Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! :D

 

Szukam osób zainteresowanych budową domu opartego na projekcie MILA z HORYZONTU.

 

Zalezy mi także na opiniach osób, które być może budują podobny domek oraz Każdego kto upewniłby mnie, że Mila to trafny wybór.

Oczywiście planuję tam pewne zmiany :roll:

 

Pozdrawiam wszystkich Budujących się :lol:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=122&sid=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam !

 

Chyba mamy podobny gust w kwestii projektów, też zastanawiałam się na tymi dwoma w końcu zdecydowałam się na (99%) na Z24.

Wydaje się bardziej funkcjonalny planujemy wprowadzić tylko niewielkie zmiany:

powiększenie okna w salonie

poszerzenie garażu

zastanawiam się nad likwidacja małego okna w kuchni kuchnia jest mała a dwa okna sprawiają że jest mało ustawna, z drugiej jednak strony spiżarka jest na wyciągniecie ręki i wiekszość rzeczy można tam przechowywać i dzieki temu kuchnia nie musi być bardzo zabudowana.

 

Ponadto niezadawala mnie konstrukcja dachu i stropu wolała bym tradycyjną drewnianą a nie wiązarową.

 

Ale mimo wszystko projekt bardzo nam się podoba jest w sam raz dla naszej rodziny i pewnie sie na niego zdecydujemy. Przejrzałam wiele róznych projektów i ten wypada najlepiej.

 

Na razie załatwiamy działkę jak dobrze pójdzie to może na jesień zaczniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

 

Decyzja już podjęta?

My też rozważaliśmy Z24. Podobał nam się układ w środku i prosta konstrukcja. Niestety zobaczyliśmy w okolicy bardzo podobny projekt już wybudowany i stwierdziliśmy, że z zewnątrz wygląda trochę nieciekawie.

 

Potem znaleźliśmy MILE z Horyzontu http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=122&sid=5 i zdecydowaliśmy że to jest TO! Podoba nam się:

 

- kuchnia oddzielnie

- w miarę sensowne sypialnie; w większości projektów domów tej wielkości pokoje mają ok 11/12m2 a to wg mnie za mało

- przejście z gabinetu do pokoju dziennego

- sensowny hol (nie podobają nam się długie, wąskie korytarze)

- przyjemna bryła (dach niestety nie będzie należał do tanich:(

 

Ponieważ chcemy zlikwidować garaż nie mamy jeszcze pomysłu jak zrobić przejście do pokoju, który powstanie.

 

-opcja 1: przejście z gabinetu co spowoduje, że gabinet zrobi się trochę mało ustawny

 

-opcja 2: przeniesienie pomieszczenia gosp. do byłego garażu, powiększenie łazienki i zrobienie małego korytarza (co jak już wspomniałem niespecjalnie nam się podoba)

 

Nasz projektant zamówił już projekt i niedługo zrobi adaptację.

 

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesheck i AGKA dziękuję za wypowiedzi. Ja nadal nie moge się zdecydować. W zasadzie Mila przesunęła się na dalszy plan, ale nadal obstaję przy parterówce z garażem, z wejściem z przodu, z kuchnią z przodu a za nią salon. I tak miotam się między nastepującymi projektami:

 

1.Z24 z Z500

http://www.z500.pl/index.php?projekt=24&ogolne=1

 

2. IRYS z Horyzontu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&sid=5

 

3. Dom na Lazurowej z Boducha

http://www.boduch.pl/plansearch.php

 

4. Lidia z Archeton

http://www.projektydomow.info/index.aspx

 

5. Natasza z Domy na 5-kę

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=39&nazwa_projektu=NATASZA

 

6. MILA z Horyzontu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=122&sid=5

 

Wszystkie te projekty mam wydrukowane i codziennie inny jest na 1-szym miejscu. Niektóre z nich są realizowane śledzę dzienniki, ale nadal nie mogę się zdecydować! W wszystko przez kotłownie-potrzebuję sporej, na paliwo stałe :roll: Nadal proszę o wypowiedzi i porady :oops: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO

 

1. Z24 - wg nas prawie idealny rozkład ale zgadzam się w pełni z AGKA: klockowa bryła, ciekawszy, choć pewnie droższy w wykonaniu Z23

 

2. Irys - wewnątrz OK ale to załamanie bryły od frontu budzi moje wątpliwości. Poza tym, która wersja: ta 17' czy 30'? Nie polecam wersji z pustką nad salonem. Firma, w której pracuje wynajmuje takie dwa domki - ładnie wygląda i robi wrażenie dużej przestrzeni ale całe ciepło ucieka do góry a w pokojach zimno straszne.

 

3. Pokoje 6 i 8 zdecydowanie zbyt małe; my mamy sypialnię w bloku 10m2 - wchodzi łóżko i nic więcej:( Mały wiatrołap. Jak dla mnie zbyt duża kuchnio-jadalnia Nie mam pojęcia o kosztach a dach wydaje się drogi , strop drogi.

 

4. Ładnie wygląda ale wnętrze to IMHO porażka: WC i łazienka - to rozwiązanie chyba rodem z bloków z wielkiej płyty; przejście z garażu do kuchni; kuchnia nieustawna (zlew pod oknem to często dyskutowana kwestia), garaż bardzo wąski i jeszcze jak wjedziesz zbyt daleko to nie otworzysz drzwi i zablokujesz kogoś w PG;)

 

5. Podobałby mi się najbardziej gdyby nie te malutkie pokoje. Nie podobają mi się wąskie korytarze ale tu chyba przesadzili z komunikacją: 1 hol prawie 13 m2, drugi przedpokój 12,5 m2 a pokoje po 10?

 

A nam najbardziej podoba się MILA, które też ma pewnie sporo wad;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesheck wielkie dzięki!! :D Super, to mi się podoba, tym bardziej :oops: że w 80-90% masz takie same spostrzeżenia jak ja :lol: :oops:

Wyjaśnię tylko, że jeśli Irys, to bez tych okien w dachu i strop na całości, ...tylko ten dziób...nie podoba mi się. :roll: A dzisiaj wydrukowałam sobie jeszcze Z23 ze studia Z500. Lesheck dlaczego Z23 będzie droższy od Z24, ze względu na dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dach będzie trochę drozszy, gdyż ma więcej tzw. załamań czyli wiecej elementów do obróbki bo sama powierzchnia dachu nie jest dużo większa.

Ale za to Z23 w porównaniu z Z24 ma mniejsze powierzchnie ścian, po za tym kuchnia jest o wiele bardziej funkcjonalna, no i pomieszczenie gospodarcze blisko wejścia.

Ja na razie obstawiam Z23.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje, ale nie powinna być to duża różnica.

 

Trochę się obawiam kosztu dachu w MILI, szczególnie po zwiększeniu kąta nachylenia. Rodzina buduje się i przy niewielkim i niespecjalnie skomplikowanym dachu wyszło ponad 50tyś. Tak BTW bardzo podoba mi się taka dachówka Roben

 

http://img526.imageshack.us/img526/6532/img4654qn6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGKA jeśli w Z24 zlikwidujesz narożne okno i tam przesuniesz spiżarkę powstanie kuchnia niemalże identyczna jak w Z23. Poza tym w Z24 fajniejsze są pokoje, w Z23 jeden jest malutki 9m :( ! :lol: ale mi też Z23 podoba się coraz bardziej, zwłaszcza w 5 wersji czyli Z23 L GP. AGKA, którą wersję ewentualnie wybierzesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydujemy się na Z23, chociaż jeszcze sie rozglądamy. Potrzebujemy małego a zarazem funkcjonalnego domku i koniecznie parterowego.

Jeżeli wybrałabym Z24 to na pewno nie zlikwidowałabym tego okna narożnego bo daje on cały urok.

Jeżeli chodzi o małą sypialnie 9m to dla nas jest ok będzie to dodatkowy pokój gościnny albo komputerowy, na razie jest nas 2+1 i raczej tak zostanie.

 

A co myślicie o tym:

 

http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/55/rzuty/

 

wyglada ciekawie tylko sypialnie bardzo małe, no i brak informacji na temat technologi

 

P.S Zaczelismy zamawiać materiały na razie pod Z23 (bo ceny tak szaleją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma to być droższe rozwiązanie?

 

Nie chcemy garażu bo jestem przeciwnikiem garażu w domu: m2 domu kosztuje ponad 2tyś zł. Budując garaż osobno można zaoszczędzić na ścianach, fundamentach (węższe, bez ocieplenia), stropie, dachu, drzwiach z garażu do domu itd. Nawet jeśli nie starczy na garaż to można kupić tymczasowo blaszak za 2tyś.

 

AGKA co do projektu el dorado, układ na pierwszy rzut oka wydaje się przejrzysty ale zaraz potem zauważa się

 

- mały pokój dzienny - my szukając projektu zakładaliśmy że min. 30m2 (w mieszkaniu w bloku mamy pokój 20m2 i to naprawdę nie jest dużo, a w domu pewnie odczucie przestrzeni będzie zupełnie inne)

 

- małe pokoje

- konflikt: drzwi do spiż / do wiatrołapu

- wykusz (w tanim domku wg mnie droga opcja)

- "duże okna z pięknymi drewnianymi okiennicami dopełniają obrazu całości" - rodzina chciała kupić okiennice - koszt dużo większy niż samych okien (wycena za okna 13 tyś; okiennice powyżej 20 tyś :o

 

 

Co do wyboru dachówki to przed nami jeszcze bardzo długa droga, a w WZ mamy zapisane że musi być czerwona:( Chociaż tak myślę, że czerwony może mieć wiele odcieni - a jak w nazwie dachówki nie będzie koloru to jak to ktoś udowodni, że to nie jakiś ciemny/brudny czerwony;)

 

Czy już zdecydowaliście się jak rozwiążecie problem przejścia do "garażo-pokoju"?

 

Skłaniamy się ku opcji - przejście z gabinetu. W gabinecie będą 2 drzwi ale unikniemy korytarzy. Poza tym pomieszczenie będzie przeznaczone raczej jako awaryjna sypialnie dla gości / siłownia + pokój dla naszych zwierzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmianę w projekcie to niestety nie wiem ile to będzie kosztowało, natomiast sam koszt wykonania konstrukcji dachu bedzie podobny.Pozatym cały czas zastanawiamy się czy Z23 czy Z24????.

Jeszcze póki nie mamy formalnie działki możemy sie pozastanawiać ale niedługo trzeba będzie podjąć decyzje, do chcielibyśmy na zimę wylać fundamenty a na wiosnę zacząć budowę.

 

A tak z innej beczki to podobno od nowego roku nadal bedą zwracać róznicę w VAT, dla osób budujących sposobem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...