Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Współczesnie i na biało...


Recommended Posts

Madzia, te płytki sprowadziła dla mnie admete :hug: przy okazji swojego mega zamówienia, ale jak chcesz poszukam ci namiarów nae-firmę, która je sprowadza ( drożej )

 

A masz jakieś namiary? Bo jak masz specjalnie szukać to ja tez sobie mogę zrobić research w necie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Natalko przebrnęłam :wiggle:

 

Po kolei :)

Mnie wizki też bardzo się podobają :yes:, dywan w paski pasuje i bardzo mi się podoba :rolleyes:,

ustawienie mebli, telewizora też :yes:

Co do kaloryfera, nie wiem czy się da? Ale pewnie nie :(

Ale mnie by pasował jakiś płaski kaloryfer, powieszony pionowo na ścianie za fotelem, wtedy nie byłoby problemu z zabudowywaniem go i odsuwaniem biurka od ściany ;)

 

Piekarnik - jeśli chodzi o kolor - też pasuje mi biały :yes:, co do funkcji i wielkości musisz sama wybrać, tak żeby Ci się komfortowo gotowało :), ale z białym będzie super!!!!

 

Co do umiejscowienia wątku - nie myślałaś żeby założyć go w galerii zdjęć??

Nawet się zdziwiłam jak wczoraj Cię szukałam :)

Przecież większość z nas prowadzi, prowadziła wątki dużo wcześniej zanim powstała jakaś namiastka wnętrza :)

Może da się przenieść? Przecież zaraz będzie gotowa łazienka :wiggle:.

 

Zanim pojedziesz do SPA, obgadaj z panem wszystko DOKŁADNIE, praktycznie każdą płytkę, każdy kąt, i każdą docinkę,

Rozrysuj na kartce i łopatologocznie pokazując palcem obgadaj, wtedy możesz spokojnie jechać i się relaksować - nie będzie że nie mówiłaś, nie pokazałaś :). Mówię to ja która bezgranicznie wierzyła w swojego Marcina, który zrąbał mi bo się pomyliłw liczeniu, kładzenie moich mozaikowych kwadracików :sick:.

 

Buziaki zostawiam :hug:

 

 

Edit zapomniałam dodać że drzwi śliczne :)

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - będę miała lodówkę w obudowie, nożem to w salonie stoi czy gdzie?

Natalko, chyba już pijana jestem, bo nie rozumiem :rolleyes:

Pijana szczęściem ;) Na razie...

 

 

Jak bym miała kuchnię zrobioną, to wkleiła bym wątek gdzieś w Galerii, a ja przycupnęłam w projektach;). Mam tylko projekty, wizki, nie zaczęłam jeszcze robić łazienki, chociaż wszystko kupiłam. Nie mam podłóg, drzwi no i kuchni. Czego ja jeszcze nie mam? :rotfl:

Marudzisz :p

Ja zaczęłam w Galeriach wizką ze strony dewelopera :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia dziekuje za wszytskie rady -przemysle to sobie na spokojnie:hug:Przeliczylam wczorja dlugosc Twojego dekoru i wychodzi ze bedziesz miala ok 2,5 m wec faktycznie te moje 1,20 zgineloby w tej lazience :yes: Szkoda ze musze go sobie podarowac ale ciesze sie ze przynajmniej u Ciebie naciesze oko :D Udanego ukladani jutro zycze :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś -dzięki za wszystkie rady. Może faktycznie poproszę joliskę o przeniesienie mnie do Galerii.:rolleyes: Ja myślałam, że obgadam z wami moje projekty, a potem pstryknę parę fot gotowym wnętrzom i po sprawie. ( może nie chciałam stawać w szranki z takimi wnętrzami jak wasze:lol2:)

 

Kaloryfer -cholera, spędza mi sen z powiek. Właściwie da się go przenieść. Ale tak,na ścianę z fotelem - zabierze mi miejsce pod galerię zegarów, bo będzie pionowy . Można po prostu wymienić kaloryfer i pozostawić w obecnym miejscu. Ale wtedy na wejściu to on będzie pierwszym widocznym elementem w mieszkaniu, A jego rozmiary będą 70cm szerokości i 150 wysokości ( tak musi być, bo ogrzewa 35 mkw) No jakoś tego tez nie widzę :rolleyes:

 

I wychodzi, ze ten który jest jest najlepszy:mad:

 

Może biurko zrobię na zamówienie i blat będzie nad kaloryferem, tak że w ogóle nie będzie go widać.

 

Szocik- widzisz, ty będziesz na miejscu doglądać. A ja centrum dowodzenia będę miała 400km dalej :cool:

 

Aniu - no żem, nie nożem :rotfl:Sama jak przeczytałam cytat swój nie zrozumiałam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam sobie ku pamięci i już widzę, że popełniłam błąd w zamówieniu - nie zamówiłam białych płytek, tylko same czarne i dekor, więc szachownica będzie kulawa. A mogło być tak:

 

http://www.e-interiors.net/backend/texture/img_upload/original/120206143620_gall4.jpg

 

Aguś czy ci nie zostanie parę białych??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Właśnie zobaczyłam ten wątek;)

 

Widzę, że jest dyskusja na temat pokoju i aneksu. Co do aneksu moje zdanie jest takie:

- przede wszystkim należałoby ujednolicić górne szafki tak, aby miały taką samą szerokość

- blat, jeśli nie czarny (trudny w utrzymaniu) to antracyt, czyli ciemnoszary

- piekarnik raczej czarny lub stalowy, chyba że dobierze się idealnie odcień bieli do frontów. Jesli odcienie będą się różnić, będzie to wyglądalo bardzo źle

 

Szafki nad sofą można dać oczywiście białe. Można nie dawac w ogóle zadnych szafek, tylko obraz/obrazy, ale wtedy nie mamy praktycznie zadnego miejsca w mieszkaniu do przechowywania. Jesli szafki białe, to mozna dac sofę w ostrzejszym kolorze, imho nadal jednak powinien byc jednolity, a urozmaicenie w poduszkach. Sofy pokazane przez Natalię wszystkie bardzo ładne. Jesli szafki kolorowe, to sofa szara.

Na wizkach moze to słabo widac, ale ściana za kolorowymi szafkami jest szara (reszta scian białe).

Dywan to oczywiscie kwestia gustu, moim zdaniem powinien byc szary, nie w ostrym kolorze, chyba ze damy szafki białe i sofe szarą. W pokoju powinien byc imho tylko 1 duży element w kolorze, czyli albo szafki nad sofa, albo sofa, albo dywan.

Pomysł z 2 takimi samymi lampami mucha w jednej linii OK.

 

Obecne ustawienie sprzętów jest kompromisem, ale imho najlepszym. Pomysł z zabudową całej ściany szafkami i sofa przed nimi mógłby być dobry, ale w większym pokoju, tutaj mamy za mało miejsca i sofa będzie za bardzo wychodziła na środek pokoju, poza tym nie za bardzo widzę możliwość korzystania z szafek za sofą. Pomysł z przeniesieniem TV na scianę z oknem też nie za bardzo. Jesli będą zasłony, to tak naprawdę nie zostanie nam dużo miejsca na tv - zasłony muszą zachodzic na scianę, a TV, jesli się zmiesci, będzie wyglądal jak wepchany na siłe, bez oddechu po bokach, poza tym trzeba by wtedy sofe ostawic równolegle do ciągu kuchennego, nie będzie to dobrze wygladać (zagraci pokój, lepiej miec wolną przestrzen przed kuchnią). Pomysł z przeniesieniem tv na ścianę, gdzie teraz jest sofa tez nie bardzo z 3 względów. Po pierwsze źle będzie wyglądała sofa obok stołu (2 różne funkcje o podobnej wysokosci obok siebie), po drugie sofa tyłem do wejscia (niekomfortowo), po trzecie żle wygląda, gdy wchodzac do pokoju widzimy od razu tv, najlepiej aby widac było sofę.

Pomysł z przeniesieniem kaloryfera za sofę nie jest dobry, przed kaloryferem powinna byc pusta przestrzen dla dobrej cyrkulacji. Nalezałoby się skupić nad dobrym obudowaniem kaloryfera. Biurko przed nim powinno go na tyle zaslonic, aby nie rzucał się w oczy, najlepiej aby było to biurko jednak wolnostojące, białe, proste

 

Fotel - zamiast niego mozna dac niewysoką i waską (80 cmx50 cm) komodę na ścianie między oknami, ale musiałoby byc to coś ciekawego, co dobrze wyglądałoby także z boku.

Można zrezygnować ze stołu jadalnianego, dając przed sofą coś takiego:

http://www.signal.pl/index_m.php?opc=2&id=134&strona=1&PHPSESSID=6881781b546af9bf37647eab877c2ef2

Tutaj przykład zastosowania

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/ad/uc/eupb/A4M8CWFekwNqFRbHxX.jpg

z wątku na gazecie http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,94543365,94543365,0,2.html?v=2

W tym watku są tez dokładne zdjęcia lampy mucha.

Jest to stół pełniący 2 funkcje - ławy przed sofą i stołu (podnosi się) Jest o tyle ciekawy, ze jest szklany, więc wizualnie dość lekki. Wtedy mozemy zrezygnowac ze stołu przed kuchnią i przedłużyć regal TV - więcej miejsca na przechowywanie/bibliotekę. Tyle że wtedy powstaje nam lekka kaszana na styku połaczenia regałów tv z kuchnią - będzie tam pusta przestrzeń. Teraz funkcje łagodnie "zachodzą" na siebie dzięki stołowi;) Poza tym ten podnoszony szklany stół ma trochę zobowiązujący design. Na rynku są tez podobne stoły białe lub czarne, ale trzeba by pogrzebac no i nie będą to tanie rozwiązania, widziałam chyba gdzies biały za około 4 tys. (ten szklany 800-1000 zł)

Reasumując nie ma co kombinować moim zdaniem, jesli chodzi o glówne ustawienie mebli.

 

Acha, jesli chodzi o płytki nad blatem, to nie myślałam o regularnej szachownicy, zasada jest taka - czarne płytki i dosć swobodnie rozrzucone dekory

 

Jeszcze coś - w pokoju są 2 ściany szare, ta za sofą i z oknami :p Przypomniało mi się, że dobrze będą wyglądały białe zasłony na tle szarych ścian;) Kolor szary ma być nie za ciemny, ale też nie za jasny (zeby nie sprawiał wrazenia brudnego przy białych ścianach za kuchnią i tv)

Edytowane przez Agnieszka G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i moja projektantka się wypowiedziała :p

 

Tu ślicznie podziękuję Agnieszce G. za projekt, chęci i trafienie w mój gust :hug::hug::hug:

podaję tu,bo wieeele osób pytało o kontakt :http://www.archaga.pl

 

Dodam tylko, ze nie ma możliwości ujednolicenia szerokości górnych szafek. Nad piekarnikiem musi być 60 ( okap), po lewej zostanie 45cm, I po prawej zostaje 175 cm. Mogę dać 3 szafki po 45cm i jedną 40. Nie lepiej jednak, by współgrały ze stojącymi szafkami?:rolleyes:

 

Piekarnik też uważam, że może być czarny :p a to za sprawą 1 zdjęcia na forum, gdzie widzę zielony odcień piekarnika przy białych szafkach ( przepraszam....nie wiem za co :lol2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przearanżujesz kuchnię:p Robisz chyba na zamówienie? Moim zdaniem górne szafki powinny miec choc zblizoną szerokość, okap 60, reszta po 55 cm;) Wtedy szuflady po lewej musiałyby byc 55 cm i dalej tez trzeba by zmienic szafki na dole, ale za to masz piekne kwadratowe szafeczki na górze. Marudze, wiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałam ułożyć ten dekor, który przyszedł w małych paczuszkach po 5 kafelków. Razem tego było 289 szt.. Myślałam, ze wyrobię się w 1,5 godziny, a zeszło mi prawie 4 godziny :mad:

 

To jest zdjęcie moim marnym aparatem:

 

http://images41.fotosik.pl/1704/349b19dc2f04b800m.jpg

 

Nadruk jest wyraźny, powierzchnia błyszcząca. Zobaczymy jak to będzie wyglądać na ścianie :rolleyes:

 

Zastanawiam się też nad kolorem fug, na ścianach chcę dać białą, na podłodze srebrną.

 

Może ja powinna na tej ścianie też dać srebrną?

Kurcze sama nie wiem, pasowała by szara fuga, ale wtedy muszę dać szarą na całej ścianie.

Jednak boje się, że z szarą fugą ściany będzą wyglądać jak zeszyt w kratkę:rotfl:

????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oluś - choćbym nie wiem jak chciałabym szachownicę - to i tak debilka ( ja znaczy się:cool:) kupiła tylko czarne płytki i 12 szt. dekoru, także musi być jak na wizce, nie ma innej opcji.:no: Ciesze się, ze tobie właśnie takie ułożenie się podoba:hug:

 

Drop_Inn :welcome: uśmiejesz się, bo ja cały czas nieustannie u ciebie siedzę ( w krzakach ;))

 

Nawet nie muszę niczego nadrabiać :lol2: idę do ciebie:sleep:

 

Pesteczko ja komody bardzo lubię:yes: Regału raczej tam nie przewiduję, bo na tej ścianie zamierzam różne zegary powiesić.

 

Dziewczyny a fotel nie może być? Przecież mogę mieć gości ( mogę?), to ten fotel jak znalazł, nie wyobrażam sobie w rządku siedzieć na wersalce:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...