Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nnie większy - konkretnie to drzwi balkonowe o wymiarach : 160x220 w tym łuk od wysokości 180 do 220. Np. Oknoplast zaproponnował łuk tylko od 200 do 220 i powiedzieli, że więcej technologicznie nie mogą. W innych firmach niby mogli, ale od razu zastzregali, że będą kłopoty z otwieraniem. Zastrzegam, iż chcę szyby P2 i okucia wk3 i obustronny ciemny kolor, więc problem może dlatego.

Dzięki Jareko, a może coś wiesz nt. tych okuć Roto, o których pisałem?

Pozdrawiam Aishan

luk opisany o wys. 40 cm = problemy i nikomu nie zalecam takich lukow uwazam ze 30 cm wys. luku to jest max. co mozna poprawnie wykonac ale bez okuc antywlamaniowych. przy lukach antywlamy komplikuja dodatkowo i tak skomplikowane okno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnie większy - konkretnie to drzwi balkonowe ....

luk opisany o wys. 40 cm = problemy i nikomu nie zalecam takich lukow .....

Pozwol Czmirek ze bede obstawal przy swoim - troszke tych lukow sie tez przerobilo - ale trzeba przyznac ze aby byl poprawny to producent musi wspolpracowac z dobra firma od lukow a tych jest niewiele

Odradzam firme na Arkuszowej w Warszawie

Qura - sprawdzilem jeszcze raz - Windows Media Pleyer bez problemu sobie poradzil - moze jakis blad w trakcie sciagania sie wdal i plik jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film poszedł. Całkiem niezłe, ale mam kilka pytań:

Co to są zaczepy ABUS (czy to te elementy z kluczykami?);

Co to było za okno, czy miało jakieś zabezpieczenia, czy też był to goły profil nawet bez jednego grzybka i co one ewentualnie by dały?

Gdzie można dostać takie narzędzia i ile lat trzeba ćwiczyć?

Może masz jeszcze coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film poszedł. Całkiem niezłe, ale mam kilka pytań:

Co to są zaczepy ABUS (czy to te elementy z kluczykami?);

Tak - to sa te elementy z kluczykiem - calkiem fajny patent i dosc skuteczny - czasem nawet zastanawiam sie czy nie skuteczniejszy od grzybkow i calej reszty

Co to było za okno, czy miało jakieś zabezpieczenia, czy też był to goły profil nawet bez jednego grzybka i co one ewentualnie by dały?

okno w standarcie z dwoma grzybkami antywywazeniowymi - fajne co? ;)

Gdzie można dostać takie narzędzia i ile lat trzeba ćwiczyć?

Może masz jeszcze coś ciekawego?

w kazdym GS-ie (ciekawe kto z forumowiczow pamieta ze bylo cos takiego ?) i kiosku Ruchu

Co do dlugosci filmu Piotrgrz - wybacz - ale nie moja wina ze wlam trwa tak krotko - nastepny film zajmie cirka 50Mb i bedzie dluzszy - efekt pracy z tymi dodatkkowymi zabezpieczeniami Abus-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam były dwa grzybki ryglujące... nie wiem co powiedzieć. Może u siebie okien nie będę zamykał to przynajmniej mi ich nikt nie zniszczy.

wybacz ze cie rozczarowalem - gdybym na wlasne oczy tego nie widzial tez trudno byloby mi uwierzyc - takie sa niestety realia antywywazeniowych grzybkow i zaczepow

chorobcia - kolejny film w pierwszej przymiarce ma juz 150 Mb - musze go skrocic a to potrwa - wybaczcie - wiec nie bedzie go dzis :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie wasze opinie o oknach i jedno mis się nasuwa ...

Chmurka dokonał(a) świetnegow wyboru decydując się na kommerlinga erofutura bo to jeden z najlepszych systemów na rynku, tyle że mniej znany.

.........

Pozdrawiam

redyeti dzięki za tę uwagę..... nabrałam jeszcze wiekszej pewności,że dobrze wybrałam!

Rzeczywiscie , profil mało znany na naszym Forum, a jest baaardzo ładny i solidny!!!

 

Robią każdy wymiar i nie traktują jak okna ...nietypowe!

Ucieszyła mnie Twoja opinia :D ...Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie wasze opinie o oknach i jedno mis się nasuwa ...

Chmurka dokonał(a) świetnegow wyboru decydując się na kommerlinga erofutura bo to jeden z najlepszych systemów na rynku, tyle że mniej znany.

.........

Pozdrawiam

redyeti dzięki za tę uwagę..... nabrałam jeszcze wiekszej pewności,że dobrze wybrałam!

Rzeczywiscie , profil mało znany na naszym Forum, a jest baaardzo ładny i solidny!!!

 

Robią każdy wymiar i nie traktują jak okna ...nietypowe!

Ucieszyła mnie Twoja opinia :D ...Pozdrawiam!

chmurka nie ciesz sie tak bardzo, redyeti chandluje tym profilem (oknami)

sprawdz jego wypowiedzi na http://www.oknonet.pl czy kommerling jest najlepszym systemem na rynku watpie co nie oznacz ze jest zly podobnie jak 20 innych systemow w tym kraju. powodzenia, kommerling da rade.

REDYETI napisz wszystkim jaki jest udzial procentowy kommerling-a na polskim rynku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek - no niestety błąd...

znam ten profil po prostu i uważam za udany pod wieloma względami, a handluje innym nie ważne jakim. nie wiem jakie znaczenie ma dla ciebie w tym wszystkim udział kommerlinga na naszym rynku. pewnie takie same jak udział jaguara na rynku samochodów nowych ;)

Co da mi zareklamowanie kommerlinga, czy innego profila jesli nie zamierzam chandlować ani tym bardziej handlować na tym forum.

a co do opinii - mogę mieć swoją... :lol: i nikt mi nie zabroni jej na forum przedstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REDYETI napisz wszystkim jaki jest udzial procentowy kommerling-a na polskim rynku????

 

Całkowicie nie trafione porównanie.

Tak jak RedYeti zauważył jak coś jest dobre to i kosztuje wiecej i nie jest to najliczniejszy towar na rynku. W przeciwnym wypadku znaczyłoby to ze polonezy i małe fiaty to najlepsze samochody na świecie. Przynajmniej do niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam były dwa grzybki ryglujące... nie wiem co powiedzieć. Może u siebie okien nie będę zamykał to przynajmniej mi ich nikt nie zniszczy.

wybacz ze cie rozczarowalem - gdybym na wlasne oczy tego nie widzial tez trudno byloby mi uwierzyc - takie sa niestety realia antywywazeniowych grzybkow i zaczepow

chorobcia - kolejny film w pierwszej przymiarce ma juz 150 Mb - musze go skrocic a to potrwa - wybaczcie - wiec nie bedzie go dzis :(

 

Wydaje mi się ze należałoby dodać kilka słów wyjaśnienia do prezentowanego filmu.

Z tego co zobaczyłem wynikałoby że okno wyposazono w 2 zamknięcia abus ale nie zamkniete. Jako że była to prezentacja firmy abus miała ona na celu pokazanie jak łatwo włamać się przez okno wyposażone w zwykłe okucia. tzn bez zamknięć abus ani grzybków antywywazeniowych w okuciu.

Czy mam rację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REDYETI napisz wszystkim jaki jest udzial procentowy kommerling-a na polskim rynku????

 

Całkowicie nie trafione porównanie.

Tak jak RedYeti zauważył jak coś jest dobre to i kosztuje wiecej i nie jest to najliczniejszy towar na rynku. W przeciwnym wypadku znaczyłoby to ze polonezy i małe fiaty to najlepsze samochody na świecie. Przynajmniej do niedawna.

I kolko sie zamyka - podobnie jest z innymi profilami a ciagle posadzanie o handlowanie tutaj jest moim zdaniem smieszne - rozumiem Cie Czmirek ze pilnujesz tego by nie uczymic z forum gielby ofert i handlu - ale ci co maja cos rozsadnego tu do powiedzenia wiedze swa czerpia - jak myslisz? skad? stad ze na codzien maja doczynienia z tym lub jakims innym profilem lub producentem albo juz jakis czas dzialaja w branzy - i czasem nie sposob uniknac gloryfikowania czegos co sie bardzo dobrze zna

Ilu ta droga mozna zdobyc klientow w skali roku? 5 - 10 - 15? to za malo by zarobic na nich na paliwo do samochodu a co tu mowic by sie z forumowiczow utrzymac i rozwijac dzialalnosc - wiec sadze ze lepiej skupic sie na meritum - tego odwiedzajacy te strone oczekuja - a nie zwracanie uwagi ze ktos czyms handluje. Chca wiedzy, porady i jak sadze weryfikacji wykonawcow jak i producentow a nie szukaja konkretnego dostawcy

to jest najwieksze nieszczescie - ze klienci z ktorych my mamy chleb w wiekszosci wypadkow sa zieloni jak trawa na wiosna lub glowe maja nabita takimi bzdurammi ze echhhh.....szkoda slow

dzis z takim jednym, niereformowalnym, mialem pogawedke w swoim pawilonie - horror - ale jego nic nie przekona - sasiad nagadal a ja jako handlowiec podejrzany sie stalem ze swoje chce wcisnac i cos w glupotach przez sasiada naopowiadanych zmienic

 

Wiec Panowie - zostawmy spory zacznijmy doradzac jak najuczciwiej i zgodnie ze swoja wiedza i doswiadczeniem

tepmy tylko takich jak ten jeden co z Schuco wyskoczyl i adres na swoja strone podal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam były dwa grzybki ryglujące... nie wiem co powiedzieć. Może u siebie okien nie będę zamykał to przynajmniej mi ich nikt nie zniszczy.

wybacz ze cie rozczarowalem ....

 

Z tego co zobaczyłem wynikałoby że okno wyposazono w 2 zamknięcia abus ale nie zamkniete. Jako że była to prezentacja firmy abus miała ona na celu pokazanie jak łatwo włamać się przez okno wyposażone w zwykłe okucia. tzn bez zamknięć abus ani grzybków antywywazeniowych w okuciu.

Czy mam rację???

Gosciu - jasne - tak jest w istocie - ten film pokazuje wlam przy nie zamknietych blokadach!!!Nastepny film o wlamaniu jak blokady sa zamkniete jest dopiero w trakcie obrobki !!! moze bedzie opublikowany jutro -jak znajde czas

a pokazane okno ma w sumie trzy specjalne blokady Abusa - dwie na klucz i jedna od zawiasow - tam specjalna jego konstrukcja pozwala by pelnil swa funkcje bez kuczyka - i by bylo jasne - nie jestem dealerem Abusa !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czhyba bardziej wyraźnie to musisz zaznaczyć na filmie bo może się tak zdarzyć że większość oglądających tak jak Qura będą mylnie przekonani że ogladają włamanie przez zabezpieczone okno.

dzieki za uwage - jutro umieszcze taka uwage przy opisie filmu - jak nastepny bede zamieszczal - faktycznie - musi byc jasnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko film ściągnął się ładnie i szybciutko (2 min :D - niezłe łącze mam w pracy) ale nie rusza - chyba jakiś problem z kodekami - będę musiał uzupełnić.

zwykly program WIndows Media Player go u mnie otworzyl - moze sprobuj KOALA?

 

U mnie nie działa :( . Zassałem nawet z sieci najnowszą wersję Windows Media Playera (9) i dalej nic. Szuka dekompresatora i wyświetla, że "klasa nie zarejestrowana" :evil: . Czym mogę obejrzeć ten filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...