Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie wiem, czy to dobry wątek, ale mam pytanie marketingowe :)

Ostatnio usłyszałem reklamę Oknoplastu nt. obniżek 'zimowych' 'do 40%'.

Czy warto się zainteresować, czy to zwykła ściema, że np. 40% przy zamówieniach ponad 100tys, albo, że normalnie jest 39%, a w zimę 40 ? ;)

 

Ściema, dostałam od nich wycenę z tym 'rabatem', za okna wyszło 25 tys. a u innych 17-20tys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytajcie handlowców o rabaty bo każdy producent ma różne cenniki i różne zestawienia okien, więc zawsze drodzy inwestorzy porównujcie profile, okucia wyposażenie dodatki typu ciepłe ramki pcv, klamki secustik a nie zwykłe aluminiowe, itd. Co do jakości to nigdy do końca nie da sie porównać produktów, ale zawsze trzeba mieć jakiś punkt odniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to ze na zimę masz 40% rabat. Może 5 maksimum 10% uzyskasz ale realnie zimowe upusty cenowe już się kończą.

Mają one sens i uzasadnienie teraz w styczniu już nie.

A nie możesz porozmawiać szczerze ze sprzedawcą ? Powinien ci odpowiedzieć zgodnie z prawda by zdobyć dodatkowy plus u ciebie jako klienta.

40% jako dodatkowy zimowy rabat jest nierealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry wątek, ale mam pytanie marketingowe :)

Ostatnio usłyszałem reklamę Oknoplastu nt. obniżek 'zimowych' 'do 40%'.

Czy warto się zainteresować, czy to zwykła ściema, że np. 40% przy zamówieniach ponad 100tys, albo, że normalnie jest 39%, a w zimę 40 ? ;)

 

Właśnie zamawiam platinum evolution z termoramką i montażem, odbiór w styczniu, montaż na wiosnę, po wycenie wyszło ok. 2,5 tys. taniej niż analogiczny zestaw wyceniany kilka miesęcy temu. Promocja jest, co do tego że warto teraz kupić okna nie ma wątpliwości, nie patrz na % tylko realnie porównaj ceny, dealer i tak swoje musi zarobić. Promocja Oknoplastu zależna jest też od modelu okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to ze na zimę masz 40% rabat. Może 5 maksimum 10% uzyskasz ale realnie zimowe upusty cenowe już się kończą.

Jest dokładnie tak jak napisał Jareko. Okna mogą realnie być tańsze o 5 % w stosunku do jesieni. Jeśli ktoś ma taniej o 10% to jest to już na prawdę bardzo dobra okazja, ale trzeba pamiętać, że na ogół wymaga ona wpłacenia pełnej kwoty za okna. Tylko nie róbcie tego w jakimś świeżo otwartym biurze w ciemnej bramie by ograniczyć okazje do nadużyć.

Z tym że możliwości manipulacji jest wiele - we wspomnianej firmie widywałem litanię rabatów 30 %+ 5+3+2 itp. Teraz zebrane to wszystko do "kupy" daje 40% plus ew. coś jeszcze od sprzedawcy. Ważna jest cena końcowa, nie procenty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... we wspomnianej firmie widywałem litanię rabatów 30 %+ 5+3+2 itp. Teraz zebrane to wszystko do "kupy" daje 40% plus ew. coś jeszcze od sprzedawcy. Ważna jest cena końcowa, nie procenty..

 

Procent procentowi nie równy, rabaty nie łączone 30% + 5% + 3% + 2% dadzą nam zamiast 40% jedynie 36,8% :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczelne zasady przy pomiarze ugiec skrzydel i ram

zasada pierwsza - mierzymy przy zamknietym skrzydle

skrzydlo otwarte zawsze sie wygnie

zasada druga - ugiecia mierzymy na calej wysokosci nie na koncu

zasada tzrecia - nie ma norm na dopuszczalne ugiecia

okno musi sie w zamykac bez znacznych oporow

nie moze bycz szczelin w przylgach takich by wialo powietzre

nie moze byc przesuniec skrzydla wzgledem ramy [nalozenie skrzydla na rame 8 +/- 2 do 3 mm

 

o co chodzi z tym przesunięciem skrzydła wzgledem ramy co to jest 8 mm +/- 2 do 3mm

czyli w rezultacie moze byc na + 10mm lub na - 5mm skrzydlo na ramie ??

 

wyjasnij to dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydlo na rame oscieznicy nachodzi po 8 mm - z kazdej strony

zakres regulacji okuc to ok +/- 3 mm

czasami skrzydla nie trzymaja zalozonych wymiarow - np zamiast 800 jest 801 lub 799 [to efekt zgrzewania ram]

Dlatego przyjmuje ze skrzydlo moze nachodzic o te +/- 3 mm - bedzie szczelne - bez obaw

Sa tacy klienci co reklamuja ugiecia 3 mm mierzac na koncach i na otwartym skrzydle - nie uwzgledniam tego.

Okna kolorowe zawsza beda nieznacznie wygiete. taka ich natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...