Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Współczesnie i na biało...


Recommended Posts

Praca wre.

 

Wykonawca prostuje ściany, wyrównuje nierówności powstałe na skutek przeniesienia klimatyzacji. Do końca następnego tygodnia położone będą panele, parapety ( bukowe, lakierowane) wstawione drzwi ( jak przyjdą, bo dojść nie mogą) i pomalowane ściany Tikurillą jak by co. Zgadzam się z wykonawcą, który malował różnymi farbami i tymi droższymi, i tańszymi. Sądzi, że Para jest przereklamowana.

 

Czas pomyśleć o kuchni. Miałam wyceny z paru firm i w tym z NOLTE KUCHNIE. Jakież było moje zdziwienie, że wycena okazała się nieznacznie droższa od wyceny stolarza. Wkleję maila od NOLTE:

 

"......W cenie mebli uwzględniono:

 

  • fronty szafek dolnych płyta MDF lakier z podchwytem ALFA LACK grupa 5 (wysokość 750 mm + cokół 150 mm)
  • fronty szafek górnych płyta MDF lakier z obrzeżem lakierowanym TREND LACK grupa 4 (wys. 600 mm, głębokość korpusów 350 mm)
  • korpusy szafek z płyty laminowanej z uszczelkami w kolorze mebli-na frezowane
  • blaty laminowane grubości 40 mm z systemem Airrmax + listwy przyścienne w kolorze blatu z uszczelkami
  • prowadnice do szuflad pełnego wysuwu i z cichym domykaniem 7 szt. (do 80 kg na krawędzi szuflady)
  • push to open do szafek górnych 6 szt.
  • cokoły w połysku z na frezowaną uszczelką
  • wkład na sztućce z regulowanymi przegródkami szer. 800 mm 1 kpl.
  • pod piekarnikiem wysuwana szuflada (mogę policzyć pogłębianą o wys. cokołu)
  • kompleksowy serwis w postaci dowozu kuchni z niemieckiej fabryki, wniesienia kuchni oraz pełnego montażu

Ponad to, proszę zwrócić uwagę na fakt, że Nolte daje Pani na piśmie 5 letnią gwarancję na swój produkt w całości, również na pęcznienie blatów, na zmianę koloru frontów i korpusów, a na wszystkie kosze, szuflady, zawiasy, okucia oraz sortery-wieczystą gwarancję producenta. W miejscach newralgicznie narażonych na wilgoć, np. nad zmywarką, blaty mają specjalną barierę ochronną w postaci impregnacji która jest dokonywana na etapie produkcji mebli.

W szafce pod zlewozmywakiem znajduje się tabliczka znamionowa, która jest potwierdzeniem oryginalności jak również może posłużyć do wymiany jakiegoś elementu lub domówienia szafki, frontu, uchwytu. W takim wypadku wystarczy, że zadzwoni Pani do jakiegokolwiek salonu NOLTE i poda numery z tabliczki. Prawda, że pomysłowe?;)

Co mi się spodobało - maskownica pod szafkami u nich to de fakto szafka, wyjeżdża szuflada z maskownicą. Wszędzie uszczelki, zintegrowana szuflada na sztućce z regulacją.

Co Wy o tym myślicie? Warto jest wydać więcej na takie bajery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tam trzymam zdjęcia w albumie Picasa. Więc nie za wiele pomogę z wstawianiem przez załączniki :(

Pisałaś, że dostajesz komunikat, że są za duże.

A musisz tak bardzo je zmniejszać?

Czym to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo Bardelli na znaczku pocztowym :p prezentuje się pięknie.

Czekam na większe foto.

 

 

Co do zdjęć ja nie korzystam z tych załączników, robię jak dawniej.

Ja zmniejszam sobie zdjątka w PhotoScape, potem zapisuję zmniejszone w moim folderze i na fmixa - wiem że dużo roboty, ale ja często do zdjęć wracam i mam już gotowe, łatwo je znajduję :).

 

 

Tego czegoś długiego w Twoim przedostatnim poście dzisiaj nie ogarnę :p.

Zmykam lulu bo padam po tym dniu - dzieci i szpilki mnie wykończyły :lol2:

 

Czekam na fotki Bardelliego z różnych perspektyw i miejsc :popcorn:

 

Buziaki zostawiam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio BARDZO się cieszę, że odzyskałaś pieniążki za lampę. I jak tu nie kochać I... :D

Ja korzystam z Imageshack. Ładuję zdjęcie, kopiuję adres obrazka i już :). Nie muszę niczego zmniejszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio BARDZO się cieszę, że odzyskałaś pieniążki za lampę. I jak tu nie kochać I... :D

Ja korzystam z Imageshack. Ładuję zdjęcie, kopiuję adres obrazka i już :). Nie muszę niczego zmniejszać.

Ewuś ja od lat też tak robiłam ale 2 dni temu dostaje komunikat, że mam przekroczony limit i nawet usuniecie połowy zdjec nie pomoglo, nie chce mi wgrac kolejnego....buuu

Natalio super, że lampa zwrócona, płyteczki zapowiadają się cudnie:yes:co do tych kuchennych wywodów to mnie się tudno ustosunkować ale rozważałam u siebie szuflady w cokole ale w końcu z nich zrezygnowaliśmy bo woleliśmy cokoły z jednego elementu, ten segregator do sztuccow zawsze mozesz sobie dokupić...ja jestem bardzo zadowolona z mojej kuchni od stolarza, pojemniki na sztucce mam z Ikea, z bluma am takie hmmm co to jest - "trzymacze do talerzy"...miałam z czasem ( jak juz w trakcie użytkowania zdecyduję,która szuflada na co dokupić inne poprawiacze komfortu życia - jak przecinaki do do foli czy pojemniki na sztucce ale doszłam do wniosku, że to jest zbędna) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w starej szacie forum z wgrywaniem zdjęć nie miałam problemu:no:

 

Ja próbowałam zarejestrować się na imag, ale mam informację, że mój adres jest zajęty. :o

Nie wiem, muszę zapytać syna, czy tam nie ma konta pod moim mailem

 

Dziś zarejestrowałam się na fmixe, próbuję

 

http://f.o2.pl/fmm699/36e436fc0007d49a50606159

http://f.o2.pl/fmm2194/d056167e001b4b1950606394

Edytowane przez Natalia Stanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ja może napisze o jakiej różnicy cenowej mówimy

-kuchnia od stolarza 10 400

-kuchnia NOLTE 12 800

 

Co dostaje za te 2 400 różnicy:

> szuflady w cokole

> 5 letnia gwarancja na all blaty, fronty

> zintegrowana szuflada górna ( przesuwny segregator na sztućce)

>lakierowane cokoły ( u stolarza biały mat)

>uszczelki we wszystkich szafkach

 

WARTO?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O raju chyba nie pomogę z decyzją w sprawie kuchni. Chyba nie ogarniam :oops:

Zintegrowana szuflada górna? nawet nie wiem jak to wygląda :p

Ale lakierowane cokoły to chyba plus do wyglądu :)

Co do gwarancji, ja nie zdecydowałam się na stolarza właśnie ze względu na gwarancje. U niego była by tylko rękojmia no i taki stolarz zawsze może się zwinąć i wypiąć na reklamację. Ale wiesz, że ja wykańczam na odległość więc jestem bardzo ostrożna co do wyboru firm i wolę ciut droższe ale pewniejsze rozwiązania.

 

Zazdroszczę, że bardelli już leży :wiggle: jak wrażenie na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni1980 - witam się, zapraszam do doradzania:hug:

 

Twosia - no cóż, będę dumać z kuchnią:confused: Nigdy nie miałam z salonu, zawsze wersja ekonomiczna :rolleyes: Więc zawsze miałam do czego się przyczepić. Jeszcze czekam na wycenę stolarza, który robi mi meble łazienkowe.

Bardelli jeszcze bez fug, zakurzone, ale i tak je kocham :lol2:

 

Dropku - mam aneks kuchenny, nie osobną kuchnię. Tu:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=128871&d=1343930862&thumb=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuś ja od lat też tak robiłam ale 2 dni temu dostaje komunikat, że mam przekroczony limit i nawet usuniecie połowy zdjec nie pomoglo, nie chce mi wgrac kolejnego....buuu

Ten problem znam Anetko ;). Znalazłam rozwiązanie - założyłam kolejne konto na nowego maila :D.

 

Dziewczyny, ja może napisze o jakiej różnicy cenowej mówimy

-kuchnia od stolarza 10 400

-kuchnia NOLTE 12 800

 

Co dostaje za te 2 400 różnicy:

> szuflady w cokole

> 5 letnia gwarancja na all blaty, fronty

> zintegrowana szuflada górna ( przesuwny segregator na sztućce)

>lakierowane cokoły ( u stolarza biały mat)

>uszczelki we wszystkich szafkach

 

WARTO?????

 

Hmm... to prawie jedna czwarta ceny kuchni od stolarza. Niby nie dużo przy wszystkich wydatkach, ale zawsze to pieniążki, za które możesz kupić lampy do salonu :D. Jeśli Tobie samej nie zależy na tych "udoskonaleniach", to po co brać coś tylko dlatego, że mają to w ofercie ;).

 

Ja próbowałam zarejestrować się na imag, ale mam informację, że mój adres jest zajęty. :o

Nie wiem, muszę zapytać syna, czy tam nie ma konta pod moim mailem

 

Miałam podobnie - "zmarnowałam" 2 adresy. Syn jest niewinny :D. Teraz nie pamiętam dobrze o co chodziło, ale dopiero za trzecim razem (kolejnym adresem) kliknęłam inaczej i się udało. Załóż konto tylko na potrzebę ImageS. Nie musisz tam zaglądać (ja już nawet nie pamiętam hasła) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia a co to ta zintegrowana szuflada???

z wyborem czy stolarz czy salon nie pomogę...ja marzyłam o kuchni z HTH...wycena - prawie 70 tys bez Agd:mad::mad::mad:mocno mnie wystudziła i wyleczyła (to mega popularna firma w No i robią naprawdę świetne kuchnie) , Ikea odpadła bo u nas musiało być na wymiar, miałam dość sceptyczne podejscie do kuchni robionej przez stolarza ale jak zobaczyłam kuchnię Przyjaciół (co prawda zupełnie inny styl) to od razu wzięlam namiar na stolarza, miałam problem mały z frontami bo moje w połysku i bez uchwytów a do tego same szuflady - łącznie z frontem od zmywarki i pod zlewem no i za chiny nie mogłam znalezć ...mamy u siebie fabrykę frontów, przejrzałam oferte i bania ale umówiłam się na spotkanie z Prezesem (okazało się , że to znajomy:lol2:) no i zrobili fronty specjalnie dla mnie, takie jakie sobie wymarzyłam:Dblumy zamawiałam sama a stolarz to ładnie poskładał i zrobił resztę, kuchnia podoba mi się tak samo jak te z HTH a mam 50 tys w kieszeni:lol2:tak mi się spodobała , że ten sam stolarz zrobił mi całą garderobę, pralnię, meble do łazienki i szafkę na buty, i pewnie jeszcze trochę go pomęczę. Na blumy mam gwarancję ale nie pamiętam ile, na fronty 5 lat:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dostaje za te 2 400 różnicy:

> szuflady w cokole

> 5 letnia gwarancja na all blaty, fronty

> zintegrowana szuflada górna ( przesuwny segregator na sztućce)

>lakierowane cokoły ( u stolarza biały mat)

>uszczelki we wszystkich szafkach

 

Jeśli masz kasę, to warto :)

Bo czuję, że Cię do Nolte ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Natalio,

 

łazienka prezentuję się pięknie, Bardelli nawet bez fug są boskie:yes::D Czekam na większe fotki:p

Co do wyceny kuchni, hmmm różnica spora- wszystko zależny od zasobności Twojego portfela. Warto na pewno dopłacić za te punkty

 

  • prowadnice do szuflad pełnego wysuwu i z cichym domykaniem 7 szt. (do 80 kg na krawędzi szuflady)
  • push to open do szafek górnych 6 szt.

 

Za to szuflada z przegródką to już naciąganie. Można to samemu dokupić- mam wrażenie, ze będzie taniej niż e firmie. nad resztą musisz sama się zastanowić:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...