Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Matko jak się ciężko połapać kto o czym i dlaczego:)

Przedchwileczka jeszcze widnial post kogos z krakowa ale typowa reklama swojego salonu wiec chyba moderator usunoł!

Temat Vetrexu był juz na forum więc wystarczy tylko troszke poszukac! ale abym nie był za złośliwy 1grudnia to powiem że najlepiej pasowało tam zdanie któregoś z forumowiczów (porównując do oknoplastu) "napewno nie gorzej" tylko tam masz kilka opcji i tak samo w oknoplaście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oczywiście, że to trochę złośliwe ;)

ale zawsze jest tak, że każdy temat przegadany kiedyś może być w aktualnym czasie przeciągnięty w inną stronę, raz: bo ludzie zmieniają poglądy, a dwa że firmy zmieniają modele i podejście do klienta :)

ale nie ma sprawy - poszukam - zawsze lepsza taka odpowiedź niż żadna - dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o sytuacjach że klient ma zawsze racja.

Chłopaki montowali okna w wiezowcu w Polkowicach. Pion nowego okna wychodził klientce do domu nie łapiąc się w ścianie! wyglądało to co najmniej dziwnie no ale co zrobić. Klientka zadzwoniła z informacja ze montazysci zle wstawili okno itd. Ok oględziny tłumaczenie że blok jest jak krzywa wieża w... po kilkudziesięciu minutach tłumaczeń Klientka mówi;

"prosze tylko powiedzieć że ja mam racje i że okno jest krzywo " no i powiedziałem .

Pani odpowiedziała "ok, super prosze fakturke chce zapłacić":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oczywiście, że to trochę złośliwe ;)

ale zawsze jest tak, że każdy temat przegadany kiedyś może być w aktualnym czasie przeciągnięty w inną stronę, raz: bo ludzie zmieniają poglądy, a dwa że firmy zmieniają modele i podejście do klienta :)

ale nie ma sprawy - poszukam - zawsze lepsza taka odpowiedź niż żadna - dziękuję :)

 

Dobra aby nie było!

Oknoplast -na 5komorówkach veki okna wykonane dobrze by nie powiedzieć bardzo dobrze (zawsze moze trafić się jakiś bubel,wazne jak firma z tym sobie radzi itd) Jeśli dobrze ci zamontuja nie powinno byc problemów! choć ostatnio byłem u klienta gdzie w narożnikach skrzydeł pojawiają się pekniecia i to już problem!

Jeśli chodzi o platinium 1 i 2 to dla mnie osoby która ją montowała wywracała owiercała itd itp "zero szału" pozatym zawsze mówiłem jesli coś jest idealne to sie tego nie poprawia no ale jak nie mozna zapiąc 3 szyb a klienci ich chca to trzeba coś zrobić!

1zdaniem -okna dobra a marketing zrobił z nich rewelacje która napewno nie są! przy oknach energooszczednych ,pasywnych oknoplast w tyle!

vetrex-nie miałem doczynienia z tą firma i jej oknami. Klientka tylko porównywała nas do nich! Sprzedawczyni nie wiedziała co to profil bazowy ,wzmocnienie stalowe i profil pośredni .Na zapytanie na czym ustawiają i jak montuja tarasy odpowiedziała "My tarasów bardzo dużo robimy"

Wybrać okna jedno ! wybrać firme z która nie bedzie problemów przy montazu a co za tym idzie działanie okien po x lat to drugie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, które okna wybrać. Łączna powierzchnia ok 25m2

 

VEKA Alphaline profil 3 szybowy 0,5 - ABM jedraszek, Czy profil schucko CT 70 tez trzyszybowy 0,5 na okuciach winkhaus i ramka swissspacer.

Czy oba beda miały taka samą przenikalność? Veka jest szersza ma 90mm , schucko cienkie 70mm - czy ta szerkosc ma znaczenia dla przenikania (czytałem gdzies ze to moze byc za waski profil na 3 szyby)?

CT70 sa drozsze o 2 tys pln.

Co wybrac?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra aby nie było!

Wybrać okna jedno ! wybrać firme z która nie bedzie problemów przy montazu a co za tym idzie działanie okien po x lat to drugie!

 

O dzięki, jednak masz dobre serce :)

a tak przy okazji - czy ktoś z szacownych użytkowników forum zna firmę montującą Oknoplast z okolic Bełchatowa ? oczywiście taką, która może mi poprawnie zamontować oraz później serwisować okienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto wymienić firmy jakie mają zrobić te okna na tych profilach bo same skladniki ciasta nie robią:D (tak mówi moja mama)

co do firmy z okolic bełchatowa to wejdz na strone oknoplastu i ci wyskoczy cała masa niebieskich kropek! podzwoń popytaj ,wyszukaj wypowiedzi które się róznią,zapytaj dlaczego wy dajecie to a oni nie itp (powiele) takie niby niepozorne dodatki robią różnice w wycenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poprosiłem o wycenę Oknoplast Koncept rubin Plus Platinium i Platinium Evolution2 Oczywiście jest różnica między nimi.

Moje pytanie jest następujące. Czy warto dopłacić do tych droższych?(mam blade pojęcie o oknach). Jedyne co wiem to :

KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz

RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew

PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!

PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7

 

Czym więcej czytam tym bardziej boli głowa od podjęcia decyzji.

Wiadomo,że okna nie zmienia się co 10 lat(oby nie).

Mam dom wybudowany w systemie porotherm dryfix okna dachowe velux GZL.

Chciałbym by przez okna nie uciekało za dużo ciepła ale też takie by nie byłow domu wilgoci.

 

Jeśli ktoś z was ma czas i chęci by odpisać na mego posta będzie mi bardzo miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u jednych drozsza u innych w tej samej cenie ale poruszyłeś temat zasadniczy-kasa

i dalej mi się już pisać nie chce.

Polecam ci okna drutexu sa jeszcze tańsze.

A najtaniej kupisz okna z błędów pomiarówych lub demontażu ;)

 

 

Żadnych okien nie kupuję.

Wibart się pyta Veka czy schuco ct70 a ty z jakimis drutexami i oknami z demontazu wyjezdzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz zupełnie dwa różne profile pod każdym względem więc czego oczekujesz ? Ze my za ciebie podejmiemy decyzję ?

Może nawet okazać się ze oba profile z rożnymi szybami będą miały Uw okna identyczne.

Producentów też masz dobrych.

Rzuć moneta lub zrób jak większość-wybierz tańsze.

Pod jednym warunkiem. Czy wyposażenie okien poza szyba jest identyczne. Tu naprawdę duperele mogą wpływać na taka małą różnice w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zastosować u siebie poniższe rozwiązanie:

* dom, system PCV 6-komorowy:Schuco SI-82 GRAN TOP, pakiet 3-szybowy 4/16/4/16/4 [ug=0,5 W/m2K],

* piwnica, system PCV 5-komorowy:Schuco CT-70 GRAN RONDO, pakiet 2-szybowy 4/16/4 [ug=1,0 W/m2K

 

Jest 15 okien w tym 4 do piwnicy-powierzchnia okien 24m2 cena 14000pln z montażem

Co sądzicie o tych oknach, takim zestawieniu i cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje decyzji tylko informacji.

 

1. Czy takie okna będą miały podobne U dla całego okna czy jednak Veka mająca 90mm bedzie zawsze z załozenia cieplejsza.

Panowie od Veki i schucko przecież znacie te profile wiec obiektywnie U dla tych okien mozna porownać.

2. Czy sztywność jest rownież porównywalna, wiem ze schucko - ma bardzo mocne usztywnienia jak to wyglada w Veka?

3. Jakoość profilu Veka klasa A - to ich mercedes. A jak schucko - czy ten profil tez ma grubość A?

4. veka mam mozliwość profili dodatkowych 70mm - np okna balkonowe schucko tez ma taka opcje z tego co wiem.

 

veka okucie Roto NT Designo, standardowo 1 zaczep antywywazeniowy, blokade błednego polozenia klamki,

Schucko - okucia winkhause Activepilot z 2 naroznikami antywywazeniowymi,, ramka swisspacer, klamki secustic, msl, zatrzaski antyprzciagowe, regulacja zima lato.

 

Pomijam kwestie kasy. Który okno jest lepsze? Czy moze sa porownywalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wibart się pyta Veka czy schuco ct70 a ty z jakimis drutexami i oknami z demontazu wyjezdzasz
To póki co wolny kraj i mogę odpowiadać co i jak chcę. Czy się to komuś podoba czy nie. A jak ktoś wyjeżdża z argumentem dotyczącym kasy zawsze jestem złośliwy - i też mam do tego prawo

To tak na marginesie.

 

Odpowiedziałem już Wilbartowi co sądzę o obu profilach i producentach - reszta jest w jego rękach. Nie wskażę Ci który masz kupić bo nie. Nie bo nie :)

Bo tak naprawdę nie wiem na czym ci zależy. Ciepłe - już wiesz, 90mm z szybą 0,7 może i okaże się że ma Uw takie samo jak 82mm z szybą 0,5 (w CT70 Cava ościeżnica ma 70 mm i wbrew pozorom niewielki wpływ na Uw całego okna)

Uw całego okna to tylko część strat. To także straty ciepła nie tylko przez szybę czy profil lecz także jak wykonane jest ocieplenie, jak ma być zamontowane okno w otworze ile ma zachodzić na ościeżnice etc etc

A Wy wszyscy chcecie tylko wskazania to albo to i podajecie zawsze różnicę w cenie co wskazuje jednoznacznie co dla Was jest realnie ważne.

Klasa A czy B - już wielokrotnie było tu pisane że to g... różnica, wykorzystywana tylko marketingowo. Schuco masz w klasie B bo zabrakło 0,1 czy aż ;) 0,2 mm grubości ścianki by załapać się na A - i co ci daje taka odpowiedź? Nic, po prostu nic. Ulegniesz papce speców od marketingu mówiących że jak okno to tylko w A.

Najważniejszą informację już znasz - obaj producenci to firmy w tradycjami i wykonujące dobrze okna a nie produkujące wyrób oknopodobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...