Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie Z99 dla parki przyszłych emerytów ;-)


Recommended Posts

No to faktycznie tylko dosypka. Tyle to ciezka maszyna ubija za jednym razem.

U mnie pozlo 8 wywotek zwietrzeliny granitowej (skrywy), wiec mam nieco inny obraz takiej akcji. :)

Ale humus sciagales z pod calego budynku? Masz chyba dosysc nisko posadowiony, skoro tylko 20cm podsypujesz.

No to chyba kojarzę nieporozumienie. Cały czas mi się wydaje że wszyscy wiedzą jak ma być zrobiony mój fundament co oczywiście nie ma sensu.

W moim przypadku jest to 'kanapka':

- dno na głębokości 95 cm (tyle ma murek)

- 1 warstwa piasku 15 - 20 cm (właśnie wysypana i w trakcie zagęszczania, ma utworzyć równą powierzchnię dla styropianu)

- folia

- 20 cm styropianu - dno magazynu ciepła

- 20 cm piasku, ubicie

- 200 m pex-al - pex ślimakiem na piasku

- 20 cm piasku, ubicie - na tym etapie ułożą też kanalizę

- 10 cm chudziaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma zastrzeżeń, taki pomysł był wałkowany już dość długo. Granulatu PIR zamiast styro na dół nie puścił i dobrze, zgodził się tylko na upchnięcie go w tych szparach przy ławie. Od maszyny będzie go dzieliło 20 cm piasku, a to przecież granica zasięgu ubicia więc szkód nie spodziewam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadnę kierbuda o to. To że ja ryzyka tu nie widzę, to nie znaczy że go nie ma. No i widzę że część kanalizy wyjdzie w styro, to raczej niedogodność niż kłopot, szkoda mi izolacji.

Ponieważ ekipa ogłosiła fajrant do poniedziałku, to w sobotę podopieszczam drugą warstwę styropianu na ściankach. Chłopaki nie są drodzy, ale z dokładnością u nich to kiepściutko. Tą dodatkową warstwę mówiłem żeby zrobili z odpadów i ścinek styro, zrobili tak, ale jest tam mnóstwo szpar, przerw itp. Trochę dziś poprawiłem, jutro w firmie mamy po południu jubel, więc jak pisałem, w sobotę trochę w sobie 'pobuduję'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyziemnie teraz napiszę. Z kierbudem gadałem o zagęszczaniu piasku pod którym leży styropian - bez obaw możemy robić.

Więc dziś ekipa robi 'kanapkę' - poprawiają zagęszczenie warstwy bazowej, kładą folię, styropian dwa razy po 10 cm. Na to z 20 cm piasku i zagęszczają. Wieczorem na to układają pexa. Ponadto jedna wywrotka piasku na zewnątrz fundamentów, też zagęszczanie.

My z żoną do banku podpisywać umowę kredytową - z jej zapisów wynika, że w ciągu 10 dni mają być pieniądze przelane. Wygląda na to, że akurat zdążymy nasze środki upłynnić i przejdziemy na budowanie 'za bankowe', chyba nieźle. Po dzisiejszym dniu liczę na to że będzie po co robić fotki.

 

Na aktualnym etapie, gdy na zewnątrz murka mamy czarną folię kubełkową, a wnętrze jest wyłożone niebieskim styropianem aqua, widok kojarzy się raczej z budową basenu - ciekawe czy trudno byłoby uzyskać pozwolenie na taką budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panele fotowoltaiczne :bye::bye:

Ministerstwo przedstawiło właśnie założenia 'wsparcia' mikroinstalacji w ramach ustawy o OZE. :bash::bash::bash:

Jełopy trzymają się ceny skupu nadmiaru prądu w okolicach 15 gr/kWh.

Ręce opadają. Może po wyborach...

 

Jeśli po zamieszkaniu będzie jakaś gotówka to raczej będę szukał sposobu na ekonomiczne gromadzenie kilku kWh energii, żeby wykorzystać na maksa tanią taryfę. Ewentualne panele w drugiej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki...

 

dla potomnych kilka wyrwanych fragmentów założeń tego programu:

 

Osiągnięcie załoŜonego celu będzie się odbywać w sposób maksymalnie przyjazny i stabilny dla inwestorów, dzięki czemu zostanie osiągnięta moŜliwość funkcjonowania (i finansowania) ich działalności po najniŜszym koszcie.

 

Przyjazny i stabilny na zasadzie wyłożenia pieniędzy i stabilnej świadomości, że to nie ma większego sensu ekonomicznego.

 

Zastosowane mechanizmy wyznaczania gwarantowanej taryfy mają na celu ograniczenie poziomu wsparcia do kosztów faktycznie ponoszonych przez inwestorów, przy zachowaniu pełnej transparentności i konkurencyjności całego procesu.

 

Czyli wprost napisane, żeby nie liczyć na jakikolwiek, kiedykolwiek zysk. Ma się tylko zwrócić. Zapewne do zysków doliczyli jeszcze kwotę kosztu niekupionej energii co w konsekwencji ma być w uproszczeniu dla portfela neutralne. Nawet jeśli zainwestujesz (choć to złe słowo bo inwestycja z założenia ma służyć próbie osiągnięcia zysku) to i tak zapłacisz za energie elektryczną tyle samo co w sytuacji gdybyś tej inwestycji nie poczynił.

 

 

btw... nie wczytywałem się dokładnie ale gdzie tam jest mowa o 15 gr dla instalacji foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian położony, piachem zasypany, ubijanie piachu jutro i dopiero potem układanie pexa. Pogoda może popsuć szyki bo ma padać i to dość mocno.

Zaplanowane spotkanie z kierbudem na budowie, uzgodnimy co i jak dalej robić.

Stan zerowy się przybliża - jak dobrze pójdzie to w piątek zalewamy chudziakiem wnętrze domu - będzie w końcu podłoga.

 

Umowa o kredyt podpisana, jutro do sądu zawożę wniosek o wpis hipoteki na bank, żona pojutrze w urzędzie skarbowym wnosi 19 zł opłaty skarbowej od czynności cywilno-prawnej (zawarcie umowy kredytowej) - to ważne, bo zaniedbanie tego obowiązku przez 14 dni może skutkować karą w w wysokości 5 tys. zł :jawdrop:

W czwartek jestem umówiony na uruchomienie transzy i w piątek pieniądze na koncie. To było szybkie.

Natomiast od 5 października zaczynamy spłacanie :(

Na sobotę córka zgłosiła zapotrzebowanie na 'chatę wolną' - i chyba zrobimy z żoną rozeznanie w oknach.

Ich montaż jak dobrze pójdzie już za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko patrzeć, jak będziecie wybierać kolory farb na ściany. :yes:

 

Darku!

Inspirka super, ale jak oni podlewają te kwiaty w skrzynkach powieszonych na takiej wysokości?

Ani z dołu, ani z góry....

Nawet ekwilibrysta mógłby mieć kłopot...... :D

Pozdrowionka dla E.

Ale tam od razu kłopot, poniżej instrukcja jak się do tego zabrać :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c6SJe-RgvqE

Edytowane przez blekowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podobało! Zresztą polecam cykl o owieczkach, cała rodzina ma ubaw po pachy, no i dodatkowo nasi maczali w tym palce sądząc po swojskim nazwisku reżysera - Richard Goleszowski.

E. dziękuje za pozdrówka :hug:

 

Wczoraj ekipa kończyła zagęszczanie w strugach deszczu - nawet sobie zdjęcie z zagęszczarą zrobili że ubijanie było. Niestety wzięli ułożyli pexa i od razu zakopali i ubili ziemię - nawet zdjęcia nie mam jak to się tam w ziemi układa. W jednym miejscu rurka im pękła, to wyciągnęli to miejsce na górę i będzie połączenie w pomieszczeniu technicznym.

Kierbud był przede mną, ocenił że wygląda wszystko OK.

 

Zgodziłem się też na wynajęcie kontenera po 300 zł/m-c, żeby mieli gdzie trzymać swój sprzęt na budowie.

 

Dzisiaj wywóz reszty hałdy gliny, dosypanie i ubicie piachu od strony przyszłego tarasu - wczoraj była tam jeszcze hałda więc brakowało dostępu. Wytyczenie kanalizy i jej ułożenie. Jutro wylewanie chudziaka i stan ZERO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...