Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Panowie, na ile prawdziwa jest informacja, że folię ochronną należy zerwać z okna w ciągu trzech miesięcy ? Okno mam z Heki, białe usytuowane na południowy-zachód. Naczytałem się tyle sprzecznych ze sobą informacji na ten temat, że już nie wiem co o tym myśleć. Proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko spoko, takie gadki o cenach z kosmosu to mam w takim niedomówieniu.

 

No i zapłaciłeś za montaż 800 zł, który niczym nie różni się od tego za 300 zł.

 

Koszt folii to ok 5 zł /mb x 2 strony, koszt piany, kotew i kołków to - bądźmy chojni kolejne 5 zł/mb, dodatkowo niech będzie 5 zł za tynk. Koszty materiału to dla okna 2065 x 1435 - 140 zł więc dałeś 500-700 zł za robociznę gościowi, który nawet jak by to robił jedną ręką to powinien jedno okno zamontować w ciągu jednego dnia. I to nie jest cena z kosmosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślisz, że nie znam cen taśm, piany czy kotew ? Jeśli tak uważasz to jesteś w błędzie, ale powtórzę raz jeszcze, takie ceny obowiązują u mnie i albo się z tym pogodzisz, albo nie. Mógłbym tu na forum podawać w nieskończoność różne ceny innych usług, które też wydałyby się większości z kosmosu. Tak ad hoc Ci napiszę, że uciekłem "spod łopaty" kilka miesięcy temu i mam obecnie jedną sprawną rękę, gdyby nie to to miałem zamiar sam zamontować sobie okno. Przeżyłem dość z montażem dwóch poprzednich. Jako ciekawostkę dodam fakt, że okno o wymiarach 200x1430 plus drzwi balkonowe 85x225 trzyosobowa ekipa wymieniała 10, słownie dziesięć godzin ! Co powiesz na to ? bo mnie nie wolno się denerwować. REKLAMA- Ci mocarze to Debastor z Ksawerowa !!! Serdecznie wszystkim polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna sprawa, o której ciągle zapominam. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że piję ze szczęścia jakie mnie spotkało trzeci tydzień. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwe by montaż czterech czy pięciu okien, o których pisał gość mieszkający pod Krakowem kosztował jak dobrze pamiętam 800-900zł ? A o zmierzchu po kielichu okienko z Heki .... super. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, jest już późno i do Łodzi o jakiejś rozsądnej porze nie dojadę ;) poza tym nie chcę stracić prawa jazdy bo mam zapewne ponad 0,2 :(

Widzisz, dostałem maila od potencjalnego klienta, któremu wysyłałem dwa tygodnie temu ofertę. Naprawdę można się załamać. Konkurencja przyjeła do realizacji HKS-a o szerokości 3600mm, w podziale 2/2, z szybą bezpieczną, na sankach nośności 150 kilo i wiesz co usłyszałem w odpowiedzi na mail jaki mu wysłałem ze słowami że w tym gabarycie musi być podział na 3/3 a nie 2/2? No zgadnij ? dziwne że inni producenci tego nie zauważyli? - to jego słowa.

Załamać się można. Doprawdy wiedza sprzedawców załamuje. Lub co gorsza, maja w d... systemy, zalecenia, zdrowy rozsądek, liczy się by ustrzelić klienta za wszelką cenę, bo zakłada się że klient to jeleń który nie ma zielonego pojęcia o oknach.

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jestem laikiem jeśli chodzi o takie techniczne szczegóły. Taka wiedza do bloków była mi zbędna.Co do wiedzy ogólnej sprzedawców to już możemy podyskutować bo o tym coś wiem z racji swoich pielgrzymek po salonach, wiem do czego są zdolni choć trudno w to uwierzyć zwłaszcza na trzeźwo. Jak jesteś wypity to nawet nie myśl o wsiadaniu za kierownicę, jeszcze będzie niejedna okazja to pomyślimy o wspólnym pijaństwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli otwór ma 153 cm wysokości to okno powinno mieć 148

z wysokości odejmujemy 15 mm na pianę od góry

30 mm na listwę podparapetową lub przyszły parapet

5 mm na uszczelnienie miejsca pod listwą podparapetową i montaż parapetu

dotyczy to oczywiście nowego budynku - w bloku może okazać się że do tego otworu wysokośc powinna wynosić 1435 mm - standard z wykazu stolarki okiennej opracowanej jeszcze za Gierka

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to moje okno ma 1430mm wysokości. Problem w tym, że stary kaloryfer wisi na takiej wysokości, ze przy obecnym montażu okna nie wiem czy będę miał 5cm prześwitu między kaloryferem, a parapetem i to pod warunkiem, że ten parapet nie będzie grubszy niż 2 cm ! Tak mierzył pan mgr Marek W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czy przypadkiem poprzednio nie było tak samo ? W blokach z lat 70-90 przy zastosowaniu stolarki tzw. typowej dziura miała wysokość 150 i do niej okno 1435mm pasowało jak ulał, inna sprawa jaka to była wielka płyta, bo różnie była obrabiana, czasem tynkiem, w nowszych już zamiast tynku dawano tylko listwy drewniane maskujące pianę czy wojłok którym także uszczelniano to miejsce. Nie wiem jak masz i co z tym można zrobić - ale na pierwszy rzut okna wymiar wygląda na prawidłowy do twego otworu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bloków w 99% wstawia się okna o wysokości 142-143 cm i z reguły wysokość jest podyktowana poziomem parapetu zewnętrznego, który trzeba podłożyć pod ościeżnicę . Stary parapet miał prawdopodobnie 4cm grubości . Podawany przez Ciebie wymiar otworu okiennego to 153 cm . 143 + przypuszczalne 4 = 147 Co stało się z pozostałymi 6 cm ?

Ile poprzednio wynosiła odległość między parapetem a kaloryferem ?

Edytowane przez Samar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet trzyszybowy w bloku ma jednak zajęty. Jest ok 3dB cichszy........

Cichszy od czego o 3 dB ??? :rolleyes: od popularnego dwuszybowego 4/16a/4 ? chyba po badaniach tego instytutu zza południowej granicy, któremu "wychodzi" takie rewelacyjne Uw:rolleyes:

 

p.s. rozumiem, że zajęty = zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...