Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

bwojtek, proszę...brak obycia z zaczepem antywyważeniowym?

Nie wiem w czym leży problem w tym przypadku ale po prostu nie zgadzam się z tezę, że Winkhaus jest gorszym okuciem niż Roto. Za to zwykły zaczep antywłamaniowy trzeba odpowiednio dobrać do profili i zamontować w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy ;-) mają w ofercie takie coś okleinowane na rdzeniu antracytowym. Nie będę pisał które...... ;-)

Myślisz o propozycji Urzędowskiego z ub.r? Czyli okna w okleinie na rdzeniu w całości z Coexu? Tylko ze tam problem byl taki, ze kazdy element mogl byc w innym odcieniu szarości:) ale już odeszli od tego - szkoda tylko ze na ekspozycje tak poszło..

 

Wojtek? a te czarne rdzenie kto stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawianie takiego ogólnego pytania jest bez sensu. Są sprzedawcy, którym możesz powierzyć 100% a są tacy, którym zaliczkę strach dać ;) Popytaj wśród znajomych o konkretną firmę, w której chcesz zamówić okna.

Też tego nie rozumiem. Kurczę, chyba powierzając komuś robotę za 10,20,30 czy też więcej tys. zł nie pójdziecie do pierwszej lepszej firmy która wyrosła miesiąc temu lub ma biuro w klitce 20m2 i zero wyposażenia. Wiadomo, że taka się może zwinąć.

W odniesieniu do pytania Tai:

W ub.r. jeden z klientów który wpłacił zaliczkę na Jezerskiego zapytał mnie czy ma się obawiać o pieniądze (bo miał takie przykre doświadczenia z zaliczką na inne materiały - firma upadła). Nawet gdyby mi producent upadł, to funkcjonuję na takich "obrotach", które umożlwiają mi zwrot przyjętych zaliczek. To ja podpisuję umowę i odpowiadam za powierzone pieniądze i zwróciłbym ze swoich. Ale na szczęście fabryka nie upadła.

A teraz Tai - dziś podałbym Ci na Jezierskiego termin na ok 7 tygodni i byłbym o niego spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym leży problem w tym przypadku ale po prostu nie zgadzam się z tezę, że Winkhaus jest gorszym okuciem niż Roto. Za to zwykły zaczep antywłamaniowy trzeba odpowiednio dobrać do profili i zamontować w odpowiednim miejscu.

 

i dobrze ze sie nie zgadzasz

miales na mysli ze winkhaus jest duzo gorszym okuciem niz roto :-)

 

ale faktycznie w perspektywie czasu roto jest duzo lepsze, cichsze i bezproblemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc to klient powinien byc panem i wysokość zaliczki powinna być wedle uznania kupującego.

 

Nawiasem mówiąc to niektórzy klienci nie płacą reszty do umowy i kilka miesięcy, więc sprzedający powinni pobierać zaliczkę wg uznania.

 

A teraz stań po drugiej stronie i zapłać 100% przy odbiorze okien (z vatem 23% a nie 8%) zapłać ekipie montującej okna, poczekaj na zwrot vatu 60 dni. I traf tak z 5-6 klientów którzy ci nie zapłacą z 4 miesiące ( a wcześniej nie wpłacili zaliczki), bo nie chcą płacić. (przyjmijmy kwotę 100 tyś zł) Ciekawe skąd miałbyś kase na działalność? Z niektórymi klientami to cholernie cieżko sie dogadać albo niektórzy zwyjają się za granicę i szukaj ich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o propozycji Urzędowskiego z ub.r? Czyli okna w okleinie na rdzeniu w całości z Coexu? Tylko ze tam problem byl taki, ze kazdy element mogl byc w innym odcieniu szarości:) ale już odeszli od tego - szkoda tylko ze na ekspozycje tak poszło..

Nie napisałem które to firmy bo mi skromność nie pozwoliła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dilerzy ktorzy sprzedaja okna czesto stosują takie 100% wplaty i wtedy dostaje sie dodatkowy rabat na te okna. czy mieliscie jakies problemy z tym czy raczej nie placiliscie nigdy najpierw???

Ja mogę porównać kupno i montaż okien MS i drzwi Gerdy. Przy oknach płaciłam z góry 100% dostawa w terminie opóźniony montaż o tydzień, bo kotwy nie doszły. Montaż jednym słowem porażka, ale wątpię by fakt wcześniejszej zapłaty miał na to wpływ. Gerda dostała pieniądze "po" na drzwi czekała 3 tygodnie poza termin, a chcąc wejść z pracami w środku nieźle się denerwowałam. Do tego drzwi klasy C wstawiono mi bez klucza montażowego wiec dodatkowo czeka mnie zakup nowej wkładki do zamka, kiedy już tam zamieszkam. Jedyna różnica jaką zauważyłam na korzyść małej przedpłaty to "ton" rozmowy ze mną (dopóki kasa nie wpłynie, nie jest się upie.. klientem), w samej jakości, czy szybkości prac różnic nie zauważyłam.

To pierwsza moja budowa i na pewno nie powinnam się za nią brać, nie mając czasu na stanie nad "głowami" fachowców. Niestety nie ma reguły, ani kasa za całość, ani kasa po niczego nie gwarantują. Szkoda, ze nie mam zdjęć jak pięknie miałabym ułożony (raczej gdzieniegdzie rzucony) styropian pod wylewkami, gdyby ojciec nie zajrzał na budowę (sprawa oparła się o szefa- brak przedpłaty) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich /zwłaszcza Mondi77/

przeczytałem Twój post i to skłoniło mnie do zarejestrowania się na forum.

Jesteśmy posiadaczami okien Avante od 2007r. /typy i td. do ustalenia - ponoć wtedy gdy kupowaliśmy były najnowsze, 3 szyby super współczynniki, nagrody, ..../

od lipca tego roku wprowadziliśmy się do domu i czar prysł:

- nie działają kontaktrony alarmowe /to stara sprawa zgłaszana do firmy już kilka lat temu, ale teraz zakłócają pracę alarmu/

- ciężko działające /wymagające dociągania klamki/

- strach przed otwarciem /na szczęście tylko 2 okien/ bo wyskoczyły z górnego zawiasu i zamiast otwarcia uchylają się bez blokady

- i najważniejsze!!! fatalne zacieki na wewnętrznej szybie ujawniające się przy silnym słońcu, bądź bocznym oświetleniu w postaci szarych smug przypominających osad po kąpieli na kabinie prysznicowej

już prawie trzy m-ce czekamy na wizytę serwisu fabrycznego /firma sprzedająca i montująca jednocześnie, wyczerpała zdaje się swoje możliwości/

a gwarancja bliska końcu - przypadek !?

 

będę pisał co dalej

na razie jak widać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć: Avante tak! to jest dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin czy o takie posty ci chodzi?:)

 

Witek, widziałem Twoje pytanie wczesniej, ale mi gdzieś uciekło.. Pytasz bo podejrzewasz mnie o autorstwo? Czy o fakt, że nabijam się z takich "poleceń" na swoim blogu? Przez sympatię do jednego z forowiczów nie pastwię się tu nad tym wpisem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie działają kontaktrony alarmowe /to stara sprawa zgłaszana do firmy już kilka lat temu, ale teraz zakłócają pracę alarmu/

- ciężko działające /wymagające dociągania klamki/

- strach przed otwarciem /na szczęście tylko 2 okien/ bo wyskoczyły z górnego zawiasu i zamiast otwarcia uchylają się bez blokady

- i najważniejsze!!! fatalne zacieki na wewnętrznej szybie ujawniające się przy silnym słońcu, bądź bocznym oświetleniu w postaci szarych smug przypominających osad po kąpieli na kabinie prysznicowej

już prawie trzy m-ce czekamy na wizytę serwisu fabrycznego /firma sprzedająca i montująca jednocześnie, wyczerpała zdaje się swoje możliwości/

a gwarancja bliska końcu - przypadek !?

 

będę pisał co dalej

na razie jak widać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć: Avante tak! to jest dobre!

 

Nie jest to tak jednoznaczne;

Kontaktrony- jeśli faktycznie nie działają to firmę za jaja.

Ciężko działające klamki- po 4 latach od montażu i przetrwaniu wykończeniówki z tynkarzami i gipsiarzami na czele okucia mogą pracować kiepsko nie ze swojej winy. Po pracach brudnych były dokładnie oczyszczone, przesmarowane i wyregulowane?

"Wypadające" z rozwórki skrzydła RU- banalna regulacja, po 4 latach nic specjalnie dziwnego, firmę montującą za jaja i mają zrobić a jeśli w tym przypadku sobie nie radzą to szkoda słów.

Smugi na szybach- wady fabrycznej wykluczyć nie można choć jedyne przypadki takich smug jakie spotkałem (zarówno od zewnątrz i wewnątrz) były spowodowane zalaniem jakąś chemią z elewacji i środkiem gruntującym.

 

Nie bronię nikogo ślepo ale na podstawie Twoich problemów dyskredytowanie Avante jest pewnym nadużyciem.

 

P.S. Trzymiesięcznego czekania na serwis nie komentuję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich /zwłaszcza Mondi77/

przeczytałem Twój post i to skłoniło mnie do zarejestrowania się na forum.

Jesteśmy posiadaczami okien Avante od 2007r. /typy i td. do ustalenia - ponoć wtedy gdy kupowaliśmy były najnowsze, 3 szyby super współczynniki, nagrody, ..../

od lipca tego roku wprowadziliśmy się do domu i czar prysł:

- nie działają kontaktrony alarmowe /to stara sprawa zgłaszana do firmy już kilka lat temu, ale teraz zakłócają pracę alarmu/

- ciężko działające /wymagające dociągania klamki/

- strach przed otwarciem /na szczęście tylko 2 okien/ bo wyskoczyły z górnego zawiasu i zamiast otwarcia uchylają się bez blokady

- i najważniejsze!!! fatalne zacieki na wewnętrznej szybie ujawniające się przy silnym słońcu, bądź bocznym oświetleniu w postaci szarych smug przypominających osad po kąpieli na kabinie prysznicowej

już prawie trzy m-ce czekamy na wizytę serwisu fabrycznego /firma sprzedająca i montująca jednocześnie, wyczerpała zdaje się swoje możliwości/

a gwarancja bliska końcu - przypadek !?

 

będę pisał co dalej

na razie jak widać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć: Avante tak! to jest dobre!

 

 

-okna montowane w 2007 a posiadają fabryczne kontaktrony ? Jak to możliwe skoro zostały wprowadzone do oferty dopiero w roku 2010. Chyba że masz opcję z okuciami ale na to musiałbyś wydać koło 200 zł na skrzydło, i z tego co się orientuję nigdy nie zostały sprzedane.

budowa trwała 4 lata więc nic dziwnego że okna wymagają nasmarowania i wyregulowania, trzeba by zamówić wizytę serwisu i oczywiście za nią zapłacić.

Tylko w chorej branży okniarskiej sprzedawcy rozpieścili klientów darmowymi serwisami i regulacjami. Dla malkontentów pytanie czy za przegląd nowego samochodu i wymianę oleju też nie płacicie. Wyskakiwanie jak piszesz okna podczas otwierania również jest banalną regulacją dolnego zawiasu.

Co do szyb jeśli jest zaciek na zewnętrznej części szyby to albo jest to zabrudzenie gruntem lub jakimś inny świństwem. Jeśli jest po wewnętrznej stronie wewnątrz pakietu wówczas mówimy o rozhermetyzowaniu się pakietu szybowego. Również w tym przypadku nie można winić producenta, należy wymienić pakiety szybowe i po krzyku. Piszesz o tym że kończy się gwarancja? W 2007 roku producent udzielał gwarancji 10 letniej więc jak tu mówić o końcu gwarancji. A niby czemu czekasz na serwis fabryczny ? Jeśli zepsuje Ci się zakupiony Mercedes u lokalnego dilera to w razie awarii oczekujesz że przyjedzie do Ciebie ktoś z

siedziby z Stuttgartu w Niemczech. Zamów wizytę płatnego przeglądu i regulacji w firmie w której okna zostały zakupione i zamontowane a wówczas okaże się co powinno być wymienione w ramach gwarancji producenta. Jeśli sprzedawca nie ma ochoty zarobić na regulacji wówczas zgłoś oficjalną reklamację na piśmie dotyczącą szyb i wówczas w okresie 14 dni powinien się zjawić ktoś z firmy w której był dokonany zakup w celu dokonania oględzin.

Okien Avante nie sprzedaję ale znam bardzo dobrze ich ofertę i wyposażenie bowiem zdarza mi się również je montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dyskredytuję firmy Avante, ale chodzi o głos w dyskusji - kogoś kto ma okna tej firmy i ma z nimi niewielkie problemy /jak w końcówce napisałem niewiele brakuje by jednoznacznie powiedzieć tak to Avante są wg mnie dobrym wyborem - poczekam na rozwój wypadków/.

A teraz wyjaśniam:

- w 2007 roku zakupiłem okna z podwyższonym standardem antywłamaniowym i już wówczas mi je zamontowano /jednak jak wyjaśniali, na początku mieli problem z doregulowaniem - na dziś jak wiem z autopsji /moi znajomi mają/ już te problemy zostały usunięte, więc czekam coraz mniej cierpliwie na usunięcie tej usterki u mnie / raz już próbowali, więc czekam,

- zakupiłem nowe okna z U=0,45 szyby i 0,9 na całe okno, złoty dąb z obu stron, klamki sekustik

- budowa była zamknięta - zakończona w 2007r. i ogrzewana w okresie zimowym do 18 st.C

- regulacji dokonał montażysta jakiś czas temu /polecam go/ a dziś, co dość niefortunne!, tuż po moim wpisie pojawił się i wyregulował wypadające okno /banalne ale wymagające wyjęcia skrzydła - może dlatego uprzednio nie zostało to wykonane/

- niestety, jak poinformował, regulacji kontaktronów-wymiany powinien dokonać serwis

- co do zacieków WEWNĘTRZNYCH również wymaga to wizyty serwisu i podjęcia decyzji o wymianie pakietów szyb a na te w umowie pisze 5 lat

 

ogółem po dzisiejszej wizycie humor mi się poprawił i to znacznie

mam kilkanaście okien a tylko i aż kilka usterek /teraz tylko smugi, i kontaktrony/

 

co do rozpieszczania i przeglądów płatnych/niepłatnych, nie wymagałem nic za darmo poza usunięciem tylko ewidentnych usterek

sam wykonuję usługi /też branża związana z budownictwem/ więc wiem co to CIĘŻKI klient

i wiem jednocześnie, iż produkty o których piszą tylko samo dobre opinie, nie istnieją, lub są to opinie ostro ocenzurowane,

a usterki się zdarzają i panom ze Stuttgartu, o tym czy warto wydać więcej decydują więc również takie czynniki jak reakcja serwisu.

W mojej sprawie, miejscowy w porządku, teraz czekam na firmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałam setki wątków o oknach i z tej wiedzy jaką przyjełam zaraz głowa mi pęknie. Proszę o jakieś porady bo tych okien to nigdy nie wybiorę. Poniżej propozycje:

 

KNS (Śląska Fabryka Okien)- veka, roto, profil libris plus (6 komorowy)

Petecki- rehau (5 komorowy), roto

Petecki- BRUGMANN, roto

Abakus- BRUGMANN, roto

"lokalna tutejsza firemka"- Gealan (6 komorowy), okucia chyba "Rąb" (ale nie wiem co to - papuguję sprzedawcę), nie dają ciepłej ramki - sprzedawca twierdzi, że ta rozszczelnia okna?????

Drutex- iglo 5, cena jest super, ciekawe jak z jakością???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"lokalna tutejsza firemka"- Gealan (6 komorowy), okucia chyba "Rąb" (ale nie wiem co to - papuguję sprzedawcę), nie dają ciepłej ramki - sprzedawca twierdzi, że ta rozszczelnia okna?????

Sprzedawca (to rozszczelnianie przez ciepłą ramkę) w jakimś swoim świecie żyje.... Te okucia to Romb, ja mam z nimi paskudne doświadczenia. Skąd jesteście bo coś mi świta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - cierpliwości

Dziś jest niby dzień pracujący ale większość ma wolne

Na pewno po pierwszym ktoś ci poleci kogoś z Twych okolic

Poza tym Plonskij już tu nie bywa pod tym nickiem - napisz mu priva na "Pchelek"

Jarku, to google.. wysoko indeksuje ten temat, po kliknięciu w link pokazuje 1 stronę tematu sprzed lat gdzie był "plonskij" :) Człowiek nie zauważa, ze narosło tu prawie tysiąc stron treści..

Tak czy inaczej - potrzebna pomoc:)

W Bialej P. masz sporo dobrych firm. Stary na rynku Trapez na Sitnickiej, Panorama na Janowskiej. A i przedstawiciel Oknoplastu jest na Leszczyńskiej. I jeszcze paru inncyh by sie znaazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...