Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

7038 w schuco to achatgrau , 7039 to quarzgrau . Pierwszy jest gładki, a ten drugi ze strukturą drewna . Tak poza tym to są dwa znacznie się od siebie różniące odcienie .

 

Już sobie zadzwonilam gdzie trzeba. Dzięki. Wcześniej miałam informacje tylko o 7039...

 

A to 7038 na próbniku to rzeczywiście szare jest, czy wpada w jakiś iny kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten srebrny pancerz zaproponowano do okien 7001. W sumie słusznie, bo nic innego do tych okien nie pasuje. Dzisiaj padła też nazwa alu szczotkowanego, wtedy do nich pancerz srebrny, czyli 9006 i powinno być OK, chociaż to juz nie jest szary, tylko srebrny :roll:

 

Samar, dlaczego nie zastosowałbyś tego koloru w budynku mieszkalnym? Za bardzo "biurowy" jest? Czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - polecam Ci temat "ile ciepla sie traci przez [niepotrzebne] kotwy metalowe'

Tylko z okna nie wyskocz z wrazenia.

Slyszales cos o kotwach tworzywowych [takich rozkrecanych bocznych rozpórkach]

Ktos usilnie chce to wprowadzic do stosowania. Nawet opatentowal to.

Oj Pchelku - widać, że dawno Cię tu nie było. jeszcze lepsze "argumenty" znajdziesz w temacie Montaż w warstwie ocieplenia :)

Mowisz teraz o montazu typu Saw System, ale tu na forum obecny jest Ad system - kotwy i podpory tworzywowe.

A propos nowosci - którejś nocy pojawił sie tu jeszcze jakiś nowy patent - ktoś reklamował siebie jako "złota rączka", ale chyba został wykasowany za bezpardonową reklamę.. a może jeszcze jest jeszcze gdzieś jego post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak dla mnie to taki zimny, instytucjonalny . Chyba,że bryłę budynku masz bardzo nowoczesną ( prosty z dużymi przeszkleniami) no i wnętrze też będzie musiało być utrzymane w tzw. zimnym stylu . Dużo tego zimna .

 

To myślę, że mogłoby u mnie pasować :lol:

 

witek, ale co Ci nie pasuje? Alu szczotkowane z pancerzem 9006?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety NIE POLECAM okien drewnianych firmy OKF z siedzibą w Mikołowie.

Kilka lat temu (dokładnie 4) kupiliśmy stolarkę na cały dom w kolorze mahoń maranti. W tym roku lakier zaczął złazić na każdych drzwiach tarasowych, podejrzanie zaczynają wyglądać okna. Oczywiście są problemy z gwarancją (wg przedstawiciela okres gwarancyjny wynosi 5 lat), przedstawiciel z Krakowa zgłoszenie przyjął, ale po jakimś czasie zaprzestał odbierania telefonu a w biurze nie można go zastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mahoniu meranti - nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie

jest "meranti"

Jak lakier zlazi to cos jest na rzeczy

jak zlazi - moze fotki.

Wez tasme samoprzylepna - taka bezbarwną.

utnij kawalek

Naklej na powierzchnie ramy zostawiajac jeden koniec wolny.

Oderwij taśme od ramy.

jak zejdzie z lakierem to znaczy ze podkladu nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...