Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ciekawe też jaką mają cenę.

no właśnie ze względu na cenę temat mnie zaciekawił

 

a okna dachowe - wiem ... nie powinno być, poddasza uzytkowego też nie , nie można mieć w życiu wszystkiego - dlatego kosztem pewnych strat stawiamy na funkcjonalnosci - pisałem o tym w jednym z pierwszych wpisów w dzienniku budowy - sam nick - trochę na przekór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z 1,5 miesiąca temu u kumpla, który ma w nowym domu GENEO. Okna jak okna, otwierałem i zamykałem, działały jak każde, a nawet powinny działać lepiej (potrzebna by im była regulacja). Jeżeli rzeczywiście nie potrzebują zbrojenia to są całkiem cwanym wynalazkiem. Rehau słynie z dobrej chemii więc pewnie i FIPRO spełni swoje zadanie przez lata. Ciekawe jak to się zachowuje w okleinie? Ciekawe też jaką mają cenę. I tak myślę, że VEKA ALPHALINE bije rywali w kategorii stosunek ceny do jakości.

 

Ehhh Brass, było na ten temat setki postów, wypowiedzi i wątków. Jak można komuś wmawiać, że veka lub rehau czy salamander sa najlepsze. KLIENT NIE KUPUJE PROFILU TYLKO GOTOWY PRODUKT JAKIM JEST OKNO a oprócz profilu sa tam uszczelki, szyba, okucie, wzmocnienie i wszystko to jest równie ważne, kolosalnie ważne jest tez kto takie okna robi; moze to być Waldek ze szwagrem w garażu Stacha na pożyczonej od Heńka zgrzewarce, czy jeśli zrobią to na profilu Veka alphalain to tez powiesz, ze jest to dobry produkt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Brass, było na ten temat setki postów, wypowiedzi i wątków. Jak można komuś wmawiać, że veka lub rehau czy salamander sa najlepsze. KLIENT NIE KUPUJE PROFILU TYLKO GOTOWY PRODUKT JAKIM JEST OKNO a oprócz profilu sa tam uszczelki, szyba, okucie, wzmocnienie i wszystko to jest równie ważne, kolosalnie ważne jest tez kto takie okna robi; moze to być Waldek ze szwagrem w garażu Stacha na pożyczonej od Heńka zgrzewarce, czy jeśli zrobią to na profilu Veka alphalain to tez powiesz, ze jest to dobry produkt ?

 

Nie stwierdziłem nigdzie, że "jeśli to VEKA to może być nawet od byle kogo". Zdażyło mi się raz złożyć dwa zlecenia u poleconego producent, który to większość produkcji exportował na zachód. Jedno było z Alphaline a drugie z Perfectline, i z oby dwoma mam do tej pory kłopoty. Mówie tylko, że okna dobrze wykonane z Alphaline nie ustępują w niczym GENEO i Si82+, a mają tą przewagę, że są tańsze. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Mam pytanie; nasze okno tarasowe wg projektu ma być 180x245cm, dwuskrzydłowe z przewiązką. Chcielibyśmy takie okno w kolorze (orzech), z ruchomym słupkiem, w pcv. Czy te wymiary są jeszcze bezpieczne dla wszystkich systemów profili? Ewentualnie na jakim profilu dałoby się zrobić takie okno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) 180x245cm... ...dwuskrzydłowe z przewiązką... ...kolorze (orzech), z ruchomym słupkiem, w pcv. Czy te wymiary są jeszcze bezpieczne dla wszystkich systemów profili?

Dla wielu profili są to wymiary nieosiągalne w kolorze (co nie znaczy, że sprzedawcy tego nie zaproponują). Można to wykonać na profilu pośrednim jak sugeruje jareko lub na "zwykłym" w technologii wklejania wkładów szybowych (i to bez przewiązki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanie

jak to jest ze dla okien dachowych Fakro potrafi zejść do 0,53 przy tak małym oknie? a tradycyjne okna maja gorsze parametry ?

 

w sumie to sama szyba ma 0,5

 

:welcome:Witam pasywniaka z Rzeszowa,bo ja też z Rzeszowa no ale ja to energooszczędny i tradycyjny i dobrze ocieplony.Pustak nasza Hadykówka:bash:raczej najlepsza na runku,wylewka perlitowa 20cm (zamiast styropianu),ściany 20cm ,dach 30cm wełna, okna dachowe już założyłem właśnie FAKRO drewniane 3-szybowe. Co do okien idrzwi to też chcę dać drewniane, najprawdopodobniej http://www.pozbud.pl tą wersję z aluminiową oprawą na zewnątrz ,lub http://www.natura.pl, też drewniane zaluminium. Ogrzewanie podłogowe w całości no i pompa ciepła.Widzę że bedziesz miał ogrzewanie elektryczne ,czy to ekonomiczniejsze od pom. ciepła? Do Jareko:co sądzisz o oknach drewnianych z oprawą aluminiową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Widzę że bedziesz miał ogrzewanie elektryczne ,czy to ekonomiczniejsze od pom. ciepła?

Zdecydowanie,ale to nie ten wątek ;)

Koszt całego c.o to ok.6-8tys.zł :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do Jareko:co sądzisz o oknach drewnianych z oprawą aluminiową ?
Nic nie sądzę ;)

Jestem popaprany ;)

Subiektywnie uważam, że okna drewniane to już zabytek. Widziałem wiele okien drewnianych po kilku i kilkunastu latach, wyglądających tak szkaradnie, tak brzydko, że daleki jestem od ich zachwalania.

Leń jestem jak cholera i na samą myśl o konserwowaniu drewna wysypki dostaję.

Tak ja sądzę

A nakładka aluminiowa to dla mnie tylko krojenie klienta ;) i mnie się takie okna wogóle nie podobają

Sorki - ale to moje zdanie, prywatne, jako Jarosław "Jareko" Cichawa wypowiedziane a nie jako jakiś tam doradca na jakimś tam Forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nakładka aluminiowa to dla mnie tylko krojenie klienta ;) i mnie się takie okna wogóle nie podobają

Wiem Jareko, że nie masz większego kontaktu z nowymi oknami drewnianymi. Dlatego dorzucę moje skromne zdanie: okna drewniano-aluminiowe to jedyne okna "drewniane" jakie byłbym gotowy zamontować we własnym domu. Od zewnątrz "wieczne" aluminium a wewnątrz "natura". Gdyby nie ta cena...

Uważam, że to doskonałe rozwiązanie. Ekonomicznie wątpliwej zasadności. Ale jak ktoś buduje dom marzeń i z kasą się nie liczy to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie panowie! :) Poszukałam już sobie co to jest ten profil pośredni i mam nadzieję, że różnica w szerokości w porównaniu do profilu okiennego (inne okna na tej samej ścianie ale w innym pomieszczeniu) nie będzie się za bardzo rzucała w oczy. W każdym razie ulżyło mi, że takie okno da się w ogóle zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raptem 20mm szerzej

Tylko jedna uwaga dla estetów - jak macie zestaw: okno z balkonem, czy tez jakiekolwiek inne połączenie okien ze sobą gdzie w przypadku jednego okna musi się pojawić profil pośredni to od razu sąsiedni element zestawu zróbcie także na pośrednim. Mimo wszystko 2 cm różnicy widać gdy dwa okna stykają się ze sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiziałem ostatnio balkony na 249..w kolorze, bez poprzeczek. Z firmy, którą wycofałem z oferty 4 lata temu za ogólną taniochę. Wykonanli bez mrugnięcia okiem. Klient byl dumny, że znalazł taniej u lokalnego dealera niż u lokalnego Producenta, a i podkreślił :"gwarancja była do 240".

 

Kurczę, jaki ten świat jest porąbany. Jak to powiedział kiedys któryś z naszych kologów (chyba Stary ): szczyt snobimu: samochód musi być lepszy od sąsiada, ale okna tańsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...