Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko - znam taki przypadek ze klient reklamowal okna bo mialy w ramach otwory odprezajace a w oknach bialych na wystawce otworow nie bylo.

Sad uznal jego roszczenia !!!!!!!!!!!

Dopiero ja wyjasnilem ze tak musi byc i basta.

 

Mialem przypadek sadowej sprawy gdzie reklamowano okna bo byly mocowane na dyble - a klient mial dziury w ramie [wypadly zaslepki dybli

 

Mialem przypadek reklamacji z powodu odcienia bieli - ramy byly z Tarnowa a listwy z Czeladzi [ten sam system PANORAMA]. Roznica niedostzregalna praktycznie.

 

Mialem przypadek gdzie klient reklamowal szyby bo byly w niebieskim odcieniu [niskoemisyjne]. Sad przyznal mu racje bo w umowie bylo "szyby zespolone przezroczyste". Sad uznal ze byly niebieskawe. Zazylem Sad w ten sposob ze zazadalem normy na przezroczystosc a od klienta wymaganego od niego "wspolczynnika tej przezroczystosci".

 

Klient reklamowal okna bo mialy "niezadawalaja szczelnosc". W umowie bylo "wysoka szczelnosc". Sad uznal racje. Zazylem Sad proszac klienta o wskazanie tego wspolczynnika "wysokosci szczelnosci". Nie bylo podanej wartosci - firma wygrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ktos kto potrafi powiedziec, ktore okna lepiej wybrac. Do rywalizacji staja dla 2 szybowych Eurocolor Brillant 70 (Rehau) vs Shucco CT70 vs Oknoplast Platinium jesli chodzi o 3 szyby bralem pod uwage Eurocolor Econo 86 vs Shucco SI82 vs Oknoplast Platinium Evolution ? A moze powinnem na innych firmach sie skupic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur. . . Nie dajmy się zwariować. Jak klient jest pier. . . to jego problem nie mój. Tego który w innym wątku opisalem ze PO WYKONANEJ pracy chciał rozliczęnia zakupu materiałów też mogłem potraktować sztywno tylko człowiek głupi bo nie podpisał wogóle umowy i na dodatek forumowicz-dałem sobie spokój bo sam swoim wpisem pokazał jakim to jest cwaniakiem i człowiekiem wogóle. Jeszcze miał czelność napisać mi ze wyłudziłem od niego 900 zł bo naliczyłem koszty uboczne zakupu. Materiał mogę kupić gdzie chce a nie na allegro-mogę kupić najdrozszy jaki jest na rynku i klientowi nic do tego.

Zresztą zostawmy go.

Ja się nie wzbogace a on niech żyje ze świadomością ze wydym. . . kolejnego wykonawcę.

 

Nie sposób na takich klientów spisac wszystko w umowie.

Zawsze trafi się taka szuja która będzie chciała Cię okrąść np nie będzie mu się podobało ze kolor wkrętow jest czarny a nie srebrny.

Sa normalni ludzie i sa . . . parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - znam taki przypadek ze klient reklamowal okna bo mialy w ramach otwory odprezajace a w oknach bialych na wystawce otworow nie bylo.

Sad uznal jego roszczenia !!!!!!!!!!!

Dopiero ja wyjasnilem ze tak musi byc i basta.

 

 

Ja z takim przypadkiem trafiłem na ewidentnie psychiczną osobę i w końcu podjąłem decyzję, iż demontuje 4 sztuki okien i zabieram sporwotem gdyż nie byłem w stanie się dogadać z panią, która uparcie zarzucała iż okna posiadają "dziurki" a nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo ja zdecydowałam się na platinium evolution po namowach kolegów forumowiczów:/ (nikt nie odpowiedział na mój post)

tak jak pisze kolega odbiór w styczniu montaż wiosną i wyszło z 2 tys taniej a promocja na listopad była 8% po wpłacie 100%

40% to rabat w sumie za gotówke za wysokie zamówienie itp itd ale zimą rzeczywiście się opłaca zamawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ktos kto potrafi powiedziec, ktore okna lepiej wybrac. Do rywalizacji staja dla 2 szybowych Eurocolor Brillant 70 (Rehau) vs Shucco CT70 vs Oknoplast Platinium jesli chodzi o 3 szyby bralem pod uwage Eurocolor Econo 86 vs Shucco SI82 vs Oknoplast Platinium Evolution ? A moze powinnem na innych firmach sie skupic ?

 

zdecydowanie przy droższym-lepszym wariancie polecam Econo 86 - pytanie, o ile taniej kupujesz od SI82 i od kogo ( producent ) ?

 

p.s. offtop - ktoś wie dlaczego moderator mógł zamienić w nicku "ś" na "?" ?

Edytowane przez mera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ktos kto potrafi powiedziec, ktore okna lepiej wybrac. Do rywalizacji staja dla 2 szybowych Eurocolor Brillant 70 (Rehau) vs Shucco CT70 vs Oknoplast Platinium jesli chodzi o 3 szyby bralem pod uwage Eurocolor Econo 86 vs Shucco SI82 vs Oknoplast Platinium Evolution ? A moze powinnem na innych firmach sie skupic ?

 

Najważniejszy wg. mnie jest producent okna, ważniejszy niż różnica współczynnika przenikania o jedną czy dwie dziesiąte. Takiej różnicy współczynnika nie zauważysz, natomiast jakość wykonania w trakcie użytkowania już tak. Kiepska jakość zabija wszystkie współczynniki. Co ci z parametrów na papierze...

Edytowane przez slawekk1980`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pchelek nie namieszal

skrzydlo moze nachodizc na rame np 11mm lub tylko 5mm i nadal powinno byc szczelne

 

co do ugiec to zrozumialem ze nalezy mierzyc przykladajac late na calej dlugosci skrzydla czyli jesli skrzylo ma 221 cm to najlepiej byloby miec late 230 cm tak byc oparal sie o cala wysokosc skrzydla tak ?

 

jareko wiec jednak pchelek mial na mysli +/- 3mm a nie 0,5mm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam literalnie to co napisal pchelek wiec nie wiem juz kto pisze prawde dla pchelka moze byc 5mm i moze byc 11mm

ty twierdzisz inaczej wiec moze ktos jasno napisze ile to ma byc

mysle ze pchelek chyba wie najlepiej ile ma byc bo zajmuje sie badaniem okien

 

 

Oj , tu bym nie był taki pewien

Jak myslisz , kto napisał ponizszy tekst ?

 

 

To sa przeciez okna.

I jak ktos jest zawiedzony ze ma gorsze wyniki to niech z rozpaczy skacze z mostu a nie pitoli na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale coś tu się.. pierniczy:)

Ja mam inną defincję na regulację - okna ma być tak ustawione, by nie wiało. I koniec. No ew. dobrze by jeszcze było wizualnie prosto.

Jak zaczniemy się tak licytować na milimetry to zwariujemy.

 

Jareko - sądzę, że sprawy prywatne załatwiane na forum niewiele wnoszą do dyskusji..

Wypominacie mi słowa "klient ma zawsze rację" - oj ma :) tylko, że czasem przy tym jest w błędzie i trzeba go racjonalnie z tego błędu wyprowadzić albo za wczasu uprzedzić..

Mnie ostatnio wciągnęła dyskusja na konkurencyjnym forum - podpadł Oknoplast i trochę mu się dostaje od okiennej konkurencji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...