Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

hmmm...zamiast czytać akurat ten temat proponuję poznać z lekka akustykę - w niektórych liceach było to wałkowane, zaś na kierunkach elektronicznych temat był dogłębnie analizowany ;)

Niestety, z wykształcenia jestem elektronikiem, budowlaniec to moje przekleństwo odkąd swój dom postawiłem tymi oto rencami ;) (zdjęcia rąk jednak nie budiet ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90-tych zawiozłem nowo zakupiony magnetofon dwu-kasetowy f-my Technics do serwisu z powodu nierównomierności poziomu odczytu jednej i drugiej kasety. Po kilku dniach odebrałem z adnotacją że wszystko jest w porządku. Zamontowałem, podłączyłem i stwierdziłem ten sam problem, więc zawiozłem z powrotem do serwisu. Pan w serwisie lekko zdziwiony przy mnie podłączył deck, abym wskazał gdzie leży problem. Ja go słyszałem, trzech panów w serwisie nie. Zacząłem czuć się głupio. Na szczęście lub nieszczęście pan serwisant chciał udowodnić mi chorobę i ściągnął z centrali Analizator widma. Wyszło, że o tej "usterce" nie powinienem wiedzieć, bo różnica wynosiła 0,6dB (chyba dokładnie 0,63dB). Była to wartość nie do skorygowania, po prostu taka charakterystyka sprzętu. Nie smak do sprzętu mi pozostał ;), aczkolwiek sprzęt mam do dzisiaj z tym, że teraz nie czuję już różnicy. Zakup wieży najwidoczniej położył mi słuch ;)

 

To tak w temacie tego co można a nie można usłyszeć.

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90-tych zawiozłem nowo zakupiony magnetofon dwu-kasetowy f-my Technics do serwisu z powodu nierównomierności poziomu odczytu jednej i drugiej kasety. Po kilku dniach odebrałem z adnotacją że wszystko jest w porządku. Zamontowałem, podłączyłem i stwierdziłem ten sam problem, więc zawiozłem z powrotem do serwisu. Pan w serwisie lekko zdziwiony przy mnie podłączył deck, abym wskazał gdzie leży problem. Ja go słyszałem, trzech panów w serwisie nie. Zacząłem czuć się głupio. Na szczęście lub nieszczęście pan serwisant chciał udowodnić mi chorobę i ściągnął z centrali Analizator widma. Wyszło, że o tej "usterce" nie powinienem wiedzieć, bo różnica wynosiła 0,6dB (chyba dokładnie 0,63dB). Była to wartość nie do skorygowania, po prostu taka charakterystyka sprzętu. Nie smak do sprzętu mi pozostał ;), aczkolwiek sprzęt mam do dzisiaj z tym, że teraz nie czuję już różnicy. Zakup wieży najwidoczniej położył mi słuch ;)

 

To tak w temacie tego co można a nie można usłyszeć.

Przepraszam za OT

miałeś zwierzęce pasmo odbioru częstotliwości i je zniszczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś zwierzęce pasmo odbioru częstotliwości i je zniszczyłeś.

 

a mnie się wydawało, że słyszałem jakieś głosy ;)

 

Pasmo raczej miałem normalne, ale czułość być może większą. A co do różnicy natężenia to była 0,6dB na kanał, czyli ogólnie ok 1,2dB. Z tego co pamiętam, bo pamięć już nie ta :D

Edytowane przez chrisowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy magnetofon to ZK 140, Później była osławiona Aria i Kacprzak. (były też Emila (mono zresztą) i stereofoniczna Hania, ale to były radiomagnetofony)Na Diorę nigdy nie starczyło. Lata 90-te to było zachwycanie się japońskimi wynalazkami. Na Technicsa starczyło, aczkolwiek obiektem marzeń było Nakamichi, a kosztowało więcej niż dwa ówczesne polonezy Caro ;) Edytowane przez chrisowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś jest nie tak z wymiarami mojego okna. Stare stało oparte o betonowy parapet, który był grubości 4cm i wisiał około 4-5cm nad kaloryferem. teraz wygląda to tak jak na zdjęciu gdzie pudełko ma grubość 3cm i zostają niecałe 2cm wolnej przestrzeni między nim, a kaloryferem. Jak ugryźć ten problem ?

DSCN0179.jpg

DSCN0179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno wątek o oknach? ;)

 

wiosna na targach budowlanych jedna z firm okiennych prezentowała skrzynie wykonaną z okien a w środku mocno grająca kolumna - skrzynie można było otwierać jak normalne okno ...

 

fajny bajer ....

 

niestety nazwy sprzętu grającego nie znam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...