Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...

ale okno balkonowe, mimo regulacji nie zapowiada się dobrze, często występuje efekt "STRZELANIA", przy otwieraniu okna, którego nie było od razu po wyregulowaniu okna, pojawiło się to po jakiś 2-3 tygodniach od regulacji, być może to efekt zmian temperatur, pytanie, czy kolejna regulacja pomoże ?, co może być tego powodem ?

Rozumiem, że efekt strzelania wystepuje przy otworaniu skrzydła - tak mniej więcej po otwarciu skrzydła pod kątem ok 30 stopni? Jeśli tak, to skrzydło jest zwyczajnie za nisko i "czepia" zaczep od strony zawiasów. Zdejmij osłonkę dolnego zawiasu (wysunie się do góry), włóż tam klucz amulowy 4mm (to zwykły rozmiar klucza do regulacji) i przekręć w lewo.. (mam nadzieje ze strony obrotu nie pomyliłem). Skrzydło w efekcie uniesie się do góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pomyliłeś :)

 

ma byś w prawo , a raczej zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Hehe :)

Jak zamykam oczy, to klucz widzę na godzinie 6, więc kręcę w lewo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara :)

Jestem w tcyh rzeczach praktykiem - umiałbym to zrobić, niekoniecznie opiszę z pamięci jak.. do tego służy instrukcja, np. tu :

http://aludor.pl/pics/file/Instrukcja%20regulacji%20okuc%20winkhaus.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bez obróbki, niemniej uważam, że panowie nie do końca wywiązali się z umowy o montaż okna. Ja mam sobie teraz sam docinać pianę czy uzupełniać jej braki ? Nigdy w życiu ! Panowie potrzebuję numer aprobaty technicznej ITB mówiącej o montażu okien i drzwi balkonowych.
Problem jest jeden - nie istnieje żądna aprobata techniczna na montaż stolarki okiennej.

Jest tylko Instrukcja montażu, którą może, ale nie musi wykorzystywać montażysta, bazując np. na odmiennej instrukcji montażu opracowanej przez producenta danej stolarki lub wręcz tworząc własną instrukcję montażu.

Jednego nie rozumiem - i pisze to jako montażysta

Zamawiasz usługę montażu, zapewne nie sprecyzowałeś w umowie (o ile taką podpisałeś) że piana ma być obcięta. To powiem ci tak, standardem montażu bez obróbek jest pozostawienie pany nie obciętej. Pianę powinno obcinać się tuż przed tynkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - ale moim zdaniem przemawia przez Ciebie złość, a nie obiektywizm - chyba dlatego koledzy nie bardzo rwą się do komentowania tego montażu. Może ja nie widzę dość ostro, ale z ostatnich zdjęć niczego sobie nie zapisałem na dysk (a lubię zbierać ładne kwiatki do kolekcji... )

 

Obiektywnie to ja jestem wkurw..., a nie zły.Przepraszam, ale to, że niczego sobie nie zapisałeś może sugerować konieczność skontaktowania się z lekarzem ... od oczu. Co by nie mówić to ten montaż taki super znów nie jest. Okienka Dobro coś tam to można tak sobie zamontować i to na dodatek w pomieszczeniach gospodarczych, choć pewnie wszystkich obrońców praw zwierząt moje stwierdzenie oburzy. Zapraszam,przyjedź do mnie i posiedź przez chwilę w fotelu przy oknie, a zrozumiesz problem. Ciekawi mnie czy u Ciebie montaż warstwowy bez obróbki też polega tylko na przyklejeniu taśm do ościeżnicy i byle jakim opianowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, które zamieściłeś nie pozwalają ocenić za wiele poza niezaprzeczalnym faktem, że nie są wykonane obróbki tynkarskie (co nie było przedmiotem umowy). Przypadek udowadnia za to dobitnie, że montaż warstwowy nie zawsze ma sens a wręcz jego zastosowanie może być szkodliwe z uwagi na techniczny brak możliwości jego poprawnego wykonania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz bwojtek, tylko, że ja jako klient nie muszę o tym wiedzieć. Skoro jednak fachowiec się jego podjął i skasował mnie na dodatkowe trzy stówy to powinien to zrobić rzetelniej. Do Jareko. wyobraź sobie, że mam umowę, ale tylko na pięćset stron i ten drobiazg jak jakim jest obcięcie piany nożykiem, która ręką i jakiej firmy ma być ten nożyk mi umknął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o obcinaniu nadmiaru piany a nie o uzupełnianiu braków. Prawidłowy montaż okna to pozostawienie niektórych klinów na zawsze. Te które są ostatecznie zbędne czy wręcz niewskazane powinny być wg mnie usunięte w ramach montażu okna nawet bez obróbki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mi to brat ani swat ale spytam dla porządku: Masz umowę z firmą Heka Plast na montaż okien? Wątpię... Dlaczego więc przywołujesz producenta okien sugerując go jako stronę umowy?

Ano dlatego bwojtek, że był u mnie dziś pan Piotr M. przywiózł mi brakującą uszczelkę przeciwkurzową, będę również miał poprawione uszczelki na ościeżnicy oraz ... wymienioną porysowaną szybę, której reklamacji na drugi dzień po montażu nie chciał uznać mi Debastor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to Piotr M. i nie wiem co robił przy twoim oknie. Wcześniej podnosiłeś tylko sprawę niewłaściwego (wg twojej opinii) montażu a tego chyba nie robił producent?

Takie pytanie pomocnicze: wymieniałeś tylko to jedno okno w domu? Ile masz okien? Czy pozostałe są wymienione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jako souvenir dostałem od niego piękny Schucowski nożyk :) A propos nieusuniętych klinów, te powinny zostać to wiem http://lockerz.com/DSCN0428.jpg choć tak przyjemnie przez nie wieje, ale te ? DSCN0435.jpgDSCN0433.jpgDSCN0395.jpgDSCN0377.jpg To chyba niedopatrzenie fachowca, który uważa, że okna nie trzeba kotwiczyć na dole bo trzymają je parapety /!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...