Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ten film jest zakodowany w formacie mpeg2 - tym samym co filmy na DVD, więc jeśli masz jakiś player do DVD to przeciągnij i upuść na niego ten filmik, albo poszukaj gdzieś w sieci (darmowego) dekodera (codec) mpeg2

tu coś znajdziesz napewno:

http://www.dvdrhelp.com/tools.php?listall=1#codecs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa :( . Zassałem nawet z sieci najnowszą wersję Windows Media Playera (9) i dalej nic. Szuka dekompresatora i wyświetla, że "klasa nie zarejestrowana" :evil: . Czym mogę obejrzeć ten filmik?

Nie pomoże najnowsza wersja zadnego programu jeżeli nie masz w systemie odpowiednich codeków. Proponuję ściągnij z sieci programik do odtwarzania filmów o nazwie AllPlayer, np z http://www.allplayer.prv.pl/. Programik jest o tyle dobry, że jak w systemie brakuje jakiś codeków to on to rozpoznaje i ściaga je z sieci; wtedy je instalujesz i wszystko powinno grać i piszczeć jak ta lala. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa :( . Zassałem nawet z sieci najnowszą wersję Windows Media Playera (9) i dalej nic. Szuka dekompresatora i wyświetla, że "klasa nie zarejestrowana" :evil: . Czym mogę obejrzeć ten filmik?

 

1. Proponuje ściągnąć program Mplayer dla Windows (darmowy odtwarzacz - 5,7MB; ma wkompilowane kodeki m.in. divx, xvid, mpeg, wmv, RealVideo, ...): ftp.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/mplayer-mingw32-dev-CVS-040403.zip

Odpala się go z linii komend, np. 'mplayer "Pokaz wlamania ostateczny.mpg" '.

2. A może jareko zamiast kodeka mpeg wykorzysta kodek divx/xvid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani forumowicze :) nie wiem dlaczego macie klopoty - ale to nie moja specjalnosc :( sadze ze wspolnie poradzicie sobie z tym problemem zwlaszcza ze u jednych chodzi a u innych nie - znaczy jest dobry :)

Film - by nie bylo straty jakosci (oczywiscie zbyt duzej) zostal skompresowany jako SVCD (cholera wie co to oznacza ;))

wszelkie niejasnosci dotyczace blokad zstalu juz zamieszczone

pojawil sie kolejny - 47,6 Mb - wlamanie z blokadami Abus-a - tez widok pouczajacy - walczyli ponad 10 minut i poddali sie

sadze ze wroce tu za dwie godziny :)

milego dnia wszystkim zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :),

proszę o pilną odpowiedź (zbliża się maj). Poszukuję firmy z Łodzi, brałam pod uwagę firmę DAKO, (okna profil VEKA, okucia WinkHaus), lub firmę, która posiada okna o profilu KBE lub Brugman (jest to jakaś mała firma).

Wczoraj cały dzień przeglądałam to forum i kompletnie zgłupiałam. Już mi łeb peka od tych informacji. Proszę o opinie na temat firmy Dako i ewentualne firmy godne polecenia w okolicach Łodzi.

Z góry dziekuję o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Luuuuuuuuuuuuuuuuuudzie - to się robi osobna strona internetowa.

:o Co do wyjaśnienia masowości systemów. Aluplast, VEKA, SCHUCO o REHAU mają 85 % rynku. Reszta to ogony i ogonki - co nie znaczy, że są do kitu. Ale i z KOMMERLINGA [według niektórych Forumowiczów najlepszego systemu na Świecie] można zrobić prawdziwe knoty - właśnie mam z takimi ostatnio do czynienia. I Firma znana - ręce opadają jak można okna tak strasznie sp.........lić [koszmar].

Ale - dla uspokojenia Chmurki - nie dotyczy to firmy, którą wybrała - faktycznie to jeden z przodujących systemów, ale czy najlepszy???.

:oops: eljan - atesty to znikły w Polsce już 10 lat temu. Przejrzałem tę Twoją stronę internetową - gdzie te certyfikaty - nie masz ich, dlaczego wprowadzasz w błąd??????????. Chociaż system masz jeden z lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum po raz pierwszy aktywnie...

 

do rzeczy:

zamawiam okna Salamander, dwustronnie okleinowane dębem z okuciami Roto NT, 5 komorowe - 3D (chociaż ciągle nie wiem, jaka jest ich wyższość nad 2D+). Naczytałam się tutaj o sztywności :oops: , a sprawa jest poważna, bo mam 4 okna tarasowe (2 x2) o wymiarach 235x120 cm, czy one spełnią zadanie i nie przestana sie zamykać po pierwszym letnim sezonie ?

Ponadto mam także duże okna 150x150 i 120x 120. Wszystkie okna sa ze szprosami wiedeńskimi 3x3.5 cm. Czy mogę zostawić je w takiej postaci, czy powinnam podzielić je i otwierać na dwie połówki? Trochę się boję, że wkładając w środek słupek okno straci na swojej symetrii i pięknym wyglądzie.

Ponadto, czy warto inwestować w klamki z kluczykami przy "normalnej" szybie, czy dać sobie spokój i zamontować system alarmowy?

 

Snię po nocach o okach i codziennie w nocy zmagam się budowa domu - pomóżcie (sie wyspać :wink: )[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli balkon 1200x2350 jednoskrzydłowy to mało który system okienny wytrzyma takie skrzydło, z mojego doswiadczenia na pewno nie salamander nawet gdyby do niego włozyć wzmocnienie systemowe 2mm gr. Jeżeli okno 1500x1500 jednoskrzydłowe to podobnie jak powyzej.

To że salamander ma miękkie prodfile to zostało ustalone już wcześniej. To powoduje że przy duzych wymiarach szybciej sie odkształca, łatwo się rysuje, a pozatym nie wiem czemu ale zauwazyłem że silnie się elektryzuje (w porównaniu do innych profili), a co za tym idzie mocniej przyciąga kurz.

A mozna coś więcej jak mają być wykonane szprosy?

 

To jest moje zdanie co do powyższego "mercedesa" i wiem że zaraz zostanie ono podważone. Ale nic nie poradzę że mam akurat takie negatywne doświadczenia z tym profilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Luuuuuuuuuuuuuuuuuudzie - to się robi osobna strona internetowa.

:o Co do wyjaśnienia masowości systemów. Aluplast, VEKA, SCHUCO o REHAU mają 85 % rynku. Reszta to ogony i ogonki - co nie znaczy, że są do kitu. Ale i z KOMMERLINGA (według niektórych Forumowiczów najlepszego systemu na Świecie) można zrobić prawdziwe knoty - właśnie mam z takimi ostatnio do czynienia. I Firma znana - ręce opadają jak można okna tak strasznie sp.........lić (koszmar).

 

Słyszałem nawet, że co 3 okno w polsce sprzedawane jest w systemie aluplast.

 

Jak można s..... okna???? Można kilka słów?? Człowiek chetnie się czegoś nauczy, a najlepiej się to robi na błędach, a jeszcze lepiejale nie swoich. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam za swoje, kto pyta ten odtrzymuje odpowiedzi.....

 

Troche mnie zmartwiles, bo wszystko jest prawie dopiete i pozostaje mi odstapienie od umowy jesli faktycznie przyjme twoja argumentacje...

 

No nic, jesli chodzi o szprosy to maja byc z tzw. ramka w srodku i naklejanymi na szybe listwami (to taka, jak na mój gust troche naciagana, alternatywa dla szprosów międzyszybowych, które mi sie nie podobają)

 

Które profile mogą nadać się do taaakich dużych drzwi i okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżli mają to być okna kolorowe to według mnie odpadają standardowe profile okienne. Muszą to być profile (przede wszystkim skrzydła z profili poszerzonych umozliwiajacych włożenie do profila większych wzmocnień stalowych).

Osobiście nie polecam szprosów naklejanych, jeżeli już to takie, żeby były nakładane, tak by można je zdjąć do mycia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....To jest moje zdanie co do powyższego "mercedesa" i wiem że zaraz zostanie ono podważone. Ale nic nie poradzę że mam akurat takie negatywne doświadczenia z tym profilem.

Złośliwiec ;) (to do tego Medcedesa ;))

Ale tutaj jesli chodzi o wymiary masz calkowita racje :))))) z reszta twych uwag sie nie zgadzam - ale to juz wiesz (chyba miales doczynenia z firma o ktorej juz negatywnie sie kiedys tu wypowiedzialem - nie zawsze najwiekszy producent dobre okna robi ;))

delf - Z uwagi na obustronny kolor (czyli profil ddatkowo barwiony w masie w wiekszosci wypadkow) 1500/1500 trzeba zrobic jako dwuskrzydlowke - wiem ze zmieni to wyglad ale cos za cos - jak w zyciu ;)

a co do balkonu - hmmm..... niestety trzebaby go zwezic do 1000 to maksimum i koniecznie z poprzeczka!!!!

Jelsi masz dzieci i nie chcesz by wychodzily na taras - to klamka z kluczykiem ma sens - w innym wypadku to lekkie nieporozumienie - ale w sumie klamka z kluczykiem jest drozsza o cirka 10.- PLN - wiec sam zdecyduj

Szprosy naklejane hmmm.... ladnie wygladaja - fakt ale nie widzialem jeszcze takich co by sie nie odkleily - trudna sprawa do wykonania dla wiekszosci producentow (niestety)

A co do profili ktore moga sie nadac - jesli znajdziesz producenta ktory jeszcze robi okna w SCHUCO AS - o ile wiem i znam profile ;) to jest jedyny ktory wytrzymac takie wymiary moze - tylko jedna uwaga - na profilu wsrod liter oznaczajacych partie i zaklad produkcyjny musi byc trzycyfrowy numer identyfikacyjny zaczynajacy sie na 7 (reszta cyferek uleciala z pamieci - skleroza niestety) - oznacza to zaklad w niemczech a nie gdzies tam w swiecie - a wbrew pozorom to wazne

to tyle na dzis - lece na kolejna budowe - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...