Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chwalić Boga to jest już ostatnie, a działkę, którą posiadam przepisuję na syna i niech on się na niej buduje i użera z fachowcami, tak postanowiłem, amen.

 

HEHEHE , mam wrażenie ze nie jeden wykonawca odetchnął z ulgą jak przeczyta Twój teks o zaprzestaniu zabawy z budowlanką .

I nie chce być uszczypliwy , ale ciśnie mi się na klawiaturę takie słowa ,ze wykonawcy maja nadzieje Twój syn wdał się w matkę a nie o ojca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]84339[/ATTACH] To chyba niedopatrzenie fachowca, który uważa, że okna nie trzeba kotwiczyć na dole bo trzymają je parapety /!

 

W tym przypadku jest to niedopatrzenie "fachowca". Bardzo pouczające zdjęcie, chętnie bym z niego skorzystał w jakiejś publikacji jeśli pozwolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam zamowic okna i mam do wybory kilka profili

-extremo 8 90mm izoplast Lodz

-Elegance premium Budvar Lodz

-Schuco ct70 PHU Zielinski Łódz ja byłbym za budvarem ,czy ktos może mi doradzić?

Ma to być dom energooszczędny o współczynniku U nie przekraczajaqcym 1,20 w/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie tyle co do okien a co do rolet i sposobu ich montażu

może któryś z okiennych ekspertów będzie w stanie mi coś doradzić

 

okna na kotwach JBD wysunięte ok 11 cm poza mur czyli w sumie max ile kotwy dopuszczają (11+ 4 cm/połowa profilu okna/ = 15 cm)

sama zewnętrzna krawędź okna 19 cm od muru

 

jakie rolety wybrać? by nie wystawały poza warstwę ocieplenia? i jak je zamontować?? dodam że na okna zintegrowane z roletą chyba już za późno - otwory okienne gotowe (nadproża wylane) a same okna zamówione

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem, bo jedyne co ci zostaje to okiennice.

 

przy oknach kaseta 15 cm więc w styropianie się zmieści - najwyżej nieco cofnę okno

gorzej z drzwiami tarasowymi tam kaseta ma ponad 20 cm - w grę wchodzi opcjonalnie wysunięcie okien tylko o 10 cm

 

szukam alternatywnego rozwiazania

 

 

zorba- zamówiłem SI 82 i SI 82+ z fabryki Villergran (Szewpol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś źle zrozumiałeś albo gościu niezły bajkopisarz :) Jedyne śladowe ilości tytanu w oknie "tytanowym" to biel tytanowa używana przy produkcji profili :D

Raczej też źle zrozumiałem zawartość tytanu :D

Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.

tak też się stało, zamówiłem profil.

 

Przy okazji wypłynął temat czujek alarmu w oknach. Czy jest sens montować czujki magnetyczne(których rozerwanie uruchamia uzbrojony alarm) na dolnej listwie rolety zewnetrznej i parapecie zewnetrzym -SKORO, JAK TWIERDZI "BAJKOPISARZ" rolety na silniczkach (nie opuszczane recznie) i tak maja jakiś rodzaj hamulca i nie da się ich podnieść do góry ręcznie (albo łomowo)... chyba że czujniki działają też na drgania i brutalne, hałaśliwe wbijanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam okna, czytam o nich, pytam i niedługo zaczną mi się śnić w koszmarach.:bash: Wiem, że to kwestia subiektywna, ale czy ktoś może mi polecić dobrego wykonawcę okien z okolic Wrocławia?

Myślę o oknach plastikowych, raczej bez szaleństw.

Ratunku :cry:

 

Nie ma co rozpaczać, bo poza licznymi dealerami różnych producentów masz wokół Wrocławia i Empol w Źródłach, i Majewskiego w Nysie, a choćby i Urzędowskiego w Ziębicach. Naprawdę jest w czym wybierać.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-SKORO, JAK TWIERDZI "BAJKOPISARZ" rolety na silniczkach (nie opuszczane recznie) i tak maja jakiś rodzaj hamulca i nie da się ich podnieść do góry ręcznie (albo łomowo)...

Jeśli ci tak powiedział to poproś go aby w salonie opuścił ci taką rolete a ty spróbuj podnieść!

odrazu kup smycz z identyfikatorem "bajkopisarz"

Zwykły wieszak w rolecie nie stanowi blokady przed podniesieniem ale równiez wieszaki blokujące gdy ktoś chce podnieść na siłe pancerz nie są straszną barierą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...