Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Niestety NIE POLECAM okien drewnianych firmy OKF z siedzibą w Mikołowie.

Kilka lat temu (dokładnie 4) kupiliśmy stolarkę na cały dom w kolorze mahoń maranti. W tym roku lakier zaczął złazić na każdych drzwiach tarasowych, podejrzanie zaczynają wyglądać okna. Oczywiście są problemy z gwarancją (wg przedstawiciela okres gwarancyjny wynosi 5 lat), przedstawiciel z Krakowa zgłoszenie przyjął, ale po jakimś czasie zaprzestał odbierania telefonu a w biurze nie można go zastać.

Jakiej firmy były użyte lakiery? Czyżby firmy na "S"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ad system - kotwy i podpory tworzywowe"

To nie ma jakichkolwiek szans by wejsc do stosowania.

Okno zamontowane na takie podpory wylatuje z ramy przy badaniach na obciazenie wiatrem.

Ponadto okno mozna wyrwac z osadzenia przy badaniu nosnosci urzadzen zabezpieczajacych.

ktos wymyslil sobie cos zupelnie nieprzydatne do montazu okien.

To tak jabbys okno monowal wylacznie na piankę PU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić,że opinie sprzedawców okien są opiniami mało wiarygodnymi . Wychodzi Pani z założenia,że jak ktoś coś sprzedaje to nie zawaha się skłamać aby tylko towar wypchnąć

 

Samar, mój post pisałam z lekką ironią… potraktuj go z przymrużeniem oka:)

Absolutnie nie mam nic do sprzedawców, cenię ich cierpliwość i często profesjonalizm… ale wiem (być może źle zakładam), że gdybym zgłosiła się do salonu sprzedaży sprzedającego okna A z moimi pytaniami o okna/ profile B i C, których nie mają w swojej ofercie, to nie uzyskałabym pełnej/obiektywnej odpowiedzi. I nie jest to zapewne kwestia złej woli sprzedawcy tylko jeśli ktoś nie jest dobrze rozeznany, lub po prostu nie miał fizycznie do czynienia z innymi produktami to niewiele może na ten temat powiedzieć…

I żeby nie było na swojej drodze okienno-bramowo-drzwiowej, póki co (tfu tfu:p), spotkałam profesjonalnych sprzedawców… którzy fachowo wypowiadali się na temat swoich produktów, profesjonalnie doradzali/odradzali, byli aktywni w kontaktach… :yes:

Szczerze mówiąc wolę, żeby sprzedawca powiedział mi, że nie zna produktu, którego nie sprzedaje (prawda to czy nie już mnie nie interesuje) niż żeby miał mi ‘sprzedawać’ nieprawdziwe informacje :bash:

 

A Tobie bardzo dziękuję za opinię odnośnie produktu który mnie interesuje;)

Sprzedawca zaproponował mi okna Prestige 6K z pakietem 3-szybowym 4 Plan TNp+A/12/4 Plan Clear/12/4 Plan TNp+A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do zakupu okien wraz z roletami zewnętrznymi w województwie opolskim, możecie polecić jakąś solidną firmę? Chodzi mi przede wszystkim o profesjonalny montaż i doradztwo, póki co wysłałam zapytania do MS, Oknoplast Kraków i Vertex. Po wstępnych wycenach widzę, że w grę wchodzi raczej profil 5 komorowy, okna białe obustronnie, muszę mieć szprosy, a one też znacznie podnoszą cenę okien.

Podbijam też temat rolet: kupować razem z oknami? czy może osobno? ja miałam póki co doświadczenia z Krispolem: kilka reklamacji, ale szybko uwzględnionych: po zwinięciu pancerza i rozwinięciu pozostawały załamania widoczne z większej odległości, poza tym dosyć głośno działają silniki od rolet, więcej zastrzeżeń po 3 latach użytkowania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dla was dwie wiadomości. Niestety obie są złe :) Pierwsza, że jednak na wiosnę ruszam z budową. Druga to taka, że żadnemu z was nie dam zarobić, choćbyście proponowali mi montaż za 1zł ! Uzasadniając swoją decyzję zamieszczam kilka zdjęć z prac montażowych, z których jestem strasznie zadowolony, dlatego w przyszłości montaż powierzę firmie Debastor , która przez dwadzieścia lat istnienia, dzięki stałym szkoleniom swoich pracowników i ciągłemu dążeniu do doskonałości, osiągnęła maestrię w dziedzinie montażu stolarki otworowej. Oto wynik tych 20-stu lat.DSCN0558.jpgDSCN0573.jpgDSCN0427.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niepotrzebnie, ja tego ani od ciebie, ani od nikogo innego nie oczekuję.

 

Więc jesteś tu po to, by odreagować stres i zemścić się za "złe potraktowanie"? Spoko, to normalne.

No cóż, ja nie dostrzegam w Twoich zdjęciach nic szczegolnego -może nie chcę dostrzec - zwykła rzeczywistość budowlana. Pokaż te fotki przyszłemu wykonawcy - jestem pewien, że nie znajdziesz chętnego na wymianę kolejnego okna u Ciebie, a przynajmniej nie za cenę rynkową. Odpowiednie przygotowanie otworu zajęło by więcej czasu niż sam montaż a zastosowanie się w takim przypadku (wymiana okna) do wszelkich reguł zapisanych w instrukcjach graniczy z cudem i na pewno osoba świadoma tego będzie miała dylemat. Jedynym rozsądnym wyjściem na montaż warstwowy to chyba droga na skroty i zastosowanie odpowiednich mas uszczelniającycch.

Ps. Ja nie liczę na Twoje zamówienie - korzystam z porady Wojtka i odmawiam wszelkich wycen / zamówień składanych za pośrednictwem forum. Od dziś już bez wyjątków.

Edytowane przez finlandia
Błąd ortograficzny (jak widzicie więcej to dajcie znać, najlepiej na priv;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...