Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Styrobeton - jakie proporcje?


gonsiorek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 127
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze coś...

Układamy podłogę...

No, pokrycie. Panele, klepki czy kafle...

Im staranniej zrobimy wylewkę (grzewczą ) tym mniej podkładu/kleju wchodzi.

Tym lepiej podparte jest pokrycie.

Testem jest kulka ze sporego łożyska.

Upuszczona na podłogę z jakiego 1m wysokości (bez pokrycia aby go nie skrzywdzić) ma zrobić PYK a nie BUMMMM.

Tak, jakbyście ją na plastelinę upuścili...

 

O dylatacji od ścian (2cm styro czy pianka) nie wspominam, bo oczywiste jest...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

1 kondygnacja luzem perlit na to perlit z gipsem lub perlitobeton żeby to wszystko utwardzić i na to wylewka półsucha

2 kondygnacja luzem perlit na to perlit z gipsem lub perlitobeton żeby to wszystko utwardzić, folia ta srebrna do ogrzewania podłogowego, rurki na spinkach, wylewka półsucha

3 kondygnacja perlitobeton lub luzem perlit i na to warstwa utwardzona perlitobetonu

 

Wszędzie dylatacja od ścian i między pomieszczeniami ?

w 90% na górę idą panele, w łazienkach i kuchni idą kafle.

 

Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia jakaś pod podłogówkę chyba musi być ?

 

Zszywki rzeczywiście by się na samym perlicie nie utrzymały. Ale styropian przecież wyeliminowaliśmy....

Więc do czego to mocować ? Nie utrzymają się do perlitobetonu ? Tylko jak to wtedy mocować? Piszesz o siatce ? Co to za siatka ? Taka jaką daje się do jastrychu czy jakaś ogrodzeniowa ?

 

Czemu rura PERT a nie PEX ? To jest taka : http://allegro.pl/rura-kan-therm-pert-al-pert-pex-16x2-200m-i6933529034.html ?

Edytowane przez van1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij - ze folia być musi, tylko nie tak - że wszyscy tak robią!

System podłogówki na siatce ma właśnie kantherm..

https://www.tiasystem.pl/produkt/klips-na-siatke-zbrojaca/

Siatka marketowa 5zł/2m2

TO NIE JEST TA RURA!

To jest PEX...

Ma być PERT (elastyczna)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rur na razie zostawmy. Ale domyślam się że to taka: http://allegro.pl/rura-uponor-smart-pe-rt-16x2-0-podlogowka-pex-240m-i6787831896.html

 

Sitka marketowa ... nic mi to nie mówi. Kupię to w biedronce :p

Panie Adamie poproszę o jakiegoś linka jak ta siatka ma wyglądać, rozkłada się ją na perlitobetonie bez mocowania ?

 

Czy Perlit luzem i na tym perlitobeton sprawdził by się jako docelowa wylewka na 1 i 3 kondygnacji ? Wysypał bym perlit tak z 1-2cm nad metalowe legary i na to warstwa perlitobetonu tak z 7cm i na tym układać panele, płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat czy na wylewkę użyć perlitu czy zrobić styrobeton

Co ma lepsze właśniwości izolacyjne?

 

nie ukrywam, że również chodzi mi cenę

 

Znajomy remontował dom i na strop wylał/wyłożył perlitobeton (jako lekki strop betonowy)

Z tego co mi mówił, perlit nie jest gąpczasty, inaczej niz styrobeton

 

Ostatnio zrobiłem próbe ze styrobetonem

Wylamem 10 cm w stosunku 4 miarki styropianu na 1 miarke cementu (troche wapna)

na to 2 cm styrobetonu w stosunku 2 miarki styropianu na 1 cementu (troche wapna)

Powierzchnia powstała ładna, twardza, ale można palec wbic, powierzchnia gabczasta

 

Z tego co czytam

Styrobeton ma lepsze właściwosci termiczne i jest lżejszy, za to mniej wytrzymały

Edytowane przez Genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_4082.jpg

DSC_4085.jpg

Perlit zamówiony. Zamówiłem 20m3. Wydaje mi się że będzie za dużo ale zobaczymy. Kosztowało mnie to 3500zł. To jest 180-tka chociaż wydawało mi się że nie będzie to tak drobne.

Jak widać na załączonych zdjęciach chodzić się po tym nie da. Mamy też obawy że jak będzie lane bezpośrednio na luźny perlit to cięższy beton czy też perlitobeton będzie wypychał perlit do góry. Żeby to ustabilizować myślę o rozłożeniu folii albo styropian 1-2cm. Na piętrze na którym będzie podłogówka okazuje się że będzie tylko na połowie piętra, sypialnia i pokój dziecka będą normalne kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie mówią o tej podłogówce. Podobno w miejscach w których się śpi źle to wpływa na człowieka, dalej nie będę wyjaśniał bo temat rzeka i są zawsze dwa końce kija.

 

Co do sterowania podłogówka + kaloryfery to i tak będzie to mieszane czyli gdzieniegdzie kaloryfery a gdzieniegdzie podłogówka więc i tak będzie z tym problem. Mam nadzieję jednak dobrać taki piec który będzie ciągle zapewniał dość niską temperaturę wody centralnego (z mojego doświadczenia w okolicach 45)

 

Lepiej podpowiedzcie teraz co z wylewkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

"{ludzie} Różnie mówią o tej podłogówce."

Tak. Ale w większości są głupi...

A co Ci mówi ROZUM?

 

"Mam nadzieję jednak dobrać taki piec który będzie ciągle zapewniał dość niską temperaturę wody centralnego"

 

Rozumiem... truciciel jesteś... Ten od SMOGu...

Do tego... bogaty. Co kilka lat nowy durny kocioł...

Bo stary kwachy zjedzą...

 

"Lepiej podpowiedzcie teraz co z wylewkami "

 

No jak to - co?

ROBIĆ!

Dom bez wylewek głupio wygląda...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...