Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Słyszałem nawet, że co 3 okno w polsce sprzedawane jest w systemie aluplast.....Jak można s..... okna???? Można kilka słów?? Człowiek chetnie się czegoś nauczy, a najlepiej się to robi na błędach, a jeszcze lepiejale nie swoich. :lol:

cofnij sie wstecz - tam w jednym z moich postow kilka uwag na temat jak mozna okno sp..... napisalem - a mozna na wiele sposobow (niestety) i na mojej stronie tez w "oszczednosci" producentow zostaly opisane - ale musialbys cala ja przewertowac w kilku miejscach sa te uwagi (najwiecej w "czym sie kierowac przy wyborze okien")

a co do Aluplasta - hmmmm..... skoro ludziom sie podoba ..... to moze 33% rynku opanowali - jedyna ich zaleta jest cena - dla mnie to jedyna zaleta tych okien - do komorki chetnie bym sobie wstawil

wybaczcie za te slowa ale mam wyjatkowo zle zdanie o tym profilu odkad zobaczylem i montowalem Aluplasta z Slowacji - raaaaany to dwa rozne okna!!!!

Poza tym wlasnie w tym systemi najwiecej "oszczednosci" robia producenci - to MOJA obserwacja - ze skromnie podkresle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - ostatnia wersja sprzedaży okien po 1 maja to sprzedaż usługi "wymiana okien" - 7 % VAT - prawnie dozwolone.

 

Wynik porannego przeglądu prasy:

 

Wyborcza - dodatek Dom/Targi Budowa Remont Dom - 2004.04.21 (piątek):

[...]Harmonogram wykładów

Sobota Sala C

[..]

15:40-16:40. "Jak po 1 maja 2004 roku zakupić okna i drzwi z obniżon, 7-proc. stawką VAT? Kryteria poprawnego wyboru okien i możliwości weryfikowania właściwego ich montażu" - Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów "Polskie Okna i Drzwi" (również w niedzielę). [..]

 

Informacja dotyczy Targów Budowalanych Murator Expo 2004, 23-25 kwiecien, Torwar, Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - ostatnia wersja sprzedaży okien po 1 maja to sprzedaż usługi "wymiana okien" - 7 % VAT - prawnie dozwolone.

....."Jak po 1 maja 2004 roku zakupić okna i drzwi z obniżon, 7-proc. stawką VAT? Kryteria poprawnego wyboru okien i możliwości weryfikowania właściwego ich montażu" .....Informacja dotyczy Targów Budowalanych Murator Expo 2004, 23-25 kwiecien, Torwar, Warszawa.

fajnie - ale konkrety !!!! ;) moze ktos juz je zna? Bo za kilka dni trzeba bedzie na nowo handlowac - przydalby sie jakis paragraf ;) lub konkretny przepis - byloby fajnie wszystkch forumowiczow o tym poinformowac

ja wciaz bazuje na plotce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - te sympozjum organizuje Pan Klos ze Stowarzyszenia. Oni powinni wiedzieć o tym vacie. Ewentualnie wejdziesz w szarą strefę - jak nie można z podatku odliczyć to można kupować bez faktury. Nikt tego nie sprawdzi - znajomym można tak sprzedawać. Jeszcze jest wersja taka, że większe firmy myślą o przeniesieniu zarządu [biurko + komputer] choćby na Słowację a w Polsce byłaby jedynie produkcja jako filia. Jest ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania - podatki by były płacone w Słowacji. Prawo unijne na to pozwala - swoboda przepływu kapitału. Zarejestrujesz się na Słowacji i będziesz zarządzał via internet z tego samego miejsca co teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delf - te duże drzwi balkonowe to może [może] być problem z ich funkcjonowaniem - są bardzo duże i w ciemnym kolorze. Podaj mi adres na priva to Ci wyślę artykulik o oknach kolorowych. Podstawowy błąd popełniany w takich oknach to za słabe usztywnienia, brak mocowania z KAŻDEJ strony, brak otworów odprężających [to takie otwory w ramach co odprowadxzają nadmiar ciepła z komór. Spytaj się producenta czy frezuje otwory odprężające - zakład o piwo, że zrobi takie :o :o :o :o a następnie :cry: i na koniec :oops: Zażądaj od firmy certyfikatu na te kolorowe okna [nie mająąąąąąąąąąąąąąąąąą]

Pozdrawiam

Czy te drzwi tarasowe muszą być składane po dwa i otwierane - nie lepiej zamówić odchylno - przesuwne pojedycze - szerokoś 240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siedmiu lat zawodowo zajmuję się vat-em. W myśl spodziewanych zmian (nie wszystko jeszcze wiem) ale to co pisze pchelek ma sens.

A przy okazji pchelku proszę Cię o namiar na ekipę porządnie montującą okna drewniane z okolic Tarnowa. Tylko nie odsyłaj mnie do sklepu, bo przedstawiciel M&S w Tarnowie okazał się tak beznadziejny, że obiecałem sobie nie mieć z nim już jakichkolwiek kontaktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,wejdziesz w szarą strefę - jak nie można z podatku odliczyć to można kupować bez ....Zarejestrujesz się na Słowacji i będziesz zarządzał via internet z tego samego miejsca co teraz.

hmmm... szara strefa to wiem a ze slowacja? Hmmm... niezla mysl.......zwlaszcza ze kobitki tam urodziwe :)

a teraz na serio - kilka spraw do ciebie - artykol, twoj montaz (proponowalem koniec pirwszego tygodnia) maja no i nie leniuchuj sie - ostatnio bywasz tu sporadycznie - czyzbys po to mnie tu sciagnal?;) by obijac sie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Ale i z KOMMERLINGA [według niektórych Forumowiczów najlepszego systemu na Świecie] można zrobić prawdziwe knoty - właśnie mam z takimi ostatnio do czynienia. I Firma znana - ręce opadają jak można okna tak strasznie sp.........lić [koszmar].

 

Ponawiam prośbę jeżeli to nie tajemnica. Jak został tak strasznie sp.... ten mercedes.

Jar-eco dziękuję za propozycję przegladniecia jego strony z przykldami zle wykonanych okien, ale mi chodzi w tym razem o ten konkretny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu - jak to opiszę to opublikuję. Jak na razie to w skrzydłach nie ma usztywnień, okno mocowane jest na cztery dyble, parapet zewnętrzny zasłania odwodnienia, szyba jest oszklona na 10 podkładek - każde naroże i po bokach - duże szyby, skrzydła odstają od ram na ok. 5 do 8 mm [przy zawiasie górnym uchylnym]. A "wady montażu okien i wady wykonania" to są na tym linku gdzieś w połowie - mieczotronix dał do nich link na swój serwer - można ściągać.

jareko też poszukaj i ściągnij.

Cześć - jadę na kolejną ekspertyzę - chyba puszczę p...a od tych ekspertyz.

jareko - jest robota na 2.mln - ale to drewno - znasz kogoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jareko - jest robota na 2.mln - ale to drewno - znasz kogoś

sam montaz czy takze dostawa - i najwazniejsze - jak z platnoscia - teraz to podstawa - bo mozna na cale zycie sie zarżnac

a jesli bedziesz puszcal - dzwon - z wiadrem przyjade ;)

moze czasem cie zastapic? kroi sie ze od maja wiecej wolnego bede mial :( tobie zostaloby tylko to opisac hehehe i smietanke zebrac :) ja tylk o 90% z tej smietanki chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że nudno?

 

No to was troche pomęczę: Co sądzicie na temat profili Veko, Foris, Rehau, Ideal w aspekcie dużych okien i okien tarasowych - ciągle nie podjełam decyzji co do Salamandra...

 

No i czy naprawdę profile trzy komorowe to, jak przeczytałam na jakiejs reklamówce, "inwestowanie w przeszłość" (poetycko, co?), czy 5 komorowe to jedyne słuszne rozwiązanie dla kogoś, kto chce mieć dobre okna i zależy mu na jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że nudno?

 

No to was troche pomęczę: Co sądzicie na temat profili Veko, Foris, Rehau, Ideal w aspekcie dużych okien i okien tarasowych - ciągle nie podjełam decyzji co do Salamandra...

 

No i czy naprawdę profile trzy komorowe to, jak przeczytałam na jakiejs reklamówce, "inwestowanie w przeszłość" (poetycko, co?), czy 5 komorowe to jedyne słuszne rozwiązanie dla kogoś, kto chce mieć dobre okna i zależy mu na jakości?

w aspekcje duzych okien co to oznacz duze okno moze podasz wymiary ?

kazdy z wymienionych przez ciebie profili ma wymiary graniczne ktorych przekroczenie moze w skutkach oznaczac brak gwarancji np. rehau moze byc 10 cm szerszy i 10 cm wyzszy od okna w profilu 3-trzy komorowym aluplasta powod; scianki profilu rehau sa odrobine grubsze i maja lepsza statyke. jednak wystarczy dac grubsze wzmocnienie w aluplascie i juz bedzie mocniejsze od rehau-a.

chcesz miec duze okna i zyc bez problemowo to z profili ktore znam z doswiadczenia moge polecic schuko, roplasto, rehau wszystkie maja profil 5 -cio komorowy. czy profil 3, 4, czy 5- cio komorowy dobre pytanie okna ktore montowalem u siebie kilka lat temu sa 3-y komorowe i jestem zadowolony dlaczego nie 4-ro , 5-cio komorowy z proaicznego powodu w tamtych latach nie bylo nic innego jak 3-y komorowka. obecnie podoba mi sie 4-ro komorowy silver line oraz 5-cio komorowy schuco i takie bym kupil. jest to moje prywatne zdanie i nie kazdy musi sie z tym zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że nudno?

 

No to was troche pomęczę: Co sądzicie na temat profili Veko, Foris, Rehau, Ideal w aspekcie dużych okien i okien tarasowych - ciągle nie podjełam decyzji co do Salamandra...

 

No i czy naprawdę profile trzy komorowe to, jak przeczytałam na jakiejs reklamówce, "inwestowanie w przeszłość" (poetycko, co?), czy 5 komorowe to jedyne słuszne rozwiązanie dla kogoś, kto chce mieć dobre okna i zależy mu na jakości?

 

Sam fakt że okna bedą pięciokomorowe nie daje gwarancji że będą dobre i o wysokiej jakości.

Wady okien i ich montażu wynikają w głównej mierze nie z niewiedzy producenta/montażysty lecz z celowego jego działania sprowadzajacego się do obniżenia kosztu.

Być może okno w każdym systemie (poza kilkoma wyjatkami) będzie dobrze zrobione i wytrzyma twoje wymiary pod warunkiem że będzie zrobione:

1. zgodnie z aprobatą (zawierajacą okna z profili kolorowych)

2. producent pokaże że okno w kolorze z proponowanych profili i wzmocnieniach o takich wymiarach znajduje się w zakresie ztosowania dopuszconego przez systemodawcę profili. Każdy systemodawca dostarcza producentowi swoje wymagania techniczne dotyczące produkcji i tam równiwż znajdują się diaramy o jakich wymiarach można robić okna z poszczególnych profili i wzmocnienia.

3. Montażysta okresli sposób montażu tych okien zatwierdzony przez fachowców w tej dziedzinie np. Pchelek, Jar-eco :lol:

 

Kupując okna do swojego domu warto zainwestować tekilka- kilkanaście % wiecej za okna pieciokomorowe (co najmniej 7 cm grubości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aspekcje duzych okien co to oznacz duze okno moze podasz wymiary ?

Widać, że nie czytasz systematycznie, wymiary już były podane :lol:

rowniez nie czytasz systematycznie jareko juz odpowiedzial na twoje pytanie, sadzilem ze jest to nowy temat a nie ten na ktory juz zostala udzielona odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej w aspekcie dużych okien:

Wybrałem dla siebie profil Aluplast 5-komorowy, okleinowany "złotym dębem" (gotowe profile sprowadzane z Austrii):

http://www.ap.com.pl/source/eleg.gif

Jednym z głównych powodów mojego wyboru było to, że jest to jeden z najniższych profili z jakimi się spotkałem (o ile nie najniższy)- wysokość skrzydła z ościeżnicą wynosi tylko 114 mm. No i jest to profil z uszczelnieniem środkowym, na czym też mi zależało. Jako producenta wybrałem firmę polecaną m/inn przez pchelka: A-P Żory. Dlaczego tą firmę? I tu paradoks! Dlatego, że odmówili mi wykonania drzwi tarasowych z ruchomym słupkiem o wymiarach 1800x2350, twierdząc, że te wymiary nie mieszczą się w wymiarach granicznych. Oni mają wprowadzony System Zapewnienia Jakości ISO 9001 i nawet kosztem utraty klienta nie przyjmą zlecenia na takie drzwi (a w moim przypadku całe zamówienie na okna i drzwi stanowi równowartość samochodu średniej klasy). I wiecie co? Cholernie mi się to spodobało. Nabrałem zaufania, że skoro tak przestrzegają reżimów technologicznych to i całe okna powinny być wykonane w sposób poprawny (głównie rozchodzi mi się o zastosowane wzmocnienia). Inne firmy natomiast bez szemrania przyjmowały zamówienia na takie drzwi. Efektem złożonego zamówienia w A-P Żory jest to, że drzwi tarasowe będę miał o 5 cm niższe i 5 cm węższe niż początkowo chciałem, bo takie są wartości graniczne wymiarów (1750x2300), ale w sumie liczę na to, że będą wykonane solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz63 jestem troche zaskoczony tym co ci powiedziano w zorach . mam przed soba tabele dla profili aluplasta i patrzac na dopuszczane wymiary dla balkonow dwuskrzydlowych pisze; drzwi balkonowe dwuskrzydlowe z przewiazka szer. do 210 cm wys. do 240 dla ID 5000

dwuskrzydlowe bez przewiazki szer. 200 cm wys. 220 cm dla ID 5000

jednak ; DOPUSZCZALNE GABARYTY DLA STOLARKI PCV Z PROFILI OKLEINOWANYCH SA O 20% MNIEJSZE to na tyle co pisze producent profili firma ALUPLAST. a tak na marginesie profile gotowe sprowadzane z austrii :o pierwszy raz slysze, moze tak byc czemu nie. myslalem ze to my wysylamy okleinowane okna do austrii i niemiec czasami szwajcaria, a tu taka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...