Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ms tytanowe thermo

 

 

 

witam

szukam dobrych okien.dostaliśmy wycene od oknoplastu, ms i paru regionalnych producentów. obojgu z mężem spodobały nam się okna ms tytanowe termo:mają dobre współczynniki, ciepła ramka, 3szyba za 1zł i inne "bajery" w cenie oraz estetycznie wyglądają super

jedynie moje wątpliwości wzbudziła ta szyba 3mm tzn.konkurencja przestrzegła nas że inny producent stosuje cienką szybe 3mm...i moje pytanie do ekspertów szczególnie jareko czy rzeczywiście należałoby się obawiać o te okna?

a i jeszcze chciałam się zapytać czy opłaca się dopłacać do okien żeby spełniały wymagania wk1 a nie robić szyb chyba w p1 czy jak to tam.bo producent powiedział że jak jedno to i drugie bo złodzieje wolą rozbić szybe i nie ma sensu dokładać do okuć?

a drugie moje pytanie do użytkowników tych okien czy były jakieś problemy z roletami wewnętrznymi?profile mają zaokrąglony kształt a wyczytałam gdzieś na forum że jest problem z platinium i roletami a te są podobne. czy jak zakładaliście rolety nie zakryły one to co w tych oknach najładniejsze czyli tych półokrągłych profili/uszczelek

dziękuje za odpowiedzi i przepraszam jeśli coś pokręciłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium

 

Idea słuszna. Gorzej z prezentacją danych. Ciekawe, co z takiej tabeli będzie wiedział Kowalski:-). Też mam te wyniki, ale i nieco kłopotów z interpretacją danych, więc poprosiłem o wyjaśnienia ITB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea słuszna. Gorzej z prezentacją danych. Ciekawe, co z takiej tabeli będzie wiedział Kowalski:-). Też mam te wyniki, ale i nieco kłopotów z interpretacją danych, więc poprosiłem o wyjaśnienia ITB.

Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..

Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..

Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

 

Fin chyba zawsze będzie tak, że albo komuś kogoś na liście zabraknie, albo ktoś kto na niej jest potraktuje sprawę jako "polowanie". Co by nie mówić "wielka trójka" jest, a w niej są okna tańsze i droższe. Mnie takie pomieszanie nie przeszkadza. Klienci kupują okna od tych największych i od tych najmniejszych. Oczywiście całkiem słusznie zleceniodawca prosi o to by nie uogólniać wyników, nie przenosić ich tak wprost na wszystko i wszystkich, ale jak ktoś wie co w tych tabelach jest i skąd się to bierze, to jakieś światełko jednak pada na stan techniki okiennej i coś, co nazywam inteligencją techniczną producentów. A tak już z innej beczki, ponad dwa lata po starcie w ten nieco pośredni sposób potwierdza się słuszność kierunku obranego przez nasz vortalowy ranking Pro Quality:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyceny od MS i STOLLAR

ceny podobne, parę szczegółów panowie mówią różnie:

- ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu

- nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów

- czy tytanowa rama w MS jest obowiązkowym rozwiązaniem przy cięższych szybach P2

- regulowanie okien 1 raz w roku jest warunkiem gwarancji producenta ( stollar) - MS nie nakazuje nic "regulować regularnie"

- jaka jest normalna stawka za regulowanie jednego skrzydla okna? - ms mówi 5zł - stollar 20(!)

- czy ruchomy słupek w oknie dwu skrzydłowym ma jakieś wady? mniejsza szczelność czy coś? to samo pytanie do drzwi balkonowych.

- stollara poleca mój architek, MS moi budowlańcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu

Spytaj o wyniki badań obie firmy i będzie sprawa wyjaśniona.

- nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów

Dużo w tym prawdy. Szyba P2 daje niewielką ochronę. Lepiej za te pieniądze zainstalować dobry system alarmowy.

- czy tytanowa rama w MS jest obowiązkowym rozwiązaniem przy cięższych szybach P2

Nie wiem za bardzo o czym piszesz...

- regulowanie okien 1 raz w roku jest warunkiem gwarancji producenta ( stollar) - MS nie nakazuje nic "regulować regularnie"

Regulować trzeba wtedy, kiedy to konieczne. Za to konserwować powinno się regularnie (czego nikt i tak nie robi)

- jaka jest normalna stawka za regulowanie jednego skrzydla okna? - ms mówi 5zł - stollar 20(!)

Mamy wolny rynek. Jednak w tym przypadku obowiązkowe, coroczne regulacje po 20zł to taki ukryty dodatek do ceny.

- czy ruchomy słupek w oknie dwu skrzydłowym ma jakieś wady? mniejsza szczelność czy coś? to samo pytanie do drzwi balkonowych.

Wada w oknie - tylko jeden uchył. W drzwiach balkonowych to wg mnie standard.

- stollara poleca mój architek, MS moi budowlańcy :)

Pewnie mają w tym swój interes ;)

Edytowane przez bwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyceny od MS i STOLLAR

ceny podobne, parę szczegółów panowie mówią różnie:

- ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu

- nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów

- QUOTE]

- co do tzw. niskiego progu to nieprawda - montażyści "jak ognia" unikają tej konstrukcji z dwóch podstawowych przyczyn. Robota wymaga precyzji i kompetencji (a więc łatwo o pomyłkę skutkującą min. brakiem szczelności) oraz jest to czynność czasochłonna ( w tym czasie można w stan surowy pół domku można zamontować). Ja mam duży szacunek dla inżynierów niemieckich -bo to oni właśnie takie konstrukcje wymyślają i tak naprawdę to stolarka otworowa PVC, ALU i Drewniana to nic innego jak niemiecki inżynier. A wypowiedzi polskich domorosłych "szpeców" mają tyle wspólnego z prawdą ile ... nie dokończę z czystej przywoitości.

Panowie - nauczcie się produkować i montować konstrukcje z niskimi progami zgodnie z programem produkcji ich producentów a nie na skróty. Sami wiecie o czym mówię !!!!!!!!!!!!!!!!

- sens ekonomiczny jest zawsze w przypadku bezpieczeństwa - w zależności od tego co w środku ma być chronione i przed czym. Żaden Policjant na Świecie nie da 100% recepty na uchronienie się przed włamaniem.Takiej nie ma. Towarzystwa Ubezpieczeniowe próbują w jakiś sposób uporządkować ten temat i tak naprawdę to jest najważniejszy element w doborze systemów wspomagających ochronę domu przed wejściem złodzieji. Reasumując - ubezpieczyciel wypłaca albo nie wypłaca odszkodowania za utracone mienie i to on decyduje o zasadności odszkodowania na podstawie min. zabezpieczeń.

Kiedyśjuż wspominałem, że dwa razy miałem "przyjemność" być wyjumanym do gołych ścian z powodu nonszalanckiego podejścia do zabezpieczeń. Nikomu nie życzę stresu i kłopotów finansowych z tym związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..

Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

 

Wyrywkowy czy nie, to przez to, że badanie zrobione było przez ITB, jest chyba wiarygodny.. Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe... :rolleyes:

 

Hm... problem w tym, że moim zdaniem w tym badaniu wcale nie chodziło o "najlepsze wyniki",(bo niektóre "zielone" są żenująco słabe), a jedynie o rozsądek producentów w sprawie dla nabywców najważniejszej, czyli "powtarzalności" rozumianej jako zgodność wartości osiągów deklarowanych ze zbadanymi po zakupie. Tak jak pisałem cały jestem za takimi badaniami i porównaniami !!! Nie mniej uważam, że wyniki w tabeli są na razie trudne do interpretacji, szczególnie jeśli idzie o przepuszczalność powietrza, a i chyba chochlik drukarski rączką w tabelce mieszał, co według mnie nie podważa wiarygodności badań, ale zdecydowanie utrudnia ich ocenę. Przynajmniej mnie utrudnia:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o czym piszesz...

Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał... się nasłuchałem o tym jak to trzy szyby ciężkie będą i możliwość odkształcenia skrzydła, opadanie itd... wiec im mocniejsza, konstrukcja tym lepiej, na chłopski rozum mędrkując... dzięki za opinie. wezmę MS - ekipa montująca znana i polecana.

@Charlie - a na czym tak szalona precyzja ma polegać przy niskich progach? "szpece" coś se skracają? o tych P2 myslalem tylko w drzwiach balkonowych, bo to większe powierzchnie szkła, bo ja wiem- krzesło się przewróci , dzieciaki ganiają... ale elektryk i tak mnie namawia na sensowny a nie badziewny alarm, wiec P2 odpadną raczej- gdzieś się grosz przesunie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał... się nasłuchałem o tym jak to trzy szyby ciężkie będą i możliwość odkształcenia skrzydła, opadanie itd... wiec im mocniejsza, konstrukcja tym lepiej,

 

Żartowniś z tego opowiadacza:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał...

Albo coś źle zrozumiałeś albo gościu niezły bajkopisarz :) Jedyne śladowe ilości tytanu w oknie "tytanowym" to biel tytanowa używana przy produkcji profili :D

a na czym tak szalona precyzja ma polegać przy niskich progach? "szpece" coś se skracają?

Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.
A później pilnować by jakiś kretyn nie wyciągnął plastikowych klinów spod niego bo dopiero zacznie się jazda z poprawkami montażu

Od dawna nagminne zjawisko, i jeśli przy małym okienku niczym nie grozi to przy większych cuda wianki się dzieją

Ostatnio spod ważącego ponad 500 kilo HS-a usunięto kliny, wylewka do kucia, tynki do kucia, całość do ponownego montażu

Głupich nie sieją ale tacy na budowach się zdarzają - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrywkowy czy nie, to przez to, że badanie zrobione było przez ITB, jest chyba wiarygodny.. Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe... :rolleyes:

 

Ja natomiast zwróciłbym uwagę na to że ceny jak i relacje między nimi są z jakiegoś schizofrenicznego sufitu wzięte.

Co do parametrów zaś (okna połowy producentów z zestawienia poznałem na własnej skórze) to albo mamy jakieś pomieszanie w druku albo co niektóre okienka nie z seryjnej produkcji wzięto ale zlecono ich wykonanie chirurgom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...