Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nasza Mila jest już po adaptacji i mamy pozwolenie na budowę. Przez WZ niestety zmienił się dość poważnie kształt dachu

 

http://img201.imageshack.us/img201/1305/milafrontpoadaptwn1.jpg

 

Mamy pewne obawy jak taki wielki dach będzie wyglądał w realu. Zrobiłem sobie symulacje 3D i wydaje się, że nie będzie tak źle. Dom jest dosyć szeroki (14m) i wg. projektanta nie wyjdzie z niego muchomorek.

 

Nam na poddaszu zrobił się jednk pokaźny strych i wszyscy nas namawiają, żeby coś z nim zrobić. Tymczasem szukamy wykonawcy - pierwsze wyceny nie są za ciekawe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 years później...
Ja na 99.9% będę go budował.Widziałem na żywo prawie wykończoną Milę II i upewniłem się będzie to MILA I.

Tak jak na rysunku tak i w realu jest to bardzo praktyczny projekt.

Moje główne zmiany to przeniesienie kuchni do gabinetu,powiększenie pom.gospodarczego kosztem "byłej kuchni" i doświetlenie boków salonu,poprzez wstawienie fix-ów :)

Reszta to kosmetyka.

Parę kwestii ma jeszcze do rozwiązania ale także liczę na odzew użytkowników,żeby popytać się trochę ;)

 

Mój rzut po zmianach:[ATTACH=CONFIG]13366[/ATTACH]

http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

 

My zakupiliśmy projekt w odbiciu lustrzanym, z garażem dwustanowiskowym. Jedyne zmiany które zrobiliśmy to poszerzenie garażu. Tam też będzie znajdowała się spiżarnia.Zastanawiam się nad powiększeniem okna w kuchni ale to jeszcze daleka przyszłość.....:) Jakbyście zaczęli już coś robić to z niecierpliwośćią czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja na 99.9% będę go budował.Widziałem na żywo prawie wykończoną Milę II i upewniłem się będzie to MILA I.

Tak jak na rysunku tak i w realu jest to bardzo praktyczny projekt.

Moje główne zmiany to przeniesienie kuchni do gabinetu,powiększenie pom.gospodarczego kosztem "byłej kuchni" i doświetlenie boków salonu,poprzez wstawienie fix-ów :)

Reszta to kosmetyka.

Parę kwestii ma jeszcze do rozwiązania ale także liczę na odzew użytkowników,żeby popytać się trochę ;)

 

Mój rzut po zmianach:[ATTACH=CONFIG]13366[/ATTACH]

http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

 

witam

bardzo dobry pomysl z Fixami my tak mamy zrobione

w pomieszczeniu gospodarczym mamy wstawione schody na stale /na gorze zrobilam super garderobe/

na poddaszu mamy wstawione 2 okna dachowe

powiekszone okna

na ten moment tyle mi przychodzi do glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja na 99.9% będę go budował.Widziałem na żywo prawie wykończoną Milę II i upewniłem się będzie to MILA I.

Tak jak na rysunku tak i w realu jest to bardzo praktyczny projekt.

Moje główne zmiany to przeniesienie kuchni do gabinetu,powiększenie pom.gospodarczego kosztem "byłej kuchni" i doświetlenie boków salonu,poprzez wstawienie fix-ów :)

Reszta to kosmetyka.

Parę kwestii ma jeszcze do rozwiązania ale także liczę na odzew użytkowników,żeby popytać się trochę ;)

 

Mój rzut po zmianach:[ATTACH=CONFIG]13366[/ATTACH]

http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

 

witam domek też mi się podoba ,sama go buduje w okolicach Torunia ,wiecej informacji ;[email protected] wrazie pytań 793746107 pozdrawiam Żaneta a państwo z jakiego woj..jestescie odp

Edytowane przez zaniatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
witam beate i marka a gdzie budujecie mile ,bo ja w okolicach torunia prosze ,wiecej informacji odp pozdrawiam Żaneta ,Tomek z torunia

 

Witam serdecznie. Ja również będę budowała Mile, koło Torunia. Z budową ruszam w marcu 2011. Żaneto i Tomku, a gdzie dokładnie będziecie ruszali z budową, bo ja Wielka Nieszawka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy Milę w odbiciu lustrzanym w okolicy Warszawy. Właśnie zaczynamy powoli wykańczać domek. Jakby komuś to ułatwiło podjęcie wyboru to zapraszamy na budowę. My przed kupnem projektu też jeżdziliśmy daleko aby zobaczyć Milę na żywo. Kąt dachu zostawiliśmy 22 stopnie. Przy tym nachyleniu nie ma co liczyć na wygodny pokój na górze. Z tego co pamiętam to wysokość w najwyższym punkcie ma 2 metry. My planujemy tam zrobić pokuj ale w przyszłości. Na razie zostawiliśmy zaślepione miejsce na schody w holu a mamy otwór w garażu przez który wchodzimy po drabinie na strych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze napisać , że żle zrobiliśmy nie dodając jeszcze jednego bądż dwóch okien w garażu. Zrobiliśmy je zgodnie z projektem i jest w garażu trochę ciepło.

Dałem się też namówić na strop teriva , który nie dość ,że był droższy o około 8.000 zł ( porównywałem z kolegą , który robił strop lany w budynku o podobnej powierzchni stropu) to jeszcze podniósł nam dach o jakieś 20 cm ( strop lany 10 cm teriva 30 cm ) . a zależało nam na niskim budynku ponieważ dom mamy na skarpie. Dodatkowo dałem się namówić na zrobienie szalunków do fundamentów z płyty osb . Popadał deszcz i jak zdjeliśmy płyty po związaniu betonu to można je było od razu wyrzucić (spuchły). Dodatkowo radziłbym zrobić wyczystki do komina od strony garażu ( łatwiej będzie ustawić piec i w wc nie trzeba będzie się martwić jak tu póżniej dojść do komina w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w pokojach jest ok powiększyliśmy tylko okno w kucni- chyba o 7 cm tak aby blat w kuchni wchodził zamiast parapetu pod okno. Teraz pomimo tego że okno w kuchni jest trochę mniejsze od tych pokojowych to prawie wizualnie się od nich nie różni. Próbuję na innej stronie wkleić parę zdjęćmojego domu . Jak mi się uda to wkleje linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 5 months później...
  • 2 months później...
  • 2 years później...

Zbudowaliśmy Milę IIIc odbicie lustrzane z dość licznymi zmianami (wyprostowanie ścian garażu i stworzenie dodatkowych pokoi, wyprostowanie salonu (zwiększenie tarasu pod zadaszeniem), przesunięcie kotłowni, zamiana wiatrołapu z kuchnią) . Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmian jakie wprowadziliśmy, ale pewnie wszystko okaże się w praniu. Zainteresowanych zapraszamy na bloga.

Czy ktoś może pochwalić się zdjęciami swoich realizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...