Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nikt nie wie jaka pogoda będzie w listopadzie. Jeśli nie masz presji na szybkie wprowadzenie sie to lepiej przenieść montaż na wiosnę. Niektóre firmy już mają promocje na odbiór w marcu by rozładować spietrzenie zamówień

 

A ja na ten przykład wolałbym okna mieć zamontowane już teraz. Czekam już w końcu tak długo, że nawet pewien uznany sprzedawca przyznał mi jakąś specjalną nagrodę dla cierpliwego klienta. Niestety nie wiem co to za nagroda.. chciałem zapytać, ale nie odbiera telefonu :(

 

Michal.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mojego domu mam okna które łączą się w rogu pod kątem 90 stopni. W rogu znajduje się słupek podtrzymujący strop o wym. 80x80x4 mm. Jestem już po trzech wycenach okien i żadna firma nie podała konkretnego sposobu na rozwiązanie tej kwestii (cały czas są w trakcie szukania). Czy ktoś mógłby podsunąć rozwiązanie? Zależy mi na tym aby łączenie nie było strasznie szerokie (betonowy słup nie wchodzi w grę) i było "ciepłe" (okna z pakietem trójszybowym, ściana Solbet 600, ocieplenie prawdopodobnie 15-20 cm). Inwestycja realizowana na Podkarpaciu, więc jak ktoś przy okazji jest w stanie polecić firmę i montażystów z tego regionu to będę niezmiernie wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nie mają metody?

Montuje sie normalnie do słupa na taśmy rozprężne i odpowiednie śruby, później jest tylko kłopot - z ociepleniem tej stali - ale styropian na pianę do klejenia styropianu spokojnie można przymocować, siatka etc etc jak przy normalnym wykończeniu elewacji

Zakładam że słupek znajduje się blisko lica ściany

Ale jeśli jest w cofnięty to zależy ile jest cofnięty względem planowanego położenia okna

Jeśli o głebokośc zabudowy profila to można dodać poszerzenia, póżniej albo maskownicę z blachy na samym winklu albo (jeśli będzie miejsce) łącznik kątowy

A najlepiej, jeśłi jeszcze nie powstał dom, zgłosić sie do architekta by tak zaprojektował wieniec nadproża by możliwe było obycię sie bez tego stalowego podtrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że słupka jeszcze nie mam.. W projekcie jest cofnięty, ale budowlańcy czekają na sugestie firmy, która będzie okna wstawiać. No i problem w tym, że jeszcze nie wiem jaka to będzie firma, bo nikt do tej pory nie zaproponował żadnego logicznego rozwiązania (no poza jednym montażystą, który i doradził betonowy słup :) ) Jareko co byś proponował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze idąc dalej. By wszystko ładnie grało w elewacji, proponowałbym zakryć dość szerokie poszerzenia i łącznik kątowy styropianem i zrobić na nim normalną obróbkę elewacyjną - ale to wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać i czy okna mają byc w okleinie czy białe - jak okleina - może pozostać, jak białe lepiej zakryć

ale to tylko moje spostrzeżenia estetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilke sie nie odzywalem w temacie okien

duzymi krokami zbliza się chwila wyboru okien

 

i tu moje pytanie do ekspertów

Rehau Geneo czy SCHUCO SI82+ ???

 

jakieś istotne różnice? mogą mi Panowie i Panie wskazać ?

 

a przy okazji chciałem w tym miejscu pozostawić swój komentarz do najnowszej oferty FAKRO - obecnej na reklamach w FM - cena nie adekwatna do jakości !!! ciekawe kto im to kupi, JA NIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ,

 

Twoje zdanie już znam , ale może coś zasugerujesz mi w kwestii okien dachowych ? tu widać postęp w Uw idzie bardzo powoli , i każą sobie płacić jak za "zboże"

 

może inni się wypowiedzą? ktoś sprzedaje Rehau ?ktoś użytkuje jakieś merytoryczne różnice mnie interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z 1,5 miesiąca temu u kumpla, który ma w nowym domu GENEO. Okna jak okna, otwierałem i zamykałem, działały jak każde, a nawet powinny działać lepiej (potrzebna by im była regulacja). Jeżeli rzeczywiście nie potrzebują zbrojenia to są całkiem cwanym wynalazkiem. Rehau słynie z dobrej chemii więc pewnie i FIPRO spełni swoje zadanie przez lata. Ciekawe jak to się zachowuje w okleinie? Ciekawe też jaką mają cenę. I tak myślę, że VEKA ALPHALINE bije rywali w kategorii stosunek ceny do jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...