Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam

 

Mam wycenę z dwóch salonów na Oknoplast Platinum. Po dokładnym przeczytaniu okazało się,ze w pewnym punkcie się różnią. Otóż w jednej wycenie przy okuciach mam symbole RUL i/lub RUP a w drugiej RUP i/lub RL. Ktoś mi to wytłumaczy? Jesli mam to doprecyzowac, chętnie dopiszę. Tylko muszę wiedzieć co ;)

 

Z góry dziękuję, bo nigdzie nie umiem znaleźć na to odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadzwoń i się dowiedz u źródła, bo my to na czuja możemy odczytać

RUL - rozwierno uchylne lewe

RUP - rozwierno uchylne prawe

RL - rozwierne lewe

Tego nie pojmuję i chyba nigdy nie pojmę. Klient wysyła zapytanie, ma wiele pytań ale nie dopytuje się - dlaczego? Przecież inaczej nie ma szans porównać oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawił bym tez na schuco

czy ma przewage? dla mnie tak dlatego zmieniłem veka na schuco róznica znaczna

 

No i super, Też nie mam jakoś przekonania do Veki, więc wykreślamy Dako i Okna z Krakowa.

No więc wracając do tematu, na placu boju pozostało Schuco i ... byłem dzisiaj w fabryce w Ciechanowie, robią na profilu AD Brugmann v07.01 ale to chyba jakaś ściema, bo na folijkach ochronnych było napisane Salamander. Profil 5, szybka 4t/16/4/16/4t u-0,5 (kto produkuje szyby zespolone w Ostrołęce?)) uszczelki zgrzane w profilu (nie wiem jakie) i w środek dają niezłe szyny. Nawet jeśli są rdzewne to wiele lat minie zanim je szlak trafi. I najważniejsze... deklasują cała konkurencję, ale raczej dzięki temu, że się okazało, że się znam z dyr. produkcji więc będę miał taniej niż w Dako, Dał mi rabat coś koło 50% ;)

Czy ktoś coś wie o Rolbudzie z Ciechanowa i może powiedzieć coś więcej z praktyki własnej na temat profilu Brugmanna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, Też nie mam jakoś przekonania do Veki

A tymczasem ja mam. To bardzo znany i uznany systemodawca o sporym udziale w rynku.Tak samo mam przekonanie do Aluplasta, Gealana, Brugamnna, KBE czy nawet Decco albo GL-system. Każdemu wg. potrzeb i możliwości systemu. Negowanie jakiegoś systemu z założenia jest błędne. Wszystko zależy od tego jakie konkretnie okna potrzebujesz. To trochę tak, jak w dowcipie o tacie wielbłądzie tłumaczącym dziecku po co mu te garby, kopyta, futro...

Jak ktoś nie zna:

http://kawaly.tja.pl/?k=xbhpgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem ja mam. To bardzo znany i uznany systemodawca o sporym udziale w rynku.Tak samo mam przekonanie do Aluplasta, Gealana, Brugamnna, KBE czy nawet Decco albo GL-system. Każdemu wg. potrzeb i możliwości systemu. Negowanie jakiegoś systemu z założenia jest błędne.

 

Zgoda!

 

Wszystko zależy od tego jakie konkretnie okna potrzebujesz.

 

Zgoda!!

 

To trochę tak, jak w dowcipie o tacie wielbłądzie tłumaczącym dziecku po co mu te garby, kopyta, futro...

 

Zgoda!!!

 

Zgoda! Zgoda! Lecz, czy Pan Bóg system poda?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem ja mam. To bardzo znany i uznany systemodawca o sporym udziale w rynku.Tak samo mam przekonanie do Aluplasta, Gealana, Brugamnna, KBE czy nawet Decco albo GL-system. Każdemu wg. potrzeb i możliwości systemu. Negowanie jakiegoś systemu z założenia jest błędne. Wszystko zależy od tego jakie konkretnie okna potrzebujesz.[/url]

Wymagania od razu... No wymagania są pospolite, jak to u przeciętnego Kowalskiego.

Okna mają być:

- PVC aby nie trzeba było olejować lub skrobać co dwa lata.

-Energooszczędne bo ceny watów szaleją i będą szalały,

-ładne czyli w orzechowej okleinie

-solidnie wykonane aby nie było z nimi problemów za dwa lata, gdy po pijaku oprę się za mocno o ramę albo jak przeciąg mocno trzaśnie ;)

-i na koniec .... a powinno być na początku - MAJĄ BYĆ TANIE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawił bym tez na schuco

czy ma przewage? dla mnie tak dlatego zmieniłem veka na schuco róznica znaczna

 

tak...tak...tak

każdy swój ogonek chwali.

witek sprzedaje Jezierskeigo więc chwali schuco,

jareko sprzedaje hekaplast więc również chwali schuco

 

w sumie nie ma się co im dziwić, bardziej dziwne jest to że nie odzywają się inni sprzedawcy promując swoje systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na ich stronę http://www... Pełen profesjonalizm: sklep spożywczy, stacja benzynowa, myjnia samochodowa i produkcja okien. Dla mnie bomba ;)

 

Znam szefów osobiście a jak otwierali swoje prywatne centrum handlowe to się nawet vody ognistej nażłopaliśmy ;)

Poszli na całość więc teraz oni w Ciechu Rulez. Każda z form ich mnogiej działalności to odrębna bajka i odrębni pracownicy, więc sprzedawca nie zgrzewa ram okiennych, to mogę zapewnić ;)

Ale fakt faktem, w oknach istnieją na rynku zaledwie od 3 lat, więc nie wiem nic na temat ich montażystów. Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia? Proszę o info, zwłaszcza jeśli będą to słowa krytyki. Bo jak mawiają, prawdziwa cnota krytyki się nie boi a ja bedę wiedział na co uwazać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiedzcie mi proszę czy to że mamy pakiet 3-szybowy oraz szyby o współczynniku k=0,5 powoduje, że okna wyglądają na przyciemnione i mają z zewnątrz takie lustrzane odbicie?

 

Mojemu Tacie dostarczono takie okna i tak wyglądają. Ja mam 3-szyby i współczynnik k=0,6 (kupowałem 1,5roku wcześniej) i nie mam aż takiego mocnego efektu. Czy różnica między 0,5 a 0,6 jest tak widoczna?

W ten sposób tłumaczy się sprzedawca i producent.

 

Sprzedawca przy kupnie nic o tym nie mówił, a ja mając k=0,6 nie spodziewałem się takiego "zaciemnienia" przy 0,5.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na ich stronę http://www... Pełen profesjonalizm: sklep spożywczy, stacja benzynowa, myjnia samochodowa i produkcja okien. Dla mnie bomba ;)

Rolbud to stara firma z branży budowlanej. Kojarzę ich od kilkunastu lat jako jeden z pierszych składów budowlanych PSB. Produkcja okien.... hmm.. no cóż, każdy kto ma jakieś wolne środki próbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...