Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Kiedyś coś napisałem złego o jakiejś fabryce i przyznam, że "gryzie" mnie ten wpis od samego początku. Mam wyrzuty że może jest krzywdzący, że może się poprawili a ja jednym zdaniem rzutuję na ich dorobek..

Także nam, ludziom z branży nie wypada źle pisać.. Klienci mogą pozwolić sobie na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś napisałem złego o jakiejś fabryce i przyznam, że "gryzie" mnie ten wpis od samego początku. Mam wyrzuty że może jest krzywdzący, że może się poprawili a ja jednym zdaniem rzutuję na ich dorobek..

Także nam, ludziom z branży nie wypada źle pisać.. Klienci mogą pozwolić sobie na więcej.

 

dawno i nieprawda jak to się mówi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli taki pakiet trzyszybowy to najprawdopodobniej albo CT70 Rondo albo Clasic i zastanawiam się po co tak cudaczyć ? Skoro w CT70 CAVA wchodzi ciepły pakiet 4/16/4/16/4 o k=0,5 ?

Przy takim porównaniu oczywiście MS będzie cieplejszy

Pozostanie porównać wypas okien w standardzie i brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli taki pakiet trzyszybowy to najprawdopodobniej albo CT70 Rondo albo Clasic i zastanawiam się po co tak cudaczyć ? Skoro w CT70 CAVA wchodzi ciepły pakiet 4/16/4/16/4 o k=0,5 ?

Przy takim porównaniu oczywiście MS będzie cieplejszy

Pozostanie porównać wypas okien w standardzie i brać :)

 

zgadza sie to CT Classic

podpytam o CAVA,

dzieki

 

PS. czekam na wycenę od pewnej (zaprzyjaźnionej) firmy która robi na systemach LB PROFILE.

Z racji zaprzyjaźnienia liczę na dobra cenę, ale z kolei odległość i cena transportu może niekoniecznie dobrze wpłynąć na opłacalność (ale tego jeszcze nie wiem)

 

Pytanie do znawców tematu:

Znacie LB PROFILE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzyjaźnione firmy:)

ehh skąd ja to znam!przychodzi kolega kolegi i na dzień dobry "to ile dostane rabatu?"itp

 

hehe no domyślam sie, że to może być kłopotliwe, ale na szczęście nie jestem kolegą kolegi, a propozycja przyszła właśnie od tej drugiej strony (bo wcześniej z racji odległości nie planowałam korzystać z ich usług a jedynie z porady), nie mam jeszcze wyceny wiec moze sie okazać, ze w sumie nie będzie taka korzystna, nawet tu i tak zadziała zasada wolnego rynku ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly dylemat. Po kilku tygodniowych poszukiwaniach okien do naszego domku, na placu boju pozostaly Rubin Plus Oknoplast pakiet 3 szyby plus termoramka i Cava pakiet 3 szybowy, ciepla ramka Hekaplast. Roznica w cenie to 1500zl na korzysc Oknoplastu. Co sadzicie. Troszke brakuje mi mozliwosci regulacji rozwarcia okna w Oknoplascie oraz blokady rozwarcia okna balkonowego. Za Oknoplastem przemawiaja pozytywne opinie na forum i opinie moich sasiadow z montazu u lokalnego dealera. Co sadzicie doplacic do Heki, przelknac braki okuc Oknoplastu, czy szukac Rubina z lepszymi okuciami. Jaka jest roznica miedzy termo ramka a ciepla ramka w wyzej wymienioych oknach. W Oknoplascie ona jest za doplata do moich okien 1000zl, sprzedawca sugerowal ze przy pakiecie 3szybowym ta ramka jest niekonieczna. Co sadzicie. Moze ona u nich jest kiepska gdyz jest inna niz u innych producentow. Dzieki za pomoc. Edytowane przez monia1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenta i wyrobu ci nie wskaze bo mogę być nieobiektywny.

Ciepła ramka podnosi izolacyjność całego okna oraz zjawisko wykraplania sie pary wodnej przy uszczelce prawie nie występuje nawet w pakiecie trzyszybowym warto ja mieć.

Dla mnie na dzisiejsze czasy kupować okna z gruntu przestarzałe mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już trzeba promocji zimowych szukać :)

a ta cava wam dużo drożej wychodzi?

 

no wlasnie nie tak dużo drożej (od wczesniejszej oferty z schuco), ale tak cos ok 1500 więc przy porównaniu:

 

- okna Tytanowe MS 4T/14Ar/4/14Ar/4T o u=0,6 - 19500 PLN

- okna z profili Schuco CT 70 CAVA 4/16/4/16/4 u=0,6 - 17100 PLN

 

budżet przeznaczony na ten cel 20tys. i byloby cudownie jakby (lacznie z bramą garażową) jakos mocno go nie przekroczyć.

 

opinie o firmie od schuco mam jedną poki co - niekoniecznie mocno zachęca ale tez nie odradza jakoś bardzo.

 

czekam na wycenę, o ktorej wczesniej pisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu ktoś tu narzekał na TĄ firmę od schuco.

nawet były zamieszczone fotki z porysownym rantem ościerznicy.

z tego co pamiętam to forumowicz miał się później podzilić reakcja fabryki odnośnie sposobu podejścia do reklamacji i CISZA.

 

Może jak to piszą ten "europejski ekspert w systemach schuco" pozbył się świadka niedoróbek - w końcu ma niemieckie korzenie :) - żarcik oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz nam panie witek coś więcej o tej zimowej promocji jezierskiego bo na stronie nic nie ma !

a wcześniej ten temat poruszałem i nikt się nie odezwał.

 

Nie musisz mi mówić na Pan :)

Akurat mówiłem o promocji zimowej w Hece!

poruszałeś temat bo nie masz jeszcze okien czy tylko po to by dowalać jezierskiemu cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...