Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie Z99 dla parki przyszłych emerytów ;-)


Recommended Posts

Fotki z akcji ogrodzenie + bramka

Zdj%C4%99cie0365.jpg

siatka leśna w końcu założona

 

Zdj%C4%99cie0366.jpg

i kolejny fragment

 

Zdj%C4%99cie0367.jpg

tymy rencamy żeśmy te srebra rodowe rozkładali - a na pale to sie potem turczynów i innych pohańców ponabija...

 

Zdj%C4%99cie0368.jpg

brama do raju jeszcze nie zamknięta, sie zamki dosztukuje to sie zamknie...:cool:

 

Zdj%C4%99cie0369.jpg

Budowa bez ładnej hostessy, to jakoś tak mikro by wyglądała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za doping i miłe słowa. Do ogrodzenia jeszcze troszeczkę - pozostaje zawieszenie jednego skrzydła bramy - w pojedynkę to całkiem wymagające zadanie - ale dam radę. Skrzydła obić jeszcze siatką leśną - i można zamykać - posłuży do tego zamek od roweru. Całość prac na jutro lub pojutrze.

 

W kwietniu jeszcze będziemy składać wnioski kredytowe do kilku banków i w maju decyzja który bierzemy - jeśli nie będzie problemów z pracą na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramę wiesza się w pojedynkę całkiem prosto :)

Stawiasz w linii bramy piramidki z cegieł, desek, czy czegokolwiek, tak, żeby uzyskać wysokość mniej więcej dołu bramy. Potem dowolną metodą (w moim przypadku było to ciągnięcie po ziemi z jęzorem wiszącym do pasa) wciągasz bramę dołem na te piramidki i stawiasz do pionu. Jeśli wszystko dobrze wyszło, powinieneś mieć bramę stojącą w docelowym miejscu, na docelowej wysokości, z zawiasami tuż przy ich nieruchomych częściach.

 

Jeśli brama jest tymczasowa, to zawiasy pewnie pasowe, wtedy nie ma żadnego problemu, wystarczy je po prostu przybić, przykręcić, oczywiście wcześniej podpierając czymś bramę, żeby stała dalej pionowo. Gorzej, jeśli zawiasy są takie, że bramę trzeba na nie nałożyć, ale wtedy potrzebny jest po prostu jeszcze łom i dodatkowa piramidka mniej więcej pod środkiem ciężkości bramy. Łoma używasz jako dźwigni i unosisz nim całe skrzydło, wstawiasz, opuszczasz i gra.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podparciem pośrodku to wpadłem na to z tym, że na szybko (bo już mi światło wyłączali...) miałem tylko jedną piramidkę i to cholerstwo nie chciało wejść na zawiasy - dwa naraz. To wziąłem tak że górny zawias obluzowałem, powiesiłem na dolnym zawiasie pasowym, a górny wcisnąłem na miejsce korzystając z jego luzu. Potem pozostało już tylko dokręcić zawias i voila - gotowe. Przy drugim zawiasie muszę lepiej wypionować słup - ale to już jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo. Fajna wprawka przed duzo trudniejszymi zadaniami. :D

Ha ja też zaczynałem od ławki i stołu. :) Chociaz z tej architektury ogrodowej najbardziej zadowoleni byli budowlańcy bo mieli gdzie pojeść. :lol2:

Obecnie ławka i stół zostały rozebrane w tym miejscu bedzie drenaż POŚ-ki. a blat stołu przydał się jako podest przy zatapianiu siatki na styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale dopiero teraz załapałem jak korzystać z tej ikonki - multicytat :eek:

No brawo. Fajna wprawka przed duzo trudniejszymi zadaniami. :D

Ha ja też zaczynałem od ławki i stołu. :) Chociaz z tej architektury ogrodowej najbardziej zadowoleni byli budowlańcy bo mieli gdzie pojeść. :lol2:

Obecnie ławka i stół zostały rozebrane w tym miejscu bedzie drenaż POŚ-ki. a blat stołu przydał się jako podest przy zatapianiu siatki na styro.

Ponowne wykorzystywanie kilka razy tego samego - taka rekuperacja :cool: to lubię.

 

 

Nie myśleliście o skorzystaniu z pomocy doradców finansowych- expander, czy open finance? Ja dzięki temu pierwszemu dostałem - samemu się nie udało. No i macie już swój ogrodzony kawałek ziemi na Ziemi :)

Dzięki DEZET, mamy już pośrednika, wspólnie z nim w kwietniu mamy wybrać do których banków pisać wniosek o kredyt, do tego dobierze nam speca który zrobi operat szacunkowy za ok. 700 - 800 zł - ponoć konieczny załącznik.

 

Pogoda się poprawiła, ale sprawy rodzinne domagają się mojego udziału, więc prace przygotowawcze muszę trochę spowolnić :(.

 

Naszła mnie jeszcze wątpliwość czy montując POŚ-kę teraz w odległości jakiś 2-3 m od rogu domu, nie narażę jej na uszkodzenie w trakcie robót fundamentowych. Może można jakoś zabezpieczyć :-? Pytanie poleciało do Brinkmanna ale on teraz cicho siedzi, zajęty pewnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operat szacunkowy, czyli kosztorys? Zapytaj kierbuda, za ile by zrobił, ta ww cena moim zdaniem za duża. To wylicza się procentowo- dany etap= x %. I jeszcze jedno- zaświadczenia o dochodach dawać pośrednikowi w ostatniej kolejności- ważne jest 1m-c i jeśli się przedłuży, potrzebne będzie kolejne- banki mają swoje "terminy" rozpatrzenia wniosku. Podobnie ze wszystkimi innymi dokumentami ważnymi 1m-c- załatwiać sobie na końcu i dawać jako ostatni dokument..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operat to nie kosztorys - ten będzie potrzebny później i 'skroimy' go z kierbudem pod konkretny bank. Operat to określenie wartości przyszłej nieruchomości sporządzane przez rzeczoznawcę zaakceptowanego przez bank - stąd koszta - pośrednik, jak już dopasuje kilka banków które nam by pasowały, dobierze też najtańszego rzeczoznawcę którego akceptują wszystkie te banki. Operat starcza na szczęście jeden na kilka wniosków.

 

Ciekawostka dla tych dopiero szukających działki budowlanej - na stronie http://ksiegi-wieczyste-online.pl/PoNumerzeDzialki.html wprowadzili właśnie możliwość wyszukiwania księgi wieczystej po nr działki, lub adresie. Numery działek z geoportalu np. można brać.

Swoją drogą nasza prywatność jest zagrożona bo w KW to już trochę info o właścicielu też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belkowca !

Monopol na prowadzenie bazy elektronicznych KW ma ministerstwo sprawiedliwości.

Żeby wykonywać tę usługę , wyszukiwanie po nr działki, adresie, trzeba mieć dostęp pełny do tej bazy. Takiej licencji ministerstwo z tego co wiem , nie udzieliło i nie udzieli nikomu.

Wiem ponadto, że jacyś informatycy - Polacy, bodajże z terytorium Ekwadoru ukradli treść całej bazy.

Oj coś mi tu mocno śmierdzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jakiś czas temu czytałem o sposobie w jaki ta baza jest budowana - mając nr KW w treści można znaleźć nr działki i jej adres, wystarczyło mozolnie otworzyć na chybił trafił odpowiednią ilość ksiąg wieczystych i wynotować te dane - są przecież ogólno-dostępne by potem móc udostępnić taką funkcjonalność - kwestia po prostu skali przedsięwzięcia. Czy prawo zostało tu złamane, nagięte czy nie to ponad moją głowę. Dla szukających działek to pomoc bardzo konkretna - to wiem na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na bramę zamocowałem resztki siatki znalezione na działce - taki odzysk. Mała poprawka jednego skrzydła i myślę że póki co temat ogrodzenia mogę uznać za zamknięty.

Jeśli chodzi o postawienie POŚ przed płytą fundamentową to po rozmowach z wykonawcą płyty i POŚki dochodzę do wniosku, że da radę POŚkę zabezpieczyć na czas prac fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To adres firmy :

Data Masters Limited

Global Gateway 8, Rue de la Perle,

Province Mahe, Seychelles

A to w/g nich ich baza : Zaindeksowano 17957143 ksiąg wieczystych. Zebrano dane 29902181 działek, 1585762 budynków, 5468538 lokali.

Coraz bardziej wydaje mi się, że to zwykła kradzież danych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest troche informacji w jaki sposob znacznie taniej ustalic numer KW po numerze dzialki: http://www.kancelariafurtak.pl/blog,1,17,3,2.html ("Cała operacja zajmuję ok. 1 godziny czasu i kosztuje całe 4 zł. a wszystko to bez wychodzenia z domu/biura.")

I legalnie i tanio :jawdrop: - Wekto jesteś wielki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj żeby przygotować front robót, wyznaczyłem, położenie domku na działce i cyknąłem z tej okazji kilka zdjęć, tak więc proszę wycieczki wchodzimy przez krzywą bramę

S6006577.JPG

 

i przechodzimy dalej żeby podziwiać architekturę od strony północno- wschodniej

S6006578.JPG

i południowo-wschodniej

S6006579.JPG

i jeszcze raz od strony bramy

 

S6006580.JPG

i zza płotu

S6006583.JPG

 

 

S6006584.JPG

a tutaj stary pieniek i mniejszy kamień na prawo - wyznaczają lokalizację POŚ-ki i studni chłonnej.

 

 

S6006585.JPG

Zachód słońca na przyszłym placem budowy....

 

Wytyczyłem też miejsce pod 10 m rów w którym chcę zakopać rurę od wstępnego GWC zimowego i mam kłopot.

Czy teraz robić ten wykop, bez pewności czy zdążę go dokończyć, czy zająć się najpierw TŚD.

Jak TŚD to jaki projekt :cool: muszlę WC planuję zamocować na wylanej niewielkiej płycie w której od razu zatopię śruby do jej przymocowania. Po zakończeniu użytkowania płyta mogłaby posłużyć jako fragment prowizorycznego utwardzenia dojazdu do wiaty (do czasu uregulowania statusu docelowej drogi dojazdowej od wschodu). Jak zrobić ścianki i daszek? Z tarcicy jak bramę, jakaś blacha, dykta ... Czekam na propozycje.

Edytowane przez blekowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...