Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grill i Kominek w jednym.


photos

Recommended Posts

Witam.

Mam taki mały pomysł, czy dobry sami oceńcie :)

W piwnicy swojego domu chcę zrobić pomieszczenie grillowe, jest komin więc nie ma problemu. Grill wybuduję z cegiełki. Ale jak to zwykle bywa rodzą się nowe idee :)

Pomyślałem że może dałoby się zrobić jakiś mały płaszcz albo wężownice, którą następnie wpiąłbym w instalację CO. Tak na bardzo mroźne zimowe noce. Byłoby to o tyle proste że mam już zamontowane podłączenie na zasilaniu i powrocie na wylocie z Pompy ciepła, mam też zawory odcinające tak aby omijało ewentualnie PCi, trzeba by tylko wstawić pompę obiegową przy grillo-kominku....Jak uważacie ma to sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki mały pomysł, czy dobry sami oceńcie :)

W piwnicy swojego domu chcę zrobić pomieszczenie grillowe, jest komin więc nie ma problemu. Grill wybuduję z cegiełki. Ale jak to zwykle bywa rodzą się nowe idee :)

Pomyślałem że może dałoby się zrobić jakiś mały płaszcz albo wężownice, którą następnie wpiąłbym w instalację CO. Tak na bardzo mroźne zimowe noce. Byłoby to o tyle proste że mam już zamontowane podłączenie na zasilaniu i powrocie na wylocie z Pompy ciepła, mam też zawory odcinające tak aby omijało ewentualnie PCi, trzeba by tylko wstawić pompę obiegową przy grillo-kominku....Jak uważacie ma to sens??

 

Montowanie takiego urządzenia w kominku otwartym (czym w sumie

będzie Twój grill) jest nierozsądne. Główne powody są dwa. Niewielka

wydajność i problem ewentualnego przydymiania, wskutek schładzania

dymu wodą. Instalacja drzwiczek dwuskrzydłowych z szybą,

pozwoliłaby zachować estetykę i funkcjonalność podczas grzania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowanie takiego urządzenia w kominku otwartym (czym w sumie

będzie Twój grill) jest nierozsądne. Główne powody są dwa. Niewielka

wydajność i problem ewentualnego przydymiania, wskutek schładzania

dymu wodą. Instalacja drzwiczek dwuskrzydłowych z szybą,

pozwoliłaby zachować estetykę i funkcjonalność podczas grzania wody.

 

To by się dało rozwiązać. Mozna zamontować Jakieś drzwiczki, podczas grillowania otwierać/zdejmować. Są takie wężownice gotowe do wmurowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja

Temat temat ten był już na forum poruszany.

 

Zanim napiszesz poczytaj

to do autora beztrosko zakładajacego nowy temat...

Szukałem. Niestety nie natrafiłem na interesujące mnie informacje. Byc może sa zawarte w pojedynczych postach. Nie tematach. Jakbym sie na kominkach znał zapewne wiedziałbym nawet w którym temacie szukać, ba nawet bym sie pewnie w nim wypowiadał, ale wowczas nie potrzebowałbym pomocy, bo wiedziałbym z czym się to je.

To tak do Twojej wiadomości.

Na przyszłośc postaraj się więcej wnosić do tematu np poprzez zalinkowanie posta na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłośc postaraj się więcej wnosić do tematu np poprzez zalinkowanie posta na ten temat.

 

Za dużo od branżysty wymagasz i to jeszcze od tego co coś lubi pierdnąć:p.On tak już ma i tego nie zmienisz.

Godzenie Grill i Kominek w jednym jest delikatnie ujmując problemem na własne życzenie.Jeśli w kominku masz spełnione odpowiednie warunki by ci nic się nie cofało na zewnątrz i skrupulatnie tego dopilnowałeś dzięki fachowcom to zawsze możesz upiec ziemniory i zrobić szaszłyk a nawet przy zastosowaniu odpowiedniej tacy grillować karczunio i nie tylko.Niestety i stety muszę się zgodzić z tym co ci prawi zapasowe guru FM eniek.

 

eńka poniosło wreszcie w odpowiednim kierunku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grilla zrobię na tarasie w takim układzie...:)

W piwnicy wstawię może jakis malutki piec CO. Dzięki za wytłumaczenie

 

Można zrobić wszystko, ale wymaga to staranności w wykonaniu

zarówno prac zduńskich , jak i hydraulicznych. Staranności i fachowości.

Czyli dla majsterkowicza niekoniecznie, chyba że dociekliwego. Taki to

popróbuje, a jak coś nie wyjdzie, rozbierze, poprawi (jeśli przeżyje).

Myślę o przystawce mocy kilku KW, zamontowanej na oddzielnym ciągu

kominowym. Grillujesz i palisz w kominku z otwartymi drzwiami, a po zamknięciu drzwi, przełączasz na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym dybaniem na życie ludzkie jak pognę Boga.:no:,Jeszcze do kompletu brakuje dżumy,kokluszu i zapalenia łojotokowego skóry.Najpierw ty,teraz eniek, bohunio,forest i inni.Wiem ,że strach ma wielkie oczy ale żeby cały czas straszyć :mad:.Wiem też ,że chcecie nas ustrzec przed popełnieniem błędu ale może okazujcie emocje w mniej drastyczny sposób używając i dobierając te bardziej przyjazne ludzko -kominkowe znaczniki:rolleyes:.

 

 

http://www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/cookcook-filozofia-nowoczesnego-gotowania.html

 

ten link też napawa strachem gdy go autor topiku przeczyta???Czy cenzura zaraz sypnie perełkami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc, wpisujesz się w ogólny szczebiot. Tym razem klientowi

grozi śmierć na zawał, po zadaniu pytania o cenę. Oprócz tego staranność

Cię nie ominie - taka sama jak przy każdej zabawie z urządzeniami ogniowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...