Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie i jednocześnie prośbę do naszych okiennych ekspertów :D

Sprawa wygląda pokrótce tak: dom 200m2, przeszklenia 48m2 wentylacja mechaniczna – w zamierzeniu dom energooszczędny :rolleyes:

Zebrałam kilka ofert, rozeznałam ‘temat’ na tyle na ile mój nietechniczny rozum był w stanie wchłonąć i przefiltrować przekazane informacje :bash: i na obecnym etapie potrzebuje waszych podpowiedzi i sugestii ;)

 

Rozważam 3 oferty.

Okna PVC, dwustronny kolor, cena brutto bez montażu.

1. Jakiś czas temu dość mocno krytykowane na tym forum okna Jezierski (ostatnio głosy przycichły, więc dlatego nadal biorę je pod uwagę).

Ciepła ramka w kolorze okleiny; Okucia Winkhaus ActivPilot; Klamki HOPPE Secustic; Szyby bezpieczne; Profil 5 komorowy Schuco CT-70; Gwarancja 5 lat; w oknie dwuskrzydłowym 8 grzybków i zaczepów antywłamaniowych; szerokość ramy 70 mm, szerokość skrzydła 82 mm

Cena 34k

2. Lokalna, polecana firma A.

Profil 5 komorowy REHAU Brillant (tu nie podobają mi się zaokrąglone krawędzie zewnętrzne skrzydeł), pakiety 3-szybowe z szybami 4mm; Szyby bezpieczne; Gwarancja 5 lat.

Cena 28k

3. Lokalna, polecana firma B.

Profil 6-komorowy Deceuninck, zestaw 3-szybowy; Okucia Winkhause ActivPilot; Klamki HOPPE Secustic; Ciepła ramka; Szyby bezpieczne; Gwarancja 5 lat.

Cena 40k

 

I teraz moje pytania:

1. Czy zastosowanie profili 6-komorowych jest uzasadnione ekonomicznie? Wiem, wiem sama muszę zdecydować, ale kompletnie nie wiem jakie dane powinnam brać pod uwagę aby ocenić to na własną rękę…:confused:

2. Jakie są wasze doświadczenia z profilem Deceuninck… zapewne pytanie „który profil lepszy” nie ma większego sensu… ale być może ktoś z Was pokusi się o takie porównanie lub powie coś na ten temat na podstawie własnych doświadczeń techniczno-wizualnych :p

3. Na co powinnam jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę (dodam, że U jest generalnie porównywalne; dla pakietu 5-komorowego = 0,7 a dla 6-kom = 0,5)

 

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużym procentowym udziale profila w powierzchni całego okna warto rozważać sześciokomorówkę o zabudowie ponad 80 mm. Jest wtedy szansa na obniżenie Uw całego okna o około 0,2 a to dużo by nie powiedzieć bardzo dużo przy domie energooszczędnym

np. w przypadku dużej ilości okien 150/150 dwuskrzydłowych a nie jednoskrzydłowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko, wysłałam do Ciebie zapytanie na prv ale nie wiem, czy odbierasz maile. Mam pytanie, jak się mają profile KBE do Schueco. A konkretniej jak się mają okna Cava 70 do okien System_88mm. Jesteśmy zdecydowani na Cava w 99%, ale przez kłopot z kolorem rolet chciałabym się dowiezieć, czy te okna można w ogóle porownywać, czy to zupełnie dwie różne bajki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę nieobiektywny z założenia - handluję Schuco, więc wybacz, nie dam odpowiedzi na to pytanie

 

A możesz chociaż napisać, czy to podobna półka jakościowa? Chodzi mi o to, czy profile KBE i okna KBE_88mm są bliżej Schueco/Cava, czy raczej bliżej Veki i okien produkowanych przez Drutex i tym podobne...

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawmy profil póki co na boku

Subiektywnie uważam Schuco za czołówkę co nie oznacza, że to dobre okna - dlaczego? Bo Schuco to nazwa profila, komponentu z którego dopiero powstaje okno. Bo nie sztuką jest kupić sztangę profila, jakieś tam okucia, jakieś tam szyby - sztuką jest z niego wykonać okno a nie wyrób oknopodobny

Nawet Druty dobrze zamontowane będą służyć z satysfakcja klientowi

Okno to zbitek wielu czynników - od producenta po montażystę

Nie można realnie dać odpowiedzi na tak postawione pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy profile KBE i okna KBE_88mm są bliżej Schueco/Cava, czy raczej bliżej Veki i okien produkowanych przez Drutex i tym podobne...

 

KBE 88 to zupełnie inna kategoria profilowa. Próbujesz porównywać kształtownik o całkiem dobrych, a w określonych przypadkach bardzo dobrych parametrach przenikalności cieplnej z przeciętną pięciokomorówką jaką jest Cava. Do zwykłych dwukomorowych szyb dodajesz okucia WK1, pakiet 0,5 próbujesz wtłoczyć do profila o współczynniku 1,3, a na dodatek za chwilę wbijasz w ziemię Oknoplast z Drutexem. No, no! Ja bym się chyba tak nie odważył, ale też nie ja kupuję te okna:-). Piszesz droga forumowiczko, że nie masz "wszystkich" danych o oknach KBE, tak jakbyś je miała o oknach z Schueco, śmiem twierdzić, że nie masz albo nie podajesz żadnych istotnych informacji o oknach, które zamierzasz kupić. Jak dla mnie masz za duży rozrzut, co może wskazywać na nieco pochopne i mocno marketingowe wybory i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły wieszak w rolecie nie stanowi blokady przed podniesieniem ale równiez wieszaki blokujące gdy ktoś chce podnieść na siłe pancerz nie są straszną barierą!

 

żaden włamywacz nie bawi się w podnoszenie rolet. Każdą roletę z tych "antywłamaniowych" aluminiowych forsuje się w ciągu maksimum 30 sekund.

jasne że to nie jest żadną specjalną barierą. rolety są totalnie pod tynkiem, wiec wygiąć prowadnice może "aż tak prosto" nie będzie. wybić to hałas, a poza tym rozwalone i w domu spokojnie kraść już się nie da. ponoć wolą wywiercić, wejść i zamknąć. cicho- nic nie widać. jeśli taki czujnik na rolecie zadziała to trochę wcześniej może odstraszyć złodzieja - zanim zniszczy okno (pcv się tam nie zaszpachluje wgięcia- drewno może tak) jak się coś ma zniszczyć na pierwszy ogień to niech żelastwo.... to raczej rozwiązanie na dłuższy wyjazd. wiadomo że jak zasunięte okna to też jakiś sygnał dla "zainteresowanych"... klejnoty rodzinne bedę trzymał gdzie indziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, a mógłbyś podsumować bez złośliwości? :lol: Rozumiem, że według Ciebie KBE_88mm są warte rozważenia?

 

P.S. Informacji o oknach było więcej, ale zostały wykasowane. I nie ja próbuję "wciskać" pakiet 0.5 w profil 1,3, jak piszesz, tylko ktoś mi to zaproponował. A Drutexu i Oknoplastu bynajmniej nie wbijam w ziemię. To na tym forum między innymi można przeczytać, że produkują nieco inną jakość niż Jezierski na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może tak nie rozszerzaj tematu o sposobach przejścia rolet, okien, drzwi :)

po wizycie u producenta drzwi (który mieszka na Hucie w Krakowie - dosyć intensywnej nocnie dzielnicy) i pogawędce o tym co to dzieci na Hucie potrafią w 10 sekund - wniosek był, że najlepiej to odstraszają halogeny włączane na czujki. nikt nie wbija przez drzwi, bardziej okna, albo wręcz dzwonią do drzwi i po miłym "dzień dobry, kurier" - obezwładniają domownika. WSZYSTKO się może zdarzyć...

rozwalanie rolet robi ponoć hałas i podejrzanie wygląda "po wejściu" - są łatwiejsze sposoby :)

amatorów spowolni albo odstraszy, fachowcy nie będą do mnie zaglądać - bo nie ma po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, a mógłbyś podsumować bez złośliwości? :lol: Rozumiem, że według Ciebie KBE_88mm są warte rozważenia?

 

Ja złośliwcem?! Skądże znowu!!! (no trochę się wyzłośliwiłem, sorry:-) ). Są warte pod warunkiem, że Twoja inwestycja zmierza ku energooszczędności.

 

Informacji o oknach było więcej, ale zostały wykasowane.

 

No to błąd. Bez informacji, to Ci doradzą w każdym punkcie sprzedaży:-). Ja karmię się informacją! Mniam:-)

 

I nie ja próbuję "wciskać" pakiet 0.5 w profil 1,3, jak piszesz, tylko ktoś mi to zaproponował.

 

Figlarz:-)

 

A Drutexu i Oknoplastu bynajmniej nie wbijam w ziemię. To na tym forum między innymi można przeczytać, że produkują nieco inną jakość niż Jezierski na przykład.

 

Na tym forum, to można przeczytać takie teksty, że... . Osobiście nigdy nie miałem firmy na J za mistrza jakości, więc mnie tam on nie rajcował i nie rajcuje, podobnie jak obecnie firma na H. Słusznie napisał jareko, że każdy może coś spitolić nawet Ci co się na J, czy H zaczynają. Pitolenie to jeszcze nie problem, okno rzecz techniczna, więc każdemu może się zdarzyć. Problem, to jak reagują na wzmiankę, że spitolone, a tu już bywa różnie vide casus Izoterm Pszczyna.

O tym co dostaniesz, to się przekonasz jak to dostaniesz, koniec, kropka. Jedyna rada, to opisać, to co masz dostać tak dokładnie, aby nie było wątpliwości, co zamawiałaś. Sprawdzić, czy dostałaś, co zamawiałaś i czy zostało zainstalowane zgodnie z tym jak obstalowałaś w umowie. Nie opisane, nie umówione, należy Ci się "średniej jakości" jak tego chce K.c. a jakość, nawet ta średnia, jak nie opisana, to może być każda i łapkę masz w naczyniu nocnym, (o czym zawiadamiam bez krztyny złośliwości, choć lekkim piórem:-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię się informacją! Mniam:-)

 

E voila! Ponawiam więc informacje prosząc o obiektywną opinię...

 

Okna mam wycenione w firmie na H i ja ich lubię. Pana "figlarza" też :lol: Okna na profilu Schueco, Cava CT 70 AS, pięciokomorowe, szklenie 4-16A-4-16A-4, Ug 0.5, okucia WK1 Winkhaus Activ Pilot.

 

Jeśli chodzi o KBE to informacji mam mniej, bo nie mam jeszcze wyceny, a rozmowa była dość luźna. Okna KBE_88mm, sześciokomorowe, pakiet 3 szybowy, Ug 0.6, okucia WK1 a możliwe, że WK2, ale nie wiem jakiej firmy. Producent okien - Spectrum Lublin.

 

Nie jest to dom pasywny, ale wybierając okna zależy mi na energooszczędności. Co do jakości tych pierwszych nie mam wątpliwości, ale o KBE niestety jakoś mniej informacji można znaleźć...

 

Wiem, że nie można do końca porównać okien 5 i 6 komorowych, ale mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 są jeszcze małe, ale to tylko kwestia czasu kiedy się ZSYNCHRONIZUJĄ :D a po żonie wszystkie mają temperamencik

 

to te wakacje 2x w roku to

1x z rodzina

2 x samemu .... :D

 

 

...I teraz moje pytania: ....

 

i widzisz Hot .... nikt Ci nie odpowie - każdy czym innym handluje - nie ma chyba takich co by mieli w swojej ofercie wszystkie 3 profile ...

biorąc pod uwagę cenę do jakości wybrał bym ofertę "2" - ale wszystko zależy jak bardzo i na czym Ci zależy, bo moje danie to już chyba znasz w tym temacie

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E voila! Ponawiam więc informacje prosząc o obiektywną opinię...

 

Merci Chérie:-) (proszę wybaczyć śmiałość, to z piosenki), AnMari, to są informacje o komponentach, z których będą poskładane okna, a nie o oknach!!! Chcesz porozmawiać o profilach, szybach, okuciach i takich tam różnych, czy o tym co otrzymasz w efekcie ich poskładania? Jak o efekcie, to poproś firmy, by ci nie pitoliły o tym z czego robią, a co im z tego wychodzi, ot i wszystko. Oni napiszą, co im wychodzi z poskładania tych różności, to ja ci obiektywnie (z ręką na sercu) zaopiniuję kto budzi moje cieplejsze uczucia i dlaczego:-). Na razie nie ma czego opiniować, chyba że pogadamy o udarności według Charpiego:-), ale chyba... nie o to się Ciebie rozchodzi. To raz.

 

Muszę wiedzieć, co budujesz, gdzie budujesz, jak budujesz i po co budujesz (tylko nie pisz, że po to żeby mieszkać, bo tyle to nawet ja wiem), czyli o efekcie który zamierzasz osiągnąć po ukończeniu budowy, wtedy możemy się pozastanawiać czy te propozycje mają ręce i nogi wobec Twoich potrzeb i oczekiwań, to dwa.

 

Kupowanie okien nie musi być aż takie skomplikowane jak się zaprzestanie prób ogarnięcia dziwnych opowieści tych figlarzy i bajkopisarzy, a przejdzie do konkretów, to trzy.

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę przemyśl, co napisałem:-), czy pomyślałaś o tym jaki chcesz uzyskać efekt dzięki zakupowi okien? Jakie cechy powinny posiadać Twoje okna, aby spełnić Twoje oczekiwania? To cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...