Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie mniej jednak problem nadal jest.. ja mam trochę starych ram plastikowych i na żadnym wysypisku nie chcą ich przyjąć. Ciekawe kiedy producenci zaczną wywiązywać się z obowiązku odbierania starego produktu, ktory jest zastępowany nowym. Nie wyobrażam sobie..

a może nie dotyczy to branży stolarki? Bo w agd czy RTV już sobie z tym poradzono - każdy sklep ma obowiązek przyjąć stary sprzęt, nawet jeśli był kupiony w innym punkcie. I te przepisy egzekwuje Inspekcja Handlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawrzeć w umowie z ekipą która ci będzie robić wymianę takie słowa w zakresie prac montażowych - "wywoź okien z terenu posesji" i nie ty masz problem

 

A Ty, drogi Jarku - gdzie utylizujesz wymienione ramy PVC i szkło z nich wyjęte ?

 

Oczywiście, nie podejrzewam Ciebie, że do Kampinosu wywozisz ale tak z ciekawości - co robisz z ramami PVC, szybami wyjętymi z nich i okuciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robię. Ościeżnice drewniane pracownicy wywożą do siebie na opał. Reszta jak i całość okien z tworzywa -podstawiany jest kontener przez firmę i dalej nie znam losów odpadów. Płacę fakture i tyle. Nie jest to tanie rozwiązanie ale skuteczne. Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wymiany okna werandowego - z plastiku na drewno.

Chyba już dość długo ten etap Twojego życia trwa? Przynajmniej piszesz o tym regularnie od paru miesięcy przynajmniej. Jeszcze trochę to w bajaniach ludowych o "Niemcach co plastik wyrzucają i drewno wstawiają" zajmiesz miejsce Niemców.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o jakości okien z firmy Foltyn z Turzy Śląskiej (okolice Wodzisławia Śl.)?

Mam od ich przedstawiciela dość dobrą ofertę na okna PVC na profilu Brugmanna, ale nic nie wiem o tej firmie; przedstawiciela tych okien mam blisko i słyszałem, że dobrze montują.

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat

Roboczo zakładam, że zdecydujemy się na okna drewniane Urzędowskiego.

 

Okna na profilu Galux Oro z 3 szybami mają następujące parametry:

U dla samej szyby ~0,6

U dla całego okna ~0,98

 

Dla profilu Galux z 2 szybami

U dla szyby ~1

U dla całości 1,5

 

Takie parametry podał roboczo sprzedawca

 

Zastanawia mnie jednak przepuszczalność światła i co za tym idzie - ciepła od słońca do wewnątrz.

Dla Galuxów 3-szybowych Ug = 0,4

Dla 2-szybowych Ug=1,1

 

Różnica w cenie przy podanych parametrach wynosi 4 tys. na całym zamówieniu - niby niewiele, ale...

Okien jest w sumie mało bo raptem 12 (łącznie z piwnicznymi i HSem) więc przy takiej ich ilości 4 tys. jakąś tam różnicę robi.

 

Zastaawiam się czy w domu z trzyszybowymi oknami nie będzie ponuro :p

I kwestia tego, po ilu sezonach grzewczych ta różnica się zwraca?

Dom średnio energooszczędny ;) U ściany na poziomie 0,18

ogrzewanie gazowe podłogowe

rekuperacja

 

ale np. okna dachowe wzięliśmy zwykłe i myślę intensywnie czy pozostałe brać cieplejsze czy nie

Większość okien jest od strony południowej i zachodniej

 

A może cieplejsze od północy? (2 okna)

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o jakości okien z firmy Foltyn z Turzy Śląskiej (okolice Wodzisławia Śl.)?

Mam od ich przedstawiciela dość dobrą ofertę na okna PVC na profilu Brugmanna, ale nic nie wiem o tej firmie; przedstawiciela tych okien mam blisko i słyszałem, że dobrze montują.

 

Pozdrawiam, Przemek.

 

Sprzedałem trochę okien z Foltyna i nie mogę narzekać. Moi klienci również nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawia mnie jednak przepuszczalność światła i co za tym idzie - ciepła od słońca do wewnątrz.

Dla Galuxów 3-szybowych Ug = 0,4

Dla 2-szybowych Ug=1,1

 

 

Wasza Wysokość :-) współczynnik przenikania ciepła szyby Ug nie ma nic wspólnego ze współczynnikiem przepuszczalności światła „Lt” (Light transmission) oraz całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii „g” szyby lub całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii "Gf" okna o czym pozdrawiając zawiadamia sługa uniżony Waszej Chrupiącej Wysokości:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza Wysokość :-) współczynnik przenikania ciepła szyby Ug nie ma nic wspólnego ze współczynnikiem przepuszczalności światła „Lt” (Light transmission) oraz całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii „g” szyby lub całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii "Gf" okna o czym pozdrawiając zawiadamia sługa uniżony Waszej Chrupiącej Wysokości:-)

 

:rotfl:

chrupiąca kokosowa...

Hmmmmmmm

No to teraz już nic nie wiem.

W karcie produktu (certyfikat zgodności jakiejśtam) nie ma nic o współczynniku Lt...

Czyli Ug im mniejsze tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

chrupiąca kokosowa...

Czyli Ug im mniejsze tym lepiej?

 

Wasza Chrupiąca Kokosowa Wysokość, tylko i wyłącznie, gdyby zamiarem Waszej Chrupiącej było kupienie samej szyby:-). Przy zakupie okien do domu Waszej Kokosowej, to już nie jest takie proste, o czym donosi uniżony chrupacz Waszej Wysokości. Mniam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj potraficie czasem rozbawaić :D

Ogólna uwaga - firma o której oknach myśli Princessa trochę lekceważy temat wiedzy swooich dealerów o właściwościach okien.. Tzn. oni badania niby mają (jak ktoś chce to podeślą) ale żeby wyjść z pomocą w ich prawdiłowej interpretacji to już gorzej. A może też trzeba się o to prosić..

Inna sprawa - oni uważają, że dają narzędzia - a o ich używanie niech się zatroszczą sprzedawcy..

Także Test - myślę że to wielkie pole do działania dla Twojego Oknotestu - bardzo wielu sprzedawcom, u WIĘKSZOŚCI Producentów w Polsce brakuje elemetarnej wiedzy o sprzedawanych produktach i przydałoby się im niezłe szkolenie.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sprzedawca z Wielickiej z Krakowa jest całkiem przyzwoity, dzwonił chyba z 5 razy do fabryki, gadał z jakimś technologiem, z kimś tam jeszcze i co się dowiedział, przekazywał dalej. Ale ogólnie rzecz ujmując sam z siebie nie grzeszył nadmiarem informacji ;)

 

Finlandio jakie więc parametry ma okno o wymiarach zbliżonych do 120x150?

2 i 3 szybowe?

Ja się skłaniam ku 3szybowemu, ale tak dla porównania.

Jak to jest z przepuszczaniem samego światła i energii do wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z przepuszczaniem samego światła i energii do wewnątrz?

 

Przepuszczalność światła i energii do dwie właściwości szyb. Wartości współczynników g i Lt mogą być różne dla różnych zespoleń w zależności od właściwości szyb użytych do ich wykonania. O wartość tych współczynników właściwą dla wybranych przez Ciebie okien i przeszkleń powinnaś pytać sprzedawcę. Producenci szyb nie robią z tego żadnej tajemnicy:-). Większość ujawnia te parametry w informacji towarzyszącej oznakowaniu CE. Nieco więcej na temat znaczenia i wykorzystania tych właściwości szyb znajdziesz tu:

 

http://oknotest.pl/szklo/szklo-a-swiatlo.php

http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wiecej-swiatla.php

http://oknotest.pl/szklo/szklo-a-promieniowanie-sloneczne.php

http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wspolczynnik-promieniowania-slonecznego.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I mam już swoje MS-y - okna piękne, całość estetyczną psują klamki - do starego złota wsadzili srebrne wkładki do kluczy :confused:

Taka firma i taka wpadka :( Do tego kluczyki, no takie jakieś niedorobione ... ehhh

 

Na szybko, jakby ktoś pomógł, bo mam parę wątpliwości:

- W jednym z okien balkonowych mam kotwy dolne podczepione tylko na jedną śrubkę (druga wypadała w warstwie ocieplenia w ścianie, więc nie wkręcili :confused:), czy to może trzymać ??? Mam duże wątpliwości, a za chwilę robię wylewki.

- Na długości 1,2 m mam tylko dwie kotwy dolne (okno bez podziału RU 1,2 na 1,55h).

- Okna mam wystawione poza lico muru na szerokość ościeżnicy. Ocieplenie/uszczelnienie będzie robił fachowiec od ocieplania ścian z zewnątrz, jak najlepiej to rozwiązać? Z jednym już rozmawiałam- proponuje styropian i piankę montażową bez folii ? Ciężko tu znaleźć kogoś z doświadczeniem. BTW: przerażają mnie te prześwity na 2 do 3 cm po bokach niektórych okien, ciekawe jaka będzie ciepłochronność na nich, bo tam będzie tylko pianka i styropian.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do forumowych Ekspertów,

otóż dostałem wycenę na okna drewniane, w pierwszej ofercie wycenione zostały okucia maco multi matic, natomiast w drugiej, pochodzącej z tej samej firmy ale już po "negocjacjach" otrzymaliśmy cenę niższą natomiast w wyszczególnione zostały okucia maco multi trend. I tu pojawia się moje pytanie - czy jest jakaś różnica między nimi? to znaczy zauważalna dla zwykłego użytkownika?

 

dziękuję i proszę o odpowiedź!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...