Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Sprzedawca (to rozszczelnianie przez ciepłą ramkę) w jakimś swoim świecie żyje.... Te okucia to Romb, ja mam z nimi paskudne doświadczenia. Skąd jesteście bo coś mi świta?

 

Pozdrawiam

Raczej damy sobie spokój z tą lokalną firemką - ten ich sprzedawca jest kosmitą, a jesteśmy z lubelskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams to dobre okna. Zadzwon do fabryki i zapytaj o godnego polecenia przedstawiciela w Twojej okolicy

Wycenę? To forum służy czemu innemu. Dziesiątki wycen dostaniesz jak zamieścisz ten wpis na forum oknonetu (ale to wcale nie pomoże Ci w wyborze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Stoje przed wyborem okien przeczytałam mnóstwo komentarzy i się porobiło.Aż w głowie sie kręci ;) Odgrzebie wiec temat.Doradzicie jaką firme wybrać.Zanim zaczełam czytać opinie dostałam wyceny z Dobroplastu,Drutexu,MS.Finlandia polecasz firme Adams?Znalazłam w pobliżu przedstawiciela tej firmy.

Jestem z pomorza.Z góry dziekuje za waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, to google.. wysoko indeksuje ten temat, po kliknięciu w link pokazuje 1 stronę tematu sprzed lat gdzie był "plonskij" :) Człowiek nie zauważa, ze narosło tu prawie tysiąc stron treści..

Tak czy inaczej - potrzebna pomoc:)

W Bialej P. masz sporo dobrych firm. Stary na rynku Trapez na Sitnickiej, Panorama na Janowskiej. A i przedstawiciel Oknoplastu jest na Leszczyńskiej. I jeszcze paru inncyh by sie znaazło.

Bialskim producentom podziękuje mam ich okna i nie chce wiecej ,szukam dobrych okien godnych polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialskim producentom podziękuje mam ich okna i nie chce wiecej ,szukam dobrych okien godnych polecenia

Żadna z wymienionych przeze mnie firm nie jest producentem bo i mojej uwagi nie zwrócił żaden z lokalnych producentów:)

Jak już znajdziesz okna godne polecenia to proponuję to co wyżej - zadzwoń do fabryki i zapytaj o godnego polecenia sprzedawcę w Twojej okolicy.

 

Ilonusia, i Adams jest dobry a MS wcale nie gorszy. Drutex i ten drugi na D to liderzy polskiego rynku pod względem ceny (najtańsze okna), więc jak trafisz na dobrego montazystę a oczekiwań do produktu nie będziesz miała zbyt wysokich, to może i oni staną na wysokości zadania..

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Normą jest, że niska cena zaślepia i nie ważne są wszystkie inne aspekty okna.

Wśród nas raczej nie znajdziesz uznania dla najtańszych firm na rynku. Za niską ceną zwykle idą najniższe koszty obsługi i montażu, a to może kosztować później więcej, niż się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nietypowe pytanko.

 

Mam zamontowane okna Rehau-profil 86 z pakietem trójszybowym, przy czym okazało się(przy ściagniu folii i naklejek szybowych), ze w jednej połówce drzwi przesuwnych panowie zamontowali szybę odwrotnie-tzn.mam naklejkę na szybie od środka, z informacją, ze szyba tą stroną powinna być na zewnątrz...

 

Czy to wpływa jakos na parametry szyby?

czy wszystko jedno?

Ale skoro ktos okleja szyby i informuje , ze tą i tą stroną na zewnątrz..??to chyba jest róznica?czy się mylę?

 

Powiedzianio mi u producenta moich okien, ze to wsio ryba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ważne aby szyba była odpowiednio założona. Warstwa tlenków metalu, która odbija promienie cieplne znajduje się tylko po jednej stronie szyb i musi być ona zwrócona w kierunku pomieszczeń. Szyba założona odwrotnie nie będzie odpowiednio działać (będzie odbijać promienie cieplne "chcące" dostać się do pomieszczenia a swobodnie przepuszczać te, które chcą z pomieszczeń "uciec").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest sporo wyjątków od tej reguły,szczególnie jak szyby poza "ciepłymi" mają jeszcze jakieś inne właściwości. Wiedza Charliego byłaby tu nieceniona:)

No i jeszcze jedno - naklejka swoje, a ułożenie szyb może być inne i dobrze byłoby sprawdzić, czy pakiety faktycznie są tak zbudowane jak podaje ta mała karteczka naklejona przez człowieka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę próbowałem zgłębić temat...

 

Zadam tylko jedno pytanie: Może mi ktoś na PW polecić kogoś kompetentnego, kto wytłumaczy mi wszystko jak krowie na granicy, sprzeda i zamontuje w uczciwej cenie okna optymalnej jakości?

Najchętniej z mojej okolicy (Łódź)?

Tysiąc stron wątku mnie pokonało. Na cholerny styropian straciłem tydzień, na okna życia mi nie starczy...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zawsze tak jest

w pakietach k=1,0 masz dwie warstwy tlenków - i tam naprawdę nie ma znaczenia jak włożona jest szyba - chyba że Charlie powie inaczej :)

W pakietach 2 szybowych (zazwyczaj) tylko jedna szyba ma warstwę "termo". Za to pakiet 3-szybowy ma obie zewnętrzne szyby "termo" a wewnętrzną zwykły FLOAT więc jest "symetryczny" i nie ważne jak się go zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam tylko jedno pytanie: Może mi ktoś na PW polecić kogoś kompetentnego, kto wytłumaczy mi wszystko jak krowie na granicy, sprzeda i zamontuje w uczciwej cenie okna optymalnej jakości?

Najchętniej z mojej okolicy (Łódź)?

Na PW to co najwyżej lokalni sprzedawcy mogą zachwalać swój towar. Jak nie chcesz wtopy to udaj się do przedstawiciela jednego ze znanych producentów a tych w Łodzi masz komplet. Przed zamówieniem zadzwoń do producenta i spytaj o rekomendacje konkretnego salonu sprzedaży. Krótka, subiektywna lista "pewniaków" w kolejności alfabetycznej: ADAMS, JEZIERSKI, MS, OKNOPLAST. To pierwsze skojarzenia - wybór dobrych okien jest znacznie szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znawcy okien powiedzcie czy nie zwariowałam, bo rozważam aby te trzy okna frontowe zrobić jako fix

http://img11.imageshack.us/img11/7370/elewacjafrontowa2.jpg

dodam że planuję wentylację mechaniczną a za oknami kryją się (od prawej) kuchnia połączona z jadalnią i salonem (40m2) kończy się dużymi drzwiami tarasowymi (z lewej) Z przodu będzie też taras więc z myciem okien nie będzie problemu. Czy osoby montujące okna już spotkały się z taką głuchą ścianą?

Edytowane przez agaszaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...