Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jakie cechy powinny posiadać Twoje okna, aby spełnić Twoje oczekiwania?

 

Oj, chyba Cię teraz zabiję. Powinny mieć taki sam kolor jak rolety zewnętrzne :lol:

 

A poważnie... Co wychodzi z firmy na H wiem i dlatego tych okien się nie boję (choć pewnie napiszesz, że niesłusznie). Gdyby nie moje widzimisię dotyczące rolet, wybrałabym te okna, bo spełniają wszystkie moje wymagania. Koniec, kropka. W KBE pojawiła się szansa na zgranie koloru okien z kolorem rolet więc rozważam je, ale punktem wyjścia nie były same okna, a kwestia kolorystyki. Kompletnie tych okien nie znam, nie widziałam, nie słyszałam, nie wiem też, co finalnie zaoferuje mi firma na S.

 

Buduję dom parterowy 220 m2, porotherm 24 cm, styro 15 cm. Budowa na zachodzie Polski. Dom rozłożysty (na planie T) z dużą ilością okien, 24 sztuki, łącznie około 50 m2 szklenia. Dom ustawiony jest w taki sposób, żeby była duża ekspozycja w kierunku południowym. W zasadzie większość okien wychodzi na południe i południowy wschód lub zachód. Okna nie są wielkie, ale prawie wszystkie są wysokie na 210-230 cm. Dodatkowo planowana jest rekuperacja. W domu ma być ciepło, cicho, a duża ilość okien nie może powodować znaczących strat ciepła. Bardzo upraszczając sprawę, nie chcę pójść z torbami przy pierwszym sezonie grzewczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba Cię teraz zabiję.

 

To ja tylko poproszę jakoś szybko tak, żebym się męczył:-).

 

Powinny mieć taki sam kolor jak rolety zewnętrzne :lol:

 

Z facetem o kolorach chcesz rozmawiać? No weź daj spokój:-).

 

Buduję dom parterowy 220 m2, porotherm 24 cm, styro 15 cm. Budowa na zachodzie Polski. Dom rozłożysty (na planie T) z dużą ilością okien, 24 sztuki, łącznie około 50 m2 szklenia. Dom ustawiony jest w taki sposób, żeby była duża ekspozycja w kierunku południowym. W zasadzie większość okien wychodzi na południe i południowy wschód lub zachód. Okna nie są wielkie, ale prawie wszystkie są wysokie na 210-230 cm. Dodatkowo planowana jest rekuperacja. W domu ma być ciepło, cicho, a duża ilość okien nie może powodować znaczących strat ciepła. Bardzo upraszczając sprawę, nie chcę pójść z torbami przy pierwszym sezonie grzewczym...

 

No! Tera som my bliżej domu:-)

 

A poważnie... to za dużo pisania. Jakby tak jakiś telefonik do mnie w tej sprawie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych przeszkleniach istotniejsza jest szyba niż profil i tu często okazuje się że 80 mm zabudowy ościeżnicy nie ma radykalnego wpływu na obniżenie Uw okna. Tzw pięciokomorowka z możliwościa włożenia szyby o k=0.5 jest dość ciekawym kompromisem między cena a walorami użytkówymi-czytaj wydatkiem na ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, ale może poczekam najpierw na ofertę na KBE, żebym wiedziała o czym rozmawiam :lol: Dobrze, że informację o kolorze przeżyłeś - gorzej już nie będzie :lol:

 

Lata praktyki, ale lekko nie było (z tymi kolorami:-) ). Zatem mówiąc dobranoc z lekkim drżeniem kolan wyczekuję dzwonka telefonu, obiecując stanąć na wysokości zadania oraz... jedną niespodziewaną propozycję extra:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz... jedną niespodziewaną propozycję extra:-)

 

No to nie wiem, czy wcześniej nie zadzwonię, bo mnie ciekawość zeżre... A jeśli propozycja dotyczyć ma okien razem z roletami, to mała podpowiedź... Chcę okna w jasnym szarym (7001, 7040, 9007) z takimi samymi roletami (prowadnice i pancerz). Nie chcę natomiast, żeby była to roleta w dostępnym srebrnym 9006. Ot, cała filozofia... Sa pancerze czerwone, żółte, zielone, a szarych nie ma. Skandal ;)

 

I jeszcze jakiś numer na prv poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone, żółte właśnie wyszły:) jasnyszary jest! ale to oferta krispolu wiec sprzedawca musi mieć rolety od kogoś innego!

czytam czytam i az musiał sprawdzić czy mnie nie przekierowało na http://www.romanse.com:P

budowa na zachodzi ,na mapie okolice Łodzi a firma z lublina :)

Kurde a myślałem ze zachód to u mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jareko za odpowiedź...

 

i widzisz Hot .... nikt Ci nie odpowie - każdy czym innym handluje - nie ma chyba takich co by mieli w swojej ofercie wszystkie 3 profile ...

biorąc pod uwagę cenę do jakości wybrał bym ofertę "2" - ale wszystko zależy jak bardzo i na czym Ci zależy, bo moje danie to już chyba znasz w tym temacie

Zdaję sobie, że raczej nikt nie ma w swojej ofercie wszystkich 3 profili, ale śledząc ten wątek widzę, że Panowie mają ogromne rozeznanie na rynku i wiedzą "co w trawie piszczy" :yes:

Czytałam co nieco o tych profilach Deceuninck i stety/niestety znalazłam same 'dobre' opinie:lol2: ale są to opinie mało wiarygodne dla mnie - opinie sprzedawców, czy też 'mało technicznych' użytkowników 'bo im nic nie skrzypi i ma ładny kolor'... być może zbyt dużo wymagam, ale jednak wolałabym aby jakiś ekspert wypowiedział się w tym temacie... ;)

 

Po odpowiedzi jareko skłaniam się jednak ku 6-komorówkom... mam sporo dużych okien a wydaje mi się, że różnice w cenie nie są jednak aż tak duże :???:

 

OT: anna-maria3, mamy bardzo podobne oknowo-domki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jareko za odpowiedź...

 

 

Zdaję sobie, że raczej nikt nie ma w swojej ofercie wszystkich 3 profili, ale śledząc ten wątek widzę, że Panowie mają ogromne rozeznanie na rynku i wiedzą "co w trawie piszczy" :yes:

Czytałam co nieco o tych profilach Deceuninck i stety/niestety znalazłam same 'dobre' opinie:lol2: ale są to opinie mało wiarygodne dla mnie - opinie sprzedawców, czy też 'mało technicznych' użytkowników 'bo im nic nie skrzypi i ma ładny kolor'... być może zbyt dużo wymagam, ale jednak wolałabym aby jakiś ekspert wypowiedział się w tym temacie... ;)

 

Po odpowiedzi jareko skłaniam się jednak ku 6-komorówkom... mam sporo dużych okien a wydaje mi się, że różnice w cenie nie są jednak aż tak duże :???:

 

OT: anna-maria3, mamy bardzo podobne oknowo-domki :)

 

Pozwolę się nie zgodzić,że opinie sprzedawców okien są opiniami mało wiarygodnymi . Wychodzi Pani z założenia,że jak ktoś coś sprzedaje to nie zawaha się skłamać aby tylko towar wypchnąć . Jestem sprzedawcą i oprócz okien sprzedaję klientom satysfakcję . Zadowolony klient przełoży się na 5 następnych . Rozczarowany obgada mnie przed 50 osobami . Sprzedażą okien zarabiam na życie , lubię to zajęcie i zależy mi aby utrzymać się na rynku . Z deceuninckiem jestem związana od kilkunastu lat . Jestem do tego systemodawcy w pełni przekonana i mogę go z całą odpowiedzialnością polecić . 6-komorowy Prestige z dwukomorowym pakietem osiąga naprawdę dobry współczynnik . Jeżeli w podanej przez Panią cenie zaproponowali Eforte to nie ma się nad czym zastanawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone, żółte właśnie wyszły:) jasnyszary jest! ale to oferta krispolu wiec sprzedawca musi mieć rolety od kogoś innego!

czytam czytam i az musiał sprawdzić czy mnie nie przekierowało na http://www.romanse.com:P

budowa na zachodzi ,na mapie okolice Łodzi a firma z lublina :)

Kurde a myślałem ze zachód to u mnie!

 

witku, ja właśnie z ZG jestem więc zdecydowanie zachód jest u Ciebie :lol: Nie wiem, na jakiej mapie Ci Łódź pokazuje :p

 

Firma z Lublina, bo są ku temu powody, o których tutaj nie chciałam pisać. Ot, okazja się trafia ;)

 

Jasny szary jest w Krispolu, owszem, ale to jest 7038, a w tym kolorze albo nie ma okien, albo nie ma prowadnic... No, chyba że masz 7001 albo 7040, to przybiegnę po wycenę ;)

 

Hot chocolate, zauważyłam :) Ja też nie wiem, czy się na 6-komorowym nie skończy. Czekam na wycenę tych KBE_88mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie parametry techniczne naprawde super ale jakosciowe wykonanie stolarki to poprostu sztuka.

Super tzn jakie? Może jakiś przykład? Może wodoszczelność? ew. przepuszczalność powietrza?

Chyba jestem przewrażliwiony, ba każdy taki super pozytyw jest dla mnie niewiarygodny..

 

Test,

ja podobne jak Jareko uważam, ze włożenie pakietu 0,5-0,6 do skrzydła ok 80mm jest niezłym rozwiązaniem, jeśli koszt tej operacji mieści się w okolicy niecałych 50zł/m2. Rama będzie słabsza, ale chocby nie wiem przy jakich mrozach nie przemarznie, a zwykła szyba 1,1 bez ciepłej ramki może byc oblodzona.. Dlaczego uważasz, że to zly kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma z Lublina, bo są ku temu powody, o których tutaj nie chciałam pisać. Ot, okazja się trafia ;)

 

.

Pozwolę sobie.. SPectrum Lublin - spece od niskiej ceny - polują na wszelkiej maści przetargi. Swego czasu było poruszane w brazy budowanie ceny - wyszło ze ich propozycje na przetargi są poniżej minimalnej opłacalności produkcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie.. SPectrum Lublin - spece od niskiej ceny - polują na wszelkiej maści przetargi. Swego czasu było poruszane w brazy budowanie ceny - wyszło ze ich propozycje na przetargi są poniżej minimalnej opłacalności produkcji..

 

Dzięki za info. Mało o nich można znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7038 w schuco to achatgrau , 7039 to quarzgrau . Pierwszy jest gładki, a ten drugi ze strukturą drewna . Tak poza tym to są dwa znacznie się od siebie różniące odcienie . Pisząc to mam przed sobą próbnik kolorów tego systemodawcy , który zostawił mi przedstawiciel jednego z producentów na tym profilu, a namawiający mnie usilnie do zamiany deceunincka na schuco .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...