Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Styrobeton - jakie proporcje?


gonsiorek

Recommended Posts

:

 

"Mam nadzieję jednak dobrać taki piec który będzie ciągle zapewniał dość niską temperaturę wody centralnego"

 

Rozumiem... truciciel jesteś... Ten od SMOGu...

Do tego... bogaty. Co kilka lat nowy durny kocioł...

Bo stary kwachy zjedzą...

 

 

 

Adam M.

Mam doświadczenie z piecem który grzeje kaloryfery i ciepłą wodę grzejąc 4 mieszkania o łącznej powierzchni 180m2. temperaturę nastawiam od 42 do 48 w zależności od pory roku i który to budynek.

Jest oszczędnie a nie ma nawet obiegu wody ciepłej zrobionego i dużego zasobnika.

Piec nie grzeje oczywiście non-stop. Po prostu utrzymuje żądaną temperaturę centralnego.

Taki efekt chcę osiągnąć ale to chyba nie o tym temat :)

 

A z podłogówką tak mi mówią fachowcy, na forach też tak piszą, badania (nie sprawdzałem) też są nie za podłogówką w częściach sypialnianych

Podłogówką jest jeszcze trochę "nowością" na dłuższą metę przecież jeszcze nikt tego nie wypróbował.

 

A co z wylewką ? Folia, cieńki styro żeby to przed laniem wylewki jakoś się nie rozwalało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witajcie budowniczowie

 

Mam do Was pytanie dotyczące progów pod drzwiami wejściowymi i balkonowymi.

Mam niepodpiwniczony dom i 15 cm styropianu pod chudzikiem, potem mam jeszcze 5 cm pod ogrzewaniem podłogowym i wylewką oczywiście.

Starałem się unikać mostków cieplnych, ale nie uniknąłem problemów. Mianowicie wszystkie okna, które są do podłogi oraz drzwi wejściowe i tarasowe są zamontowane na podstawach metalowych ok 10 cm, pozostała mi więc pusta przestrzeń pod wszystkimi drzwiami. Nie mam pomysłu czym to uzupełnić, aby uniknąć mostków cieplnych w tych miejscach. Znalazłem temat o styrobetonie i zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem.

|Co o tym myślicie?

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi.

pozdrawiam i jednocześnie życzę powodzonka na budowach i wszystkiego naj w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczowie

 

Mam do Was pytanie dotyczące progów pod drzwiami wejściowymi i balkonowymi.

Mam niepodpiwniczony dom i 15 cm styropianu pod chudzikiem, potem mam jeszcze 5 cm pod ogrzewaniem podłogowym i wylewką oczywiście.

Starałem się unikać mostków cieplnych, ale nie uniknąłem problemów. Mianowicie wszystkie okna, które są do podłogi oraz drzwi wejściowe i tarasowe są zamontowane na podstawach metalowych ok 10 cm, pozostała mi więc pusta przestrzeń pod wszystkimi drzwiami. Nie mam pomysłu czym to uzupełnić, aby uniknąć mostków cieplnych w tych miejscach. Znalazłem temat o styrobetonie i zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem.

|Co o tym myślicie?

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi.

pozdrawiam i jednocześnie życzę powodzonka na budowach i wszystkiego naj w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można oczywiście z wyczuciem wypełnić to pianką poliuretanową niskoprężna.

 

Poobserwuj duże drzwi tarasowe jak mocno wieje, zrozumiesz wtedy że potrzebują naprawdę solidnego zamocowania trwałego w czasie (pianka to nie najlepszy pomysł), perlitobeton ,który sam zastosowałem, jest jak najbardziej najłatwiejszym i najlepszym rozwiązaniem które dodatkowo można od zewnątrz prosto i skutecznie zaizolować przeciw przeciekom wody.

Tomraider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam szanownych forumowiczów :)

 

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat bo po przeczytaniu całego wątku mam dylemat co do sposobu wyrównania łuków stropu kleina nad piwnicą na którym ma być położona podłogówka.

Chciałbym najpierw wzmocnić strop wylewając rzadką zaprawę cementowo-wapienną (znajomy doradzał mi wylanie rzadkiego cementu ale obawiam się zlasowania cegieł po pewnym czasie..) i tu moje pytanie jakich proporcji najlepiej użyć.?

Kolejną rzeczą jest wypełnienie tych przestrzeni między łukami i tu mam dylemat czy użyć styrobetonu, perlitobetonu czy może keramzytobetonu..? Lub może wysypać luzem perlit/keramzyt i dopiero na to mieszankę z betonem..? Dom jest jest stary i nie chciałbym go zbytnio obciążać.. Będę wdzięczny za rady :)

Edytowane przez satyricos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Najlepszym rozwiazaniem jest wylanie styrobetonu jako warstwy wyrownawczej a potem pokrycie wylewka cementowa lub anhydrytowa. Wykonunemy takich tematow duzo zwlaszcza na slasku i w krakowie. Podsyla. Link do filmu ktory pokazuje poszczegolne etapy.

Koszt okolo 400zl/m3. Material bez piasku. Bardzo lekkie a wytrzymalosc jak na styropianie ok eps200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

Witam. Odnowie trochę temat ale szukam szukam i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie Adaptuje poddasze, robię tam mieszkanie, podłogi około +/- 80m2. Poddasze znajduje się w Domu Bliźniaczym z lat 90 można powiedzieć ze jako 2 piętro. Strop jest z płyt kanałowych na tym (podobno troszkę izolacji w formie wełny) i 5cm wylewki. Na poddaszu miało znajdować się ogrzewanie podłogowe i z tego względu wszystko zostało podniesione 10cm wyżej (Drzwi, Okna dachowe, Instalacje wodne i elektryczne) Lecz z obawy przed tym, że Budynek może nie wytrzymać kolejnej wylewki 4-5cm z tad moje pytanie. Jak Najlepiej podnieść owa podłogę żeby nie było Ciężkie a solidne. Styrbeton + Cienka wylewka samopoziomująca a może legary + Płyty Osb/Mfp, może jest możliwość sam Styropian jakiś bardzo twardy a na to tylko delikatnie Wylewka Samopoziomująca ?

A Mozę jest ktoś w stanie powiedzieć i ten Strop jak i budynek wytrzyma kolejne 4-5cm Wylewki i nie ma w niczym problemu ?

Trochę Chaotycznie i długo ale myślę ze ktoś Mądry na pewno się znajdzie ;)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie odkurzyliśmy jeszcze szklanej kuli po sylwestrze to trudno dać Ci dobrą odpowiedź.

Ale...

Mogę podpowiedzieć.

Przydałby się jakiś KONSTRUKTOR

Pytasz - czy wytrzyma...

Architekt-konstruktor policzy i ewentualnie podpowie co zrobić, jak wzmocnić i czym, aby wytrzymało.

Konsultacja to małe pieniądze.

Projekt - do uzgodnienia z nim, ale też ceną nie zabija.

Wydaje mi się, że to dobra droga.

Trzeba na miejscu zobaczyć z czego to jest zbudowane i w jakim jest stanie.

Potem policzyć wytrzymałość.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...