Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin ceramiczny - podłączenie rury spalinowej.


Jarek.P

Recommended Posts

Problem pewnie w podniesieniu ceny. Samo podłączenie to rura 1m, rura 0,5m , kolanko i wspomniane przyłącze. W sklepach budowlanych każde kosztuje ok 100 zł w necie o 35% taniej. Więc od 300 do 400 zł materiał na przyłączenie nie licząc silikonu i tarcz do przecięcia na wymiar rur.

Podobnie producenci drukarek nie dodają kabla USB do połączenia z PC.

 

Ale ja nie miałem na myśli przyłącza kominkowego w sensie rury, czyli kabla do drukarki, tylko gniazdo USB, które w każdej drukarce występuje i jest kompatybilne z kablami wszystkich producentów. W kominach systemowych wszystkich producentów wystają same kable gdzie Ty musisz się martwić i kombinować jak zainstalować gniazdko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli każdy trójnik powinien być sprzedawany z przyłączem? To też wydatek, np w mojej kuchni kaflowej trójnik wyprowadzony przez murarza został rozbity przez zduna, który zrobił z komina po swojemu 2 doloty jeden od paleniska, a drugi na wylot oplatający piekarnik - mam dwa szybry. Tu przyłącze byłoby wydatkiem zbędnym, podobnie jak w kotłowni gdzie czopuch /wyjście z pieca kwadrat, wejście w komin okrąg/ sam wycinałem ze złomowanej blachy i spawałem - mam luz około 1-2 cm który wypełnię sznurem i silikonem sam zrobiłem przyłącze za kilka zł. Przy kominkach jak najbardziej powinno być takie przyłącze dodawane do trójnika - ale tu bardziej edukacja budowlańców i kierowników budowy. W instrukcji kominka też nie ma mowy o sposobie montażu

 

Tak samo jeśli chodzi o koszta nie na każdym kominie jest montowane zadaszenie. Tu mam pytanie jakie zadaszenie proponujecie na komin spalinowy wylot FI 200. Mam takie 3 kominy Jeden oddzielny i 2 obok siebie. Na etapie kończenia dachu koszt zadaszenia komina to około 300 zł od sztuki w lokalnej hurtowni. W necie są dostępne za 100-150 zł. Które polecacie i czym się różnią poszczególne zadaszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edukacja. Trafne spostrzeżenie. Komin najlepiej postawić bez dziury. Dziurę zrobimy gdy posiądziemy wiedzę gdzie ma być. Tylko kto to potrafi? Połowa przyłaczy jest zrobiona nie tam gdzie trzeba i bardzo często w sposób niezgodny z instrukcją dołączoną do komina. Często późniejsi wykonawcy instalacji "dorabiają filozofię" do zastanej sytuacji, bo nie chce im się czegoś przerabiać. "Tak musi być" i buduje się np kominek zupełnie inny, niż oczekuje tego inwestor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Forest daruj sobie uszczypliwości. Tak wygląda "najlepszy doradca na tym forum"? Człowiek z branży i zamiast zając się pracą - zarabiać pieniądze to bawi się w napinkę w necie. Policz ile tracisz pieniędzy i kontaktu z rodziną siedząc przed PC i wypisując farmazony. Pomyśl także o pozostałych forumowiczach, którzy tracą czas przez takie bzdurne zaczepki, by doczytać się tego czego szukają w wątku.

 

Daniel nie mylę rozety z przejściem. Przejście zamontowałem.

 

Mam wybudowany systemowy komin trójnik od salonu oddziela ściana 24 cm cegła silka. Wszystko połączone jest docinanymi pod wymiar rurami pionowo metrowa rura spalinowa, dalej kolanko 90 st i pół metrowa rura spalinowa, na to przejściówka.

Przewiew powierza jest między ceramiką , wełną i betonową konstrukcją komina. Dlatego chcę to sensownie uszczelnić. Przy wlocie do komina będzie najgorętsze powietrze i duży ciąg od komina.

Jak Wy to uszczelniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To żadne uszczypliwości ... w jednym wątku mieszasz z błotem i od czci odsądzasz kogoś kto stara się właśnie poradzić Ci jak najlepiej zrobić to co właśnie chcesz zepsuć, w drugim prosisz te same osoby by pomogły Ci w czymś, co już i tak z góry założyłeś jak ma wyglądać ...

Na co Ci to Forum ... ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszasz z błotem i od czci odsądzasz kogoś kto stara się właśnie poradzić Ci jak najlepiej zrobić to co właśnie chcesz zepsuć, w drugim prosisz te same osoby by pomogły

Pozdrawiam.

Nie manipuluj. Kogoś lp /domyślam się że poczułeś się urażony innym wątkiem/ osoby lm /użytkownicy forum/

Ty na forum nie pomagasz tylko klepiesz w klawiaturę bijesz pianę. Dla przykładu Kominki Piotr Batura pisze konkretnie i na temat. Nie odpisuj na moje posty pomożesz mi i pozostałym osobom czytającym forum.

PS nie zbeształem cię z błotem jedynie wytknąłem że teoretyzujesz.

 

Pozostałych forumowiczów proszę o radę jak uszczelnić gorące powietrze by nie szło przez połączenie kominka z kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...