Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam pytanie do Jareko.

Dostałem dzisiaj wycenę okien na profilu Schuco z pakietem trzyszybowym. Mam pytanie czy te okucia będą ok do tych okien (czy ktoś nie chce zrobić mnie w jajo)

- Typ: CT-70 Cava, kolor: Dąb Ciemny *27

Słupki pionowe: 1 x 8869

1.Typ okuć: UR 2 STANDARD+MIKRO+ DFE/TFE, kolor okuć: Brąz malowany

Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6

2.Typ okuć: UR 2 STANDARD+MIKRO+ DFE/TFE, kolor okuć: Brąz malowany

Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6

2.Typ: CT-70 Cava, kolor: Dąb Ciemny *27

1.Typ okuć: UR 2 STANDARD+MIKRO+ DFE/TFE, kolor okuć: Brąz malowany

Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6

Profile łączące 1 typu 848500

- 1.Typ: CT-70 Cava, kolor: Dąb Ciemny *27

Przymyki: 1 x 8574 Cava

1.Typ okuć: R SB standard 2 klamki, kolor okuć: Brąz malowany

Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6

2.Typ okuć: UR SC STANDARD+ MSL.OS, kolor okuć: Brąz malowany

Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do szyb od 1600 do 2500.

oszczędności łatwo obliczyc, zmiana szyby z 1,0 na 0,5 da pewnie jakieś 0,3 na całym oknie, czyli oszczędnośc =0,3*30*20*24*200*0,2/1000 = 173 PLN na sezon(30m2 okien,20 stopni różnicy,200 dni sezonu grzewczego,20 gr za kilowatogodzinę przy ogrzewaniu ekogroszkiem),

czyli zwróci się po ok 10 latach -ok, przyjmuję to i biorę, chociaż bardziej przemawia do mnie że może okna nie będą się tak rosic jak mam teraz.

Zmiana profilu z 5 na 6 komorowy to już niestety różnica od 4 do 6 tys, pewnie się nie zwróci nigdy, ale za to mam porządne okna. Czy dla samej świadomości warto? - nie wiem(a czym dłużej myślę tym bardziej nie wiem)

 

Choć Twoja rozmowa z jareko zaszła już dalej, ja pozwolę sobie na chwilę wrócić do tego miejsca, bo to ważny punkt:-). Gdybym stał teraz przed zakupem okien, to raczej dołożyłbym na maksa do kształtowników, (koniecznie z uszczelką wciąganą) i montażu, zadowalając się np. szybą 0,7 z ciepła ramką. Dlaczego? Przenikalność cieplna kształtowników ma wartość stałą, przenikalność cieplna szyb ulega pogorszeniu na skutek ubytku gazu z przestrzeni między szybowej. Zakładam, że za 10 lat z 0,7 zrobi się 1,1 i... wymienię sobie szyby na lepsze bez demolowania domu przywracając co najmniej pierwotną przenikalność cieplną okna lub ją poprawiając, bo tak przypuszczam, że za 10 lat szyba 0,4 będzie w cenie dzisiejszego 0,7 a próżniowe 0,2 w cenie 0,4:-) (Przykładowo i hipotetycznie). "Słaby" profil zawsze pozostanie słaby, a rwać okna za 10 lub 15 lat? Co kto lubi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z jednym się całkowicie zgadzam. Jakakolwiek ingerencja w okna wiąże się z dewastacją chałupy - i podobnie jak Ty w pierwszej kolejności skupiałbym się na naprawdę dobrym i sprawdzonym profilu i jego montazu w otworze, to dla mnie podstawa rozważań

Ale weź jedno pod uwagę kolego - u mnie 0,5 kosztuje 29 zeta przed rabatem netto za 1 mkw - idę pod prąd cenie u mego dostawcy. 0,7 pojawia się dopiero wtedy jak ktoś chce trzyszybówkę ale z O-2 czy P-2 czy P-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... szklarze mówią, że próg 80% argonu gwarantujący parametry szyby zostaje przekroczony po 10 - latach i dalszy spadek jest dalej bardzo powolny wiec....

 

To coś kręcą:-). Szyba z zawartością argonu mniejszą niż 90% jest dyskwalifikowana jako niespełniająca wymagań. ISiC takiego złomu nie bada i nie certyfikuje. Dobra szybka, to tak od 98% - 97% gazu szlachetnego w przestrzeni międzyszybowej.

 

kolego Test (kiedy w końcu przywrócą ci Twój prawdziwy nick? )

 

Pewnie nigdy:-(, bo nie prenumeruję ich tytułu:-):-):-)

 

Ja o tych profilach, to tylko tak, żeby Krzyś miał zajęcie idąc przez okienny stumilowy las i nie wpadł na jakiego Hafelumpa, Wuzzla albo nie daj Boże Jagulara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś kręcą:-). Szyba z zawartością argonu mniejszą niż 90% jest dyskwalifikowana jako niespełniająca wymagań. ISiC takiego złomu nie bada i nie certyfikuje. Dobra szybka, to tak od 98% - 97% gazu szlachetnego w przestrzeni międzyszybowej.

 

....

 

...te 80% zawartości Argonu w komorach to szyba ma po 10-15 latach użytkowania.

Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie bada szyby do certyfikatów NOWE - czyli wyprodukowane TERAZ :) a nie za 10-15 lat.

Przyjmuje się ubytek Argonu przez szczeliwa szyby na około 1% rocznie.

Uwaga: 80-85% zawartości Argonu to tzw. poziom krytyczny dla współczynnika "U" szyby - do tego momentu trzyma "U".

Poniżej tego poziomu "U" spada - brak Argonu w szybie pogarsza współczynnik "U" o 0,3 W/m2K. Inaczej - Argon poprawia współczynnik "U" w szybie o 0,3 W/m2K !!! Czyli w szybie 1,1 brak Argonu powoduje jej U = 1,4 W/m2K. Przenosi się to na około 5stopni Celsjusza czyli o tyle trzeba podwyższyć "grzanie" czyli zużycie gazu aby wyrównać/ dojść temperaturę w okolicach szyby zespolonej.

 

P.S. problem leży w szczeliwie szyby zespolonej. I tu jest miejsce dla wynalzców - potrzebne szczeliwo o lepszych parametrach. Huty zapłacą kupę forsy za patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się ubytek Argonu przez szczeliwa szyby na około 1% rocznie.

Uwaga: 80-85% zawartości Argonu to tzw. poziom krytyczny dla współczynnika "U" szyby - do tego momentu trzyma "U")

 

Dolna granica to 85% jeśli wierzyć autorom z ISiC w Krakowie http://oknotest.pl/1/news/artykuly/gaz-w-szybie-zespolonej.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Jezierski to nie mój konik tylko Schuco, a sam Jezierski.... nie będę mówił dalej bo powiem za dużo, oby tylko komornik okazał się obrotny i jak najszybciej namierzył jego włości by je zająć

EC ma różną prasę, jakże często w Schuco nieprzychylną

Wybierając między profilami odrzuciłbym - subiektywnie oczywiście - Vekę

Zobacz, ceny niby zbliżone a jednak towar różny

Faceta z Oknoplastu który ci takie głupoty opowiada wykreśl z założenia - Ty wybierasz opcje i Ty decydujesz o kosztach a on, jak widać chce ci tylko sprzedać cenę a nie towar który cię usatysfakcjonuje.

W Białymstoku masz firmę Mikado - poszukaj, wybierz się do nich, są uczciwi, dobrze doradzą, i dobrze montują

Ja i tak będę dla Ciebie za drogi gdyż za sam dojazd na montaż sobie liczę dodatkowe koszty

 

Tak, tak..

Jareko juz od dawna a teraz z tego co się zorientowałem to chyba witek również pieją w stronę hekaplastu.

wqr... mnie ci wszyscy "rekalmodawcy" !

coraz ciężej wybrac przydatne informacje od zwyklej reklamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pieje bo kogutem nie jestem.

Mam okazje dokonać porównania i o różnicach mowie.

Dodam do tego jeszcze coś.

Jezierski sam okleja profile i tu zaczyna być problem z oknami jakie mi dostarczyli dwa lata temu-odchodzi okleina w kilku oknach-w sumie niewielki to odsetek zamontowanych okien ale jest fakt. Kto temu winny-nie wiem. Wiem tylko ze totalny brak reakcji na zgłoszone reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło dzięki wielkie jareko. A powiedz mi jeszcze jaka klamka z kolorem dąb bagienny będzie się dobrze zgrywać?

 

P.S. Jeszcze odnośnie klamek. proponują mi na dole bydynku klamki z przyciskiem zamiast na kluczyk, wsępnie obstawiałem na kluczyk ale teraz zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...