Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie Z99 dla parki przyszłych emerytów ;-)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dzięki, dzięki... jeszcze mam ciągle -dzieści lat więc nie jest tak źle.

Wczoraj tylko szybko na budowę wpadłem. Trwają porządki, ekipa zamontowała jętki, montaż membrany dzisiaj. Cały czas czekam na dachówki, które lada chwila powinny pojawić się na składzie. Wtedy wykorzystamy transport jeszcze do przewiezienia krokwi od kierbuda z domu na prowizoryczne schody. Wyjdzie trochę taniej.

 

Okazało się, że bigos zaplanowany na wiechę będzie innym razem - impreza wypadła w piątek a majster, podobnie jak blekowce w piątki pości.

 

Ekipa myśli już o pracach wiosennych - zaproponowali mi dobrą cenę na tynkowanie wnętrz - ręczne po 20 zł/m2 z materiałem. Wczoraj wspominali jeszcze że mogą też zrobić wylewki, też nie z miksokreta tylko ręcznie. Zastanowię się, z kierbudem pogadam. Jeśli miałoby być taniej i nie gorzej to czemu nie.

 

Myślę co robić dalej. Na chudziaka, ma pójść papa i na to folia przed kładzeniem styropianu. Może lepiej dać samą papę teraz - przed wymurowaniem ścianek działowych. Po ściankach instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego :yes:
dzięki

 

Dzisiaj doklepałem pozostałe faktury do rozliczenia vatu. Jeszcze tylko za dachówki - a propos, miały być wczoraj, miały być dziś i nic - wrrrrrr!

Więc ekipa dzisiaj może oblecieć dach folią, połacić. Ale z kontrłatami chcą poczekać aż dostaną dachówkę do ręki.

Więc gdyby dachownia dała ciała, mamy jeszcze plan B - można zacząć ścianki działowe - przestoju nie będzie.

 

edit: No i jeszcze cywilizacja ma dotrzeć - koniec z włażeniem na piętro po drabinie - schody panie, schody mają się pokazać.

 

I jeszcze nie napisałem, że wczoraj na kalenicy jakiegoś wiechcia przyczepili z siekierką i piłą drewnianą. Ciemnawo było więc fota dopiero dziś będzie wykonana jak się należy. A kierbud już dawno mi mówił, że u mnie to ARTYŚCI pracują...

Edytowane przez blekowca
skleroza blekowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo układanie dachówki to przede wszystkim po Świętach. No ale folia będzie już od dziś, więc lekka czapeczka na Święta będzie. Na Sylwestra już powinna być konkretniejsza - no i okna i drzwi już będą.

Jak nam nie wypali żadna impreza to tak po cichu liczę na jakie 2 godzinki nocą do domu się wybrać, radio można podłączyć, krzesełka mamy, stolik kempingowy, dużo świec dla nastroju (jako ersaztz biokominka) i można świętować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że bigos zaplanowany na wiechę będzie innym razem - impreza wypadła w piątek a majster, podobnie jak blekowce w piątki pości.

Brawo, jaka porządna ekipa, ale pora nienajlepsza piątek i do tego Adwent. Jako abstynent - niepraktykujący jeszcze takiej brygady nie spotkałem.:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zdjęcie zamieścić, tada!

N08AlA07TV6TVu2pGjnp2QfNa_Lw0EWMRocpfyoUHbY=w958-h719-no

 

wiecha w całej okazałości - trochę nieostro, bo ciemnawo i migawka chyba na 1/2 sekundy się otworzyła. Trochę jeszcze podpicowałem w zdjęciach na G+.

I domek tak jak wygląda teraz, ciągle jeszcze bez membrany

 

sqHLwE95kIA-wNfjKcnQNeInBb_fZVXI50ImjtPVK2E=w958-h719-no

Też trochę dodałem 'dramaturgii' zdjęciu. Widoczna wiecha na kalenicy.

Smacznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ekipa wzięła sobie wolne - do piątku. A niech tam, Szczęśliwe Święta mają. Ja zaś mam kolejnego zgryza - czy zrobić instalację odgromową? Wg pierwotnego planu na dachu miały być panele fotowoltaiczne i taką inwestycję należało chronić. Nie wiem na ile panele ściągają pioruny.

Teraz gdy paneli póki co niet, zostaje wątpliwość. Kierbud uważa że to przesada, bo obok 2 linie energetyczne, a żona spojrzała na wiechę, że nasz domek najwyższy w okolicy - bo na lekkiej górce. Jakby co to projekt instalacji mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos na forum podawal przyklady gdzie piorun uderzyl w wcale nie najwyzsze w okolicy budynki. Nie wiem jaki promil Twojej inwestycji to ewentualnie instalacja odgromowa ale nie lepiej spac spokojniej? Nawet przy pelnym ubezpieczeniu trauma po takim zdarzeniu jest zbyt duza. Po co Ci to. A panele fotowoltaiczne i tak w koncu zamontujesz. Chocby z planowanego dofinansowania z NFOS. Czego Ci goraco zycze z okazji zblizajacych sie Swiat Bozego Narodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się nie zastanawiała nad odgromieniem, bo potem jak co to trudno uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Znajomy opowidał, że zdązyli położyć kable instalacji w jednym domu i piorun trzasnął w komin i wszystkie kable się spaliły, dom jeszcze był w stanie surowym to na szczęście cały się nie spalił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...