Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Historia bardzo ciekawa?!?

Tylko, że jeżeli tak bardzo boją sie utraty certfikatu ISO z powodu przekroczenia wymiarów, to dlaczego produkuja okna bez wymaganych zgodnie z polskim prawem dokumentów.

System aluplast 5-komorowy nie ma aprobaty technicznej na profile i okna okleinowane!!! Co za tym idzie producent nie moze uzyskać certyfikatu zgodności ani wystawić deklaracji zgodności i wprowadzać takich okien do obrotu.

 

Jezeli mylę się co do aprobaty na okna kolorowe aluplasta 5-komorowego to nich szybko ktoś mnie poprawi a natychmiast usunę tę wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia bardzo ciekawa?!?

Tylko, że jeżeli tak bardzo boją sie utraty certfikatu ISO z powodu przekroczenia wymiarów, to dlaczego produkuja okna bez wymaganych zgodnie z polskim prawem dokumentów.

System aluplast 5-komorowy nie ma aprobaty technicznej na profile i okna okleinowane!!! Co za tym idzie producent nie moze uzyskać certyfikatu zgodności ani wystawić deklaracji zgodności i wprowadzać takich okien do obrotu.

 

Jezeli mylę się co do aprobaty na okna kolorowe aluplasta 5-komorowego to nich szybko ktoś mnie poprawi a natychmiast usunę tę wypowiedź.

nikt nie bedzie cie poprawial. nie maja aprobaty na kolor i to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz63 jestem troche zaskoczony tym co ci powiedziano w zorach . mam przed soba tabele dla profili aluplasta i patrzac na dopuszczane wymiary dla balkonow dwuskrzydlowych pisze; drzwi balkonowe dwuskrzydlowe z przewiazka szer. do 210 cm wys. do 240 dla ID 5000

dwuskrzydlowe bez przewiazki szer. 200 cm wys. 220 cm dla ID 5000

jednak ; DOPUSZCZALNE GABARYTY DLA STOLARKI PCV Z PROFILI OKLEINOWANYCH SA O 20% MNIEJSZE to na tyle co pisze producent profili firma ALUPLAST. a tak na marginesie profile gotowe sprowadzane z austrii :o pierwszy raz slysze, moze tak byc czemu nie. myslalem ze to my wysylamy okleinowane okna do austrii i niemiec czasami szwajcaria, a tu taka niespodzianka.

To by się poniekąd zgadzało, bo mi powiedziano, że z profili Aluplast tłoczonych w Poznaniu nigdy bym takich wymiarów nie uzyskał, natomiast te austriackie mają grubsze ścianki i jakieś ekstra wzmocnienia (pewnie dlatego kosztują tyle samo, co profil 6-komorowy Ideal 6000 :-? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tak pytam na okrągło (w sensie nie wprost), więc teraz będzie wprost:

profile jakiej firmy są 5 komorowe i mają szprosy konstrukcyjne (tu ewolucja do mojego stanowiska sprzed kilku postów :D ) ni grubsze niż 6 cm i zniosą duże gabaryty okna (150x150 lub 120x235)???????????

no i muszą być złoty dąb x 2 (dwustronny)

 

No? Które? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to trzeba się nałgać, żeby uczciwie sprawę załatwić :lol:

:o Rozmawiałem z przedstawicielem handlowym, z kierownikiem działu technicznego, byłem w fabryce (w sprawie oklejenia łącznika rurowego, bo od środka jest biały), przy okazji rozmawiałem z jakimś mistrzem produkcji, z brygadzistą i z kim jeszcze nie wiem-

wszyscy łgają :o ???

No to mam pytanie, skoro łgają, to dlaczego odmówili mi wykonania drzwi jakie chciałem, skoro zdaniem GOŚCIA wszystko to "pic i fotomontaż". A gwarancja 8 lat to papier toaletowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to trzeba się nałgać, żeby uczciwie sprawę załatwić :lol:

:o Rozmawiałem z przedstawicielem handlowym, z kierownikiem działu technicznego, ....

Witacie w przerwie miedzy inwestycjami - sporo napisaliscie i .....

TERAZ MOJE TRZY GROSZE w temacie:)

- gwarancje to ja moge ci dac i na 100 lat - ciekawi mnie tylko skad oni biora szybe zespolona i ktory producent na te szybe daje wiecej niz 5 lat - skad biora okucia i jakie one sa - temat juz tu walkowany jakis czas temu

- co do pytania "KTÓRY ?" skoro ma byc obustronny kolor i zakladajac ze okna beda narazone na naslonecznienie to JA zmniejszylbym otwor lub przesuwne zastosowal

- co do twego odczucia - masz racje - sadze ze stawiaja uczciwie sprawe mowiac ze sie nie da - to plus dla nich :)))

- o Austii nie wspomne - Czmirek ma racje :) - oryginalnego austryjackiego Aluplasta widzialem tylko raz - okna piwniczne i bylo to w zeszlym stuleciu - ale moge powiedziec czym sie rozni slowacki od poznanskiego Aluplasta - grubosc scianki zewnetrznej u slowakow jest prwie o 1 mm wieksza - pozostawie to bez komentaza

- z aprobatami tez bym uwazal - ale po 1 maja bedzie inaczej - nareszcie aprobaty nie beda musialy sie dublowac - bo skoro maja np. u siebie to dlaczeg u nas ona jest nie uznawana? a czasem kasy szkoda w bloto wyrzucac by tylko papierek dostac (moze sie myle - Pchelek powinien zabrac w tej kwestii glos)

- i jeszcze jedna moja uwaga - zwlaszcza jesli okna sa obustronnie w kolorze i barwione w masie - to co napisal Czmirek - statyka ich jest co najmniej 20% nizsza od bialych (chocby nie wiem jak mocne wzmocnienie stosowac - naroznikk pozostaje ten sam - to juz tu kiedys wyjasnialem - on bardziej istotny jest dla trwalosci i odksztalcen okna - bardziej niz wzmocnienie) Mozna czasem poszalec - i wyjsc poza statyke (tak jest u sasiada w domu - przekroczona o 15 cm w gore - 10 lat i nic) - ale wtedy gdy okno nie jest narazone na naslonecznienie (mocno wystajacy dach dajacy cien, strona polnocna domu) i nie chodzi tu o to ze okleina wyblaknie ;) tylko temperature jaka osiaga profil na sloncu - mozna sie oparzyc i jajecznice na nim w sloneczny dzien zrobic ;)

- co do ISO ;) znam firme z ktora wspolpracowalem kiedys - ma ISO a okna pieprz..... tak ze zaprzestalem wspolpracy - nie pytajcie jaka to firma - wylozyla sie na kontrakcie i splajtowala - poszli zbyt daleko - na osiedle dali ona BEZ wzmocnienia) To nie jest w naszych warunkach wyznacznik jakosci wyrobu gotowego - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nic nie wiem. Zdecydowałam się na 99% na AP-Żory bo polecany i pewny, chociaż to była NAJDROŻSZA OFERTA jaką dostałam (i na dodatek musiałam zrezygnować z Rehau Brillant Design, który mi się bardziej podoba). W poniedziałek miałam iść podpisywać umowę. A tu takie rewelacje!!!

Proszę, bardzo proszę, mi jednoznacznie powiedzieć skąd mam wziąść okna w okolicy Katowic??? Jestem w desperacji i okna mi wychodzą już bokiem. Za chwilę wezmę pierwsze lepsze byle tańsze, a potem pójde dać na mszę, żeby kilka lat wytrzymały!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nic nie wiem....

nie przejmuj sie - nie tylko ty ;)

a tak mna serio - szukalem wymiarow twych okien na forum i nie znalazlem - a co do AP-Zory i ich wyrobow - Pchelek wypowiedzial sie pozytywnie o firme - wiec jesli nie ma takiej hmm... krytycznej sytuacji co do wymiarow jak u poprzednika to sadze ze na tace nie musisz dawac i smialo w poniedzialek pozbyc sie kilku tysiecy PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D pchelku, ratunku!!! Bo tu się zadomowili sami katastrofiści!!! Zapytam wprost: Czy A-P Żory robią mnie w bambuko, twierdząc, że importują oklejane profile z Austrii??? Czy znasz może Prezesa Zarządu A-P Żory, Pana Waldemara Kowalczyka??? Czy to kłamca???

P.S. Wybaczcie wszyscy pozostali, ale oczekuję z niecierpliwością odpowiedzi tylko od pchelka! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D pchelku, ratunku!!! Bo tu się zadomowili sami katastrofiści!!! ......

napisz do niego bezposrednio - adres mailowy znajdziesz bez problemu na stronie - czy u mieczotronixa czy u mnie (u mnie od razu na "tytulowej")

tylko jak pisac bedziesz to podaj wymiary by ustosunkowac sie mogl - i na spokojnie - nie jestem katastrofista - watpliwosci swe tylko wyrazilem i wiedza jaka mam podzielilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest publiczne. Pytanie zadałem dlatego, że temat A-P Żory dotyczy mnie, a także zapewne dotyczy, bądź będzie dotyczył innych forumowiczów. Pytam nie o sztywność moich okien, tylko o to, czy A-P Żory kłamią, że importują "sztywne" profile z Austrii! Chcę potwierdzenia, czy oryginalne austriackie profile ALUPLASTu ostatni raz były robione w zeszłym stuleciu...

P.S. Każdy, kto będzie w przyszłości czytał ten wątek ma wysyłać e-maila do Pchelka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest publiczne. Pytanie zadałem dlatego, że temat A-P Żory dotyczy mnie, a także zapewne dotyczy, bądź będzie dotyczył innych forumowiczów. Pytam nie o sztywność moich okien, tylko o to, czy A-P Żory kłamią, że importują "sztywne" profile z Austrii! Chcę potwierdzenia, czy oryginalne austriackie profile ALUPLASTu ostatni raz były robione w zeszłym stuleciu...

P.S. Każdy, kto będzie w przyszłości czytał ten wątek ma wysyłać e-maila do Pchelka???

w zwiazku z tym ze piszesz o tym ze forum jest publiczne wyraze swoje WATPLIWOSCI co do aluplasta austriackiego. wystarczy porownac przekroje aluplasta http://www.aluplast.com.pl i aluplasta na stronie

http://www.aluplast.at . i pytanie, czy zdjecie ktore opublikowales to jest aluplast z importu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kowalczyk nie kłamie. Z tym że Aluplast to niemiecki profil ale chyba tłoczą go też w Austrii - tylko nazwa może być inna. AP Żory kupuje profile bezpośrednio w Austrii - to prawda. Ten profil co kupuje to się nazywa w Austri INTETRTEC GREINER 5000. Widocznie tak mu lepiej - może te profile lubi może są bardziej gładkie. Z tym, że to nie znaczenia gdzie są tłoczone i gdzie są foliowane - moje zdanie.

W Polsce też jest Aluplast ze ściankami i 2,8 mm i 2,5 mm . Jeden się nazywa IDEAL 2000 a drugi [cieńszy] IDEAL 2000 EURO - w Czechach czy Słowacji może być tylko ten 2,8. We wszystkich systemach są cieńsze profile. Nie ma co rozdzierać szat. We Francji i we Włoszech jest jeszcze 2,0 i nikt z tego powodu nie rozdziera szat i nie strzela sobie w łeb.

Tak naprawdę profil może mieć 0,0000000000000001 grubości ścianki - decyduje stalowe usztywnienie i oszklenie [szyba trzyma ramę - nie odwrotnie] grzegorz63 spokojnie - zadzownię do P. Kowalczyka i rozwieję te Twoje chmury. AP Żory z tego co wiem to ma swoją własną Aprobatę. Ale muszę zadzwonić. Spokojnie kupuj te okna. To jedna z najlepszych firm w Polsce - potrafi okna z papieru zrobić. Znam ich 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

pchelku, serdeczne dzięki!!! Cieszę się z tak pomyślnej dla mnie informacji!!! :p Nawet, gdyby informacja była dla mnie przykra, to jeżeli pochodzi od Ciebie- też bym ją przyjął z pokorą. Podtrzymuję tytuł, który nadała Ci Redakcja:

"Najlepszy doradca na tym forum!!!"

Nie mam wątpliwości, że spokojne i wyważone wypowiedzi którymi operujesz na forum wynikają z Twojej perfekcji zawodowej. Zaglądaj tu częściej, aby fachowo i na temat doradzać innym forumowiczom, którzy problem okien dopiero będą mieli przed sobą!!!

Chcę również podziękować innym forumowiczom, którzy poświęcili swój czas na dyskusję ze mną, czyli jareko, czmirkowi i Gościowi!

Ufff...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....którzy poświęcili swój czas na dyskusję ze mną, czyli jareko, czmirkowi i Gościowi!

Ufff... :wink:

Nawet jesli czasem moje opinie sa zbyt radykalne co do poniektorych profili - wybacz - nie to mialem na mysli by spokoj Twoj burzyc - moja stycznosc z nimi byla hmmm..... negatywna.

Co do wypowiedzi Pchelka dotyczacych elementow skladowych - Jurek - zapomniales jednak o samym narozniku majacym takze wplyw na jakosc okna :) moim zdaniem naistotniejszym (tam wzmocnienia nie ma) - badz precyzyjny, bo wyjde tu na jakiego oszoloma ;) gadajacego bez sensu.

A co do reszty - w miare swojej wiedzy zawsze sluze pomoca i porada - tak jak kiedys Pchelek powiedzial - najblizszy mej koszuli jest rynek warszawski i firmy z kraju tu dzialajace,

I nie jest moim zadaniem Kasandrycznych wizji roztaczac - tylko o tym co wiem i dotknalem - mowic :) i dzielic sie z Wami tu jestem i chyba w tym celu Pchelek mnie tu sciagnal - choc czasem mysle by mial dla siebie wiecej wolnego ;)

Ostatnio dostalem info o kolejnym producencie w wawie nabijajacym klientow w butelke - jak spawdze empirycznie - poinformuje - profil Salamander

milego weekendu wszystkim Wam zycze

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, bardzo proszę, mi jednoznacznie powiedzieć skąd mam wziąść okna w okolicy Katowic??? Jestem w desperacji i okna mi wychodzą już bokiem. Za chwilę wezmę pierwsze lepsze byle tańsze, a potem pójde dać na mszę, żeby kilka lat wytrzymały!!!

 

 

 

Swięte słowa! Ja też juz parokrotnie z trzaskiem zamykałam komputer zła, że ktoś (odpowiadając na moje pytania) rozbija moje poukładane decyzje. No ale i tak tu wracam, bo co mi zostało :wink:

Mysle jednak, że najważniejszy we wszytskim jest umiar i nie mozna dać sie zwariować - przecież do zamieszkania nie wystarczą tylko okna, zostawmy sobie odrobine entuzjazmu i sił na resztę! Jak się spalimy teraz (ja juz się kopcę :lol: ), to kto za nas dokończy nasze domy???????????

 

Grunt, to nie dać się oszukać kupując bubla, czy powierzając swoje okieneczka fachowcom od 7 boleści - a reszta to tylko subtelne różnice, o których za rok nie będziemy pamiętać..

 

Ja sama porywam sie tu na Salamandry, a przecież mam od 5 lat w mieszkaniu profile KBE i nie dam powiedzieć na nie złego słowa! I nawet hit sezonu: "ramka ciepła" to moim zdaniem wydumana sprawa, bo na moich "zimnych" KBE nigdy nie widziałam kropli wody - a sa szczelne jak cholera, bo całe mieszkanie wentyluje mi się przez .....dziurke do klucza, którą na zimę muszę zatykać wacikiem - tak duje... :D

 

Jeśli chodzi o moja decyzję - wybrałam Salamandry 3 komorowe ze szprosami (tudzież - prztyczkami - słupkami) konstrukcyjnymi

howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja też juz parokrotnie z trzaskiem zamykałam komputer zła, że ktoś (odpowiadając na moje pytania) rozbija moje poukładane decyzje. No ale i tak tu wracam, bo co mi zostało :wink:

Mysle jednak, że najważniejszy we wszytskim jest umiar i nie mozna dać sie zwariować - przecież do zamieszkania nie wystarczą tylko okna, zostawmy sobie odrobine entuzjazmu i sił na resztę! Jak się spalimy teraz (ja juz się kopcę :lol: ), to kto za nas dokończy nasze domy???????????

 

Grunt, to nie dać się oszukać kupując bubla, czy powierzając swoje okieneczka fachowcom od 7 boleści - a reszta to tylko subtelne różnice, o których za rok nie będziemy pamiętać...

 

Święte słowa!!! Ja też już prawie się "skopciłem" :D przy oknach, szczęście, że pchelek w porę narzucił na mnie koc azbestowy!!!

Ale widzę, że znowu zaczynam "goreć", tym razem za sprawą drzwi wejściowych. Niby pierdołka, ale też mi nie daje spokoju... :( Szczegóły w wątku, który za chwilę zakładam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, bardzo proszę, mi jednoznacznie powiedzieć skąd mam wziąść okna w okolicy Katowic...

no i wlasnie - nikt jednoznacznie ci tego nie powie - co najwyzej po lekturze tutejszych postow mozesz sobie opinie wyrobic i ewentualnie zweryfikowac producenta

delf rozumiem cie calkowicie - kiedys juz o tm pisalem. Sam w domu mam kBE od 13 lat z szyba 2,8, woda sie nie leje, nie ma cieplej ramki. profil 3-komorowy i jest OK - teraz tylko szyby zmienilem na k=1,1

Tutaj nie raz pisalem ze do wszystkiego trzeba podejsc rozsadnie.

Media i nie tylko rozdmuchaly wyzszosc 4 - 5 - 6 czy 7 komorowek nad "starymi" profilami (choc wcale jej nie ma) Najczesciej okazuje sie ze wystarczylaby 3 komorowka tansza o iles tam tysiecy zlotych ktore na wakacje lub inne zbozne cele wydac,

Pisze sie o wyzszosc termoramki - co do ktorej wyzszosci mozna miec zastrzezenia w wielu wypadkach.

Firmy wciaz zaskakuja nas nowinkami ktore poza przyciagnieciem nowych klientow do danego profila czy prducenta nic w eksploatacje i trwalosc stolarki nie wnosza. Przykladem niech bedzie marketingowe wprowadzenie chocby KBE Platinium.

Nawietrzaki. coraz bardziej skomplikowane pod wplywem kurzu w powietrzu zacinajace sie, zapychajace sie filtry i dzieki temu ich awaryjnosc sa w bardzo wielu wypadkach wydatkiem calkowicie zbednym. Ale ktos kampanie reklamowa uczynil, w mediach naglosnil i teraz kazdy to chce - czy potrzebuje czy nie. Na ponad 10 tysiecy okien zamontowanych tylko 5 - powtorze PIEC razy warunki wymuszaly zastosowanie nawietrzakow!!!Malo kto wie ze zawsze zamontowac mozna je po montazu okien. Po co od razu szalec? Pamietam bardzo dobrze moja wymiane okien w ITB - jakie mialy byc wymagania - tasma rozprezna i inne cuda by w koncu po odslonieciu muru po wyjetym oknie okazalo sie ze nic nie zda lepiej egzaminiu od tradycyjnej juz piany poliuretanowej - dalej wspominac nie bede - Pchelek moglby sie obrazic ;) - po prosty zderzenie praktyki z teoria ;)

Grzegorz63 twoje okna odbiegaja troszke od standartow - stad polemiki i rozne sady wywolaly. Wlasnie takie sytuacje sa powodem pewnej selekcji profili - ale to juz wiesz - czytales uwaznie moje "wypociny" :)

reasume ;) nie dajmy sie poniesc emocjom i zwariowac :)

najwazniejszy jest produceny i montazysta - wielokrotnie tu powtarzana prawda

Tylko w ekstremalnych wypadkach (jakich dzieki naszym wydumanym architektom jest coraz wiecej) zaczynaja liczyc sie niuanse odrozniajace profile od siebie

na koniec delf dobrze wybralas gdyz profil dobry i sliczny (jak dla mnie) - niestety w 1990 roku nie dostepmy jeszcze u nas w kraju gdy sobie okna montowalem i na wlasnych montazu sie uczylem

I jakby na zakonczenie tego wywodu - pamietam jak naczytalem sie Muratora przed swoja budowa, jak nawbijano mi nowinek, roznych sposobow budowania do glowy i rozumiem Was na samym starcie jaki metlik w glowie mozna miec ale tez nie nalzezy przesadzac w zadna ze stron - budowac tylko z pustka powietrzna lub w druga strone - dajac w mur 20 cm styropianu w sciany zapominajac o ociepleniu stropodachu (raptem 15 cm trocin i polepa) - w takim domu po montazu okien dwa lata temu musze klientowi tlumaczyc dlaczego placi ogromna kase na ogrzewanie zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...