Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komniek przy słupie konstrukcyjnym


gregory_b

Recommended Posts

To ja mam też podobne pytanie. W projekcie mam komin do kominka centralnie miedzy dwoma słupami konstrukcyjnymi. I tak jest też zrobiony przez ekipe:

 

Mniej więcej tak:

O-słupy kwadtatowe

[]O[] - komin systemowy shiedla z wentylacjami po obu stronach - komin z ociepleniem do kiminka

 

O[]O[]O

 

Zaczołem się tylko teraz tylko zastanawiać czy budowlańcy nie powinni mi między tymi słupami a kominem dać tak jak między stropem a kominem jakiegoś styropianu 1cm by komin mógł też między słupami pracować

 

To jest ten projekt - kominek na śroku salonu

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lukrecji-2/m4937b5b82e8fe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdyby to był komin murowany, to takie umiejscowienie było by błędem.

W kominie systemowym pracuje wkładka wewnętrzna (ceramiczna lub stalowa), a izolacja (jeżeli jest) skutecznie oddziela tenże przewód dymowy od pustaków obudowy, nie pozwalając na ich zbytnie przegrzewanie i możliwość innej pracy od elementów konstrukcyjnych.

Mnie ciekawi inna rzecz - co te słupy (z podciągami czy bez) podtrzymują i czy to jest ta sama rzecz, oraz czy wokół komina jest zrobiony np. jakiś wymian wieńca w takim przypadku. Bo jak nie ma to taki element konstrukcyjny (a raczej dwa) mogą być wiotkie i pracować każdy sobie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...