI bezproblmowych klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha. Dobrze wykonane okno w pvc wymaga i to nie zawsze podregulowania mniej więcej po jednym sezonie od montażu. Tylko widzisz dobre okno też i więcej kosztuje. To temat rzeka i długo by opowiadać dlaczego jedni mają ke regulowane po kilka razy w roku zaś inni nie wiedza co to regulacja. Podstawa jest montaż i producent. Spojrz na watęk o dużym balkonie. Realnie w tych wymiarach (szerokość 250) wykonalny tylko w niewielu profilach (przy dość radykalnym ograniczeniu wysokości) i z dobrymi okuciami gdyż rozwórka i zawiasy takiego ciężaru mogą nie wytrzymać. Jedni dążą za wszelka cenę do wykonania rzeczy niewykonalnych inni szukają jak najtanszych ofert. Samo życie i na to nikt nie ma wpływu bo gdyby miał to liczba producentów okien zmalałaby o co najmniej 80% Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym może ten do którego dzwoniłeś miał na myśli przestawianie docisku skrzydla na 'lato' i 'zima' ? Realnie czynność zbędna przy dzisiejszych uszczelkach. Dobrze zamontowane okno i dobrze wykonane na produkcji to podstawa sukcesu. Pomijajac oczywisty zdrowy rozsądek i trzymanie sie ograniczen systemu profili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...