Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prosze o rade w sprawie likwidacj kominow wentylacji grawitacyjnej


Recommended Posts

Witam na wstepie napisze ze nie jestem budowlanym specjalista z zona postanowilismy wybudowac domek przy zakupie materialow pan w skladzie wyliczyl z projektu co i jak bedzie nam potrzeba i bylo wszystko oki az kolega powiedzial mi o wentylacji mechanicznej i teraz mam problem zakupilem juz\ postaczki wentylacyjne lk2 i lk2 oraz beda budowane kominy systemowe schidel w kotlowni do pieca na ecogrosze oraz drugi do komink w salonie jestesmy zdecydowania na instalacje wm z rekuperatorem i teraz nie wiem co mam robic ktorych kominow mam nie budowac wiem ze w kotlowni musi byc grawitacyjna i ma byc szczelnie oddzielona od pomieszczen gdzei bedzie dzialac wm ale co z salonem i kominkiem oraz co z kuchnia i okapem gdzie to podlaczyc w zalaczniku zut gdzie sa umiejscowione kominy prosze o jakas wskazowke pan firma wycenila mi koszt instalacji wm z reku na 14000 tys czy to dobra cena mowil mi zeby nie zostawiac otworow w stropie za maja wiertnice ale chce chociaz zaoszczedzic na budowie i wykonczeniu kominow a strata 1000 zl za pustaki wentylacyjne to juz trudno .

zmiany ewy i grzegorza.jpg

Edytowane przez snoopyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce chociaz zaoszczedzic na budowie i wykonczeniu kominow a strata 1000 zl za pustaki wentylacyjne to juz trudno

Skoro już masz bloczki to zostaw sobie w ścianach kanały - wybudowanie fragmentów ściany z bloczków, czy pustaków będzie tyle samo kosztować, a później tego nie dobudujesz. Możesz ich nie wypuszczać ponad dach i zaślepić na strychu. W ten sposób zaoszczędzisz na kominach, a kanały może kiedyś się do czegoś przydadzą - np. na jakieś kable, rurki do klimy, solarów czy cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a34c85efd7954860.html na tym zdjeciu widac kominy a co z kominem wentylacyjnym w salonie czy kominiarz sie nie doczepi ze nie ma grawitacyjnej wentylacji dla kominka moze zostawic jeden kanal w kuchni dla okapu ?

 

Kominiarze nie są po to aby się czepiać, są po to aby pomagać. Budynku nie stawia się na pięć czy dziesięć lat. Nie wycinaj kominów, nóż - widelec kiedyś może będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...