Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Po roku użytkowania okien z pakietem 3-szybowym w bloku z lat 70-tych powiem, że warto było dopłacić 280zł. Bo taka różnica była pomiędzy pakietem 2-szybowym o k=1.0, a 3-szybowym o k=0.5. Szklenia nie mam za dużo, ale wystarczająco aby rozważać taki zakup. Tym bardziej, że zmieniałem 7-letnie okna PCV, które poprostu były zimne.

 

Mieszkanie zrobiło się cichsze, mniej podatne na nagłe zmiany temperatury. Szyby się nie pocą, a w słońcu mieszkanie się tak nie nagrzewa. Jeśli administracja wymaga montaż nawiewników to przemyśl montaż nawiewnika wrębowego. Ja mam nawiewnik Vento f-my Schuco. Spełnia on wymogi większości administracji i ma aprobatę techniczną. A główna zaleta, to taka że nie trzeba dziurawić ciepłych okien. Pisałem już o tym na forum.

Edytowane przez chrisowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli masz powietrze o prawidłowej wilgotności w pomieszczeniu to łatwiej jest je ogrzać niż powietrze z dużą zawartoscią wilgoci.

 

A to ciekawe slaku, bo ja myślałem do tej pory, że im chłodniejsze powietrze tym mniej może pomieścić wilgoci:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja mieszkając w Łodzi za montaż jednego okna płaciłem w granicach 700-800zł.

 

Ta cena jest z kosmosu. Chociaż w twoim wypadku ma ona jedno wytłumaczenie. Każdy, któremu opowiadałeś jak wybierasz okna do mieszkania przez 3 lata i kupujesz je od 3 różnych producentów, bo jednemu nie zaufasz, z uprzejmości podawał ci cenę, ale odpowiednio zaporową, abyś poszedł sobie to konkurencji umilać im życie. A ty zdecydowałeś się w końcu na jedną z tych absurdalnych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe slaku, bo ja myślałem do tej pory, że im chłodniejsze powietrze tym mniej może pomieścić wilgoci:-).

 

Obaj piszecie o czym innym. Slakowi najpewniej chodziło o to, że powietrze o niższej zawartości pary wodnej w powietrzu jest łatwiej ogrzać (czytaj; zużywamy mniej energii) niż powietrze o większej zawartości.

 

Ty Test piszesz o tym iż powietrze zimniejsze tym mniej się może nasycić parą wodną. Stąd powstaje punkt rosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nawiewnik Vento też działa w wyniku wycięcia fragmentów uszczelek, ale ma tę zaletę że daje papier. (aprobatę techniczną) A to w większości przypadków zamyka pole manewru zarządcy.

 

Ja wręcz byłem "gwałcony" o założenie nawiewników tylko i tylko jednej f-my na literkę "A". Pomijając głupotę, że miały to być nawiewniki higrosterowalne, które nie sprawdzają się na ostatnich kondygnacjach ze względu na małą różnicę ciśnień, gdzie zimą dochodzi do tzw cofki i może powodować zamarzanie nawiewnika co powoduje uszkodzenie taśmy higrosterującej. Inne nie wchodziły w rachubę. Podobno Vento założyłem na swoją odpowiedzialność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena jest z kosmosu. Chociaż w twoim wypadku ma ona jedno wytłumaczenie. Każdy, któremu opowiadałeś jak wybierasz okna do mieszkania przez 3 lata i kupujesz je od 3 różnych producentów, bo jednemu nie zaufasz, z uprzejmości podawał ci cenę, ale odpowiednio zaporową, abyś poszedł sobie to konkurencji umilać im życie. A ty zdecydowałeś się w końcu na jedną z tych absurdalnych cen.

 

Co ty chłopie wymyślasz za głupoty ! Zapewniam ciebie, a przy okazji wszystkich, że w żadnym salonie nie opowiadałem jak długo wybieram okno, czy też innych szczegółów bo i po co ? Mało tego, że nie opowiadałem to jeszcze grałem przykładną " słoninę " która prosto z ulicy trafia do salonu okien i nie ma o nich bladego pojęcia. Dzięki temu mógłbym przytoczyć dziesiątki anegdot jak to byłem " czarowany " w różnych salonach. Co do cen to nie wiem skąd ty jesteś, na pewno nie z Łodzi, nie pisałbyś wtedy o cenach z kosmosu. Podejrzewam, że zdecydowany wpływ na wysokość tych cen to brak jakiejkolwiek konkurencji na łódzkim rynku ( okna Jezierskiego-jeden salon, okna Hekaplast- jeden salon, Eurocolor- teoretycznie dwa, a praktycznie też jeden ! ) Dodam, że podane przeze mnie ceny to za DO+MO+OB naturalnie tzw. ciepły montaż, a za samą pianę i kotwy mógłbym przyoszczędzić po 300zł na oknie. Na koniec napiszę, że nic tylko wam pozazdrościć mieszkania w miejscach gdzie okno kosztuje kilkaset złotych, a montaż kilkadziesiąt. Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper_Idem i Brass - ceny na montaż dobrych okien w całej Polsce są porównywalne

już w marcu br przygotowywałem się do tego tematu i zebrałem chyba z 20 różnych ofert - obecnie mam już listę mono zawężoną - i tak jak pisałem kilka postów wcześniej - w zasadzie nie cena będzie decydować o moim wyborze tylko wiedza i kompetencja oraz gwarancja/odpowiedzialność za zaproponowane rozwiązania

 

jeśli ktoś twierdzi że mógłby coś zrobić znaczeni taniej - tzn że albo się na tym nie zna , albo gdzieś na czymś będzie chciał przyoszczędzić - korzystając z niewiedzy klienta lub licząc że klient czegoś nie zauważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper_Idem i Brass - ceny na montaż dobrych okien w całej Polsce są porównywalne

już w marcu br przygotowywałem się do tego tematu i zebrałem chyba z 20 różnych ofert - obecnie mam już listę mono zawężoną - i tak jak pisałem kilka postów wcześniej - w zasadzie nie cena będzie decydować o moim wyborze tylko wiedza i kompetencja oraz gwarancja/odpowiedzialność za zaproponowane rozwiązania

 

jeśli ktoś twierdzi że mógłby coś zrobić znaczeni taniej - tzn że albo się na tym nie zna , albo gdzieś na czymś będzie chciał przyoszczędzić - korzystając z niewiedzy klienta lub licząc że klient czegoś nie zauważy

 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć CI więcej szczęścia w wyborze dealera niż ja miałem. W moim przypadku cena też nie była decydującym kryterium wyboru okna, a mimo to w większe szambo wpaść chyba nie mogłem.Teraz będę się musiał ciągać po sądach by dochodzić swoich racji. Debastor - nu pagadi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bywają niespodzianki zwłaszcza w czasie wykonania usługi. Coś planuje a tu nagle w trakcie pracy okazuje sie ze tynk sie sypie bardziej niż myśląlem-że obróbka schnie o wiele wolniej lub wręcz nie schnie wcale-że mimo zapisu w umowie iż uzupełniamy tylko ubytki tynku klient chce gładź itd itd. Czasem znajduje to zrozumienie u klienta-czasem nie-zwłaszcza gdy planowane pracę na 3-4 dni przy wymianie okien w całym domu przeciągaja sie z przyczyn nie przewidzianych do 5-6 dni-jak choćby opisywana w tegorocznym Muratorze wymiana przeze mnie okien u Pana Darka.

Różnie to bywa i czy ma znaczenie fakt że dokładamy wszelkich starań by efekt końcowy był OK ? Nie zawsze :(

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko spoko, takie gadki o cenach z kosmosu to mam w takim niedomówieniu. Gdybym się tym przejmował to dziś cieszyłbym się z okna za 1200zł łącznie z montażem bo takie oferty też miałem. Jedno wiem na pewno ... 50% firm produkujących okna i 75% montujących okna nadaje się do natychmiastowego odstrzału, a istnieją i działają na rynku jeszcze tylko dlatego, że jesteśmy 100lat za ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...