Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ja to wiem, Ty także wiesz, tylko klient tego 1 procenta przeboleć nie może ;)

 

jareko, weź Ty gościa na 1% eksperyment. On stawia flaszkę 40% gorzałki, Ty 39%. Wypijacie najpierw jego, a potem, aby zobaczyć różnicę 1%, Twoją. Jak po wypiciu Twojej gość będzie mniej nawalony niż po wypiciu swojej... trudno ma rację:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko TAK za wyjątkiem niby różnicy pomiędzy 0,5 a 0,6 w odcieniu - wydaje Ci się.

 

P.S. nie pytałeś to nie otrzymałeś odp.. Tak na poważnie to nie ma o co kopii kruszyć - taka technologia i już.

 

Nie pytałem, ale sądzę sprzedawca mógłby się trochę "wysilić", to istotna kwestia. Nie każdy jest omnibusem ;-)

A różnica między 0,5 a 0,6 jest zauważalna. Oglądaliśmy po 100 razy pod każdym kątem.

 

A okna są Jezierskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja jeszcze wiosną myślałem że w tym roku podołam zaknąć budynek :( to jeden ze sprzedawców mówił coś takiego, że są dwa rodzaje szyby u=0,5.

różnią się odstępem między szybami i właśnie kolorem szyby. różnica w cenie nie była jakaś powalająca ale ponoć wizualnie byłaby znaczna różnica.

jak znajde gdzieś oferty to napisze oznaczenia tych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielką wiedzę na temat okien i pilną potrzebę ich zamówienia "na już", poradźcie proszę, czy te firmy to mniej więcej ta sama jakość czy ustawiają się jakoś od najlepszej do najgorszej? Dodam, że szukamy okien 6-komorowych (profil klasy A), z pakietem 3-szybowym, z ciepłą ramką. Na temat tego, jak wygląda montaż nie rozmawiałam jeszcze z żadną firmą, na razie skupiam się na produkcie. Biorę pod uwagę tylko firmy o w miarę ugruntowanej pozycji, istniejące kilkanaście lat na rynku. A oto oferty, kolejność przypadkowa na razie:

1) Oknoplast Platininium Evolution, profil Veka, okucia Mako

2) Okno-Pol EuroFutur Elegance, profil Kommerling (podobno jako jedyny produkowany w Niemczech?), okucia Roto

3) Avante Forte, profil Zendow (chyba? bo jeszcze nie byłam w ich salonie osobiście), okucia nie wiem jakie

4) OknoPlus art Thermo, profil Brugmann, okucia Winkhaus

 

A może powinnam jeszcze jakąś firmę poprosić o ofertę? Wiem, że wielu wyjadaczy FM poleci profil Schucco, ale obawiam się, że nas nie stać na te okna.

O co pytać sprzedawców i jak powinien wyglądać prawidłowy montaż, szczególnie drzwi balkonowych z tzw. obniżonym progiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm skoro wyceniałaś Evolution to raczej Cię stać na większość okien i profili oferowanych w Polsce.

 

hm, nie wiem czy mnie stać, bo wszystkich nie wyceniałam. Platinium wyceniłam, bo mają je znajomi i sa zadowoleni. Powiem tak: Platinium nie jest aż tak dużo droższe niż pozostali wymienieni producenci i mieści się cały czas w naszym budżecie, aczkolwiek chętnie zaoszczędziłabym tą kwotę :-).

 

A na profilach Schucco to kto produkuje, oprócz Jezierskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo prosze o pomoc w wyborze okien z ternu Radomia - mamy juz kilka wycen, bylismy we paru firmach i wahamy się pomiędzy oknami Jezierskiego, Brugmanna, Oknoplast, Aluplast lub Rąbień. Które z nich maja najlepsze parametry i jak sprawuja się już "użytkowane". Będziemy wdzięczni za każda odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem taki przypadek, że brat remontuje dom, wymiana 14 okien. Znalazł odpowiednie właśnie u lokalnego producenta, parametry uw=1,35, i wyszło mu 11tys z montażem bo wziął jednoskrzydłowe ze szprosami. Wymiary okna to jak pamiętam 120x170cm. Ale ostatnio do mnie dzwoni bo mu polecałem MS, ze znalazł sprzedawce i okna wychodzą tylko trochę drożej a parametry uw=0.9, nie jestem pewien ale chyba coś ok 13tys z montażem. To tak ode mnie z ostatniego tygodnia. Okolice to Ciechanów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo prosze o pomoc w wyborze okien z ternu Radomia - mamy juz kilka wycen, bylismy we paru firmach i wahamy się pomiędzy oknami Jezierskiego, Brugmanna, Oknoplast, Aluplast lub Rąbień. Które z nich maja najlepsze parametry i jak sprawuja się już "użytkowane". Będziemy wdzięczni za każda odpowiedź.

 

to zależy jakie okna z poszczególnym firm chcesz wybrać!sam jezierski ma 6 róznych okien do wyboru i to nie są różnice wygladu tylko poszczególnych parametrów okna,oknoplast napewno z kolejne 3 aluplast i brugmann to nazwa profili i w zaleznosci od producenta moze ci on na tym zrobic okna dobra a moze i zrobic sztuke!

ja polecam schuco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo prosze o pomoc w wyborze okien z ternu Radomia - mamy juz kilka wycen, bylismy we paru firmach i wahamy się pomiędzy oknami Jezierskiego, Brugmanna, Oknoplast, Aluplast lub Rąbień. Które z nich maja najlepsze parametry i jak sprawuja się już "użytkowane". Będziemy wdzięczni za każda odpowiedź.
Rozrzut profili jak i zapewne cen uniemożliwa jakąkolwiek odpowiedź na tak postawione pytanie - sorki

Tak jak Witek podpowiedział, musisz wiedzieć najpierw jakich okien potrzebujesz i do JAKIEGO domu

 

Przeczytaj sobie na spokojnie wypowiedź z innego wątku - to powinno być motto każdego, stojącego przed dylematem wyboru oferty

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179088-Oknoplast-THERMIC-90&p=4904408&viewfull=1#post4904408

 

Warto zastanowić się nad tym tekstem i wziąć go sobie do serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zerknęłam do oferty, a tam napisane PLATINIUM EVOLUTION.

A czy Jezierski ma nadal takie opóźnienia w dostawie?

Właśnie uświadomiłam sobie, że do wyceny na pewno coś jeszcze dojdzie: a to ciepły montaż a to poszerzenie progu czy jak to się nazywa :-( Fajnie byłoby, gdyby jednak było trochę taniej niż w Oknoplaście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w tym wątku.

Ponieważ nieuchronnie zbliża się czas, kiedy będę musiał wybrać okna do domu, proszę o poradę.

Zastanawiam się, czy jest sens montować je jeszcze w tym roku (listopad)? Pytam o kwestie techniczne (trochę boję się o duże okno przesuwne) oraz finansowe (taniej?).

Tak w zasadzie to nie są mi na gwałt potrzebne już teraz, ale byłaby jedna rzecz z głowy, a może coś przez zimę uda się zrobić dzięki temu (np. elektrykę)....

Druga sprawa to poruszana już tutaj kwestia szyb P2 - otóż ktoś pisał, że montuje je od wewnątrz. Spodobało mi się to rozwiązanie, ale może są jakieś istotne wady, o których nie doczytałem? A może nie ma co przepłacać (choć niewiele) i lepiej P0? Sprzedawcy okien byli raczej zdziwieni (jeden pozytywnie), ale panuje zasada 'klient nasz pan', więc o wadach za dużo nie mówili.

W ogóle byłem w kilkunastu chyba punktach i nie za często można porozmawiać z kimś, kto się dobrze orientuje w temacie. Na przykład akcentowany tu przez ekspertów problem max. wymiarów, czy belek poprzecznych w wysokich oknach, jest kwitowany tak - 'u słabszych producentów tak jest, ale u nas nie ma problemu...'.

Na koniec jeszcze jedna prośba - jak ktoś ma wartych polecenia montażystów/sprzedawców okien ze Śląska, proszę o wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakiś rabacik dodatkowy napewno dostaniesz:)

Ponoć zima ma przyjsc szybko w tym roku,ale jeśli się nie sprawdzi ...

no ale pozostaje dylemat czy nie lepiej wstawić okienka i sobie coś dziubać w środku przez ten czas?

No i zawsze dodatkowa opcja na zrobienie imprezy sylwestrowej jest:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...