Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o wydajności 400m3 do domu 220m2 4-5 osób.


Hepatus

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jakieś konkretne liczby? Mam DZ 2x80m i nawet tak głęboko temperatura nie jest stała.. generalnie - jak ktoś chce, to niech robi :) jedyny plus to mniejsze zużycie energii zimą przez rekuperator. Zdolność chłodzenia jest po prostu słaba i bez wspomagania nie zapewni komfortu w upalne lato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Zdolność chłodzenia jest po prostu słaba i bez wspomagania nie zapewni komfortu w upalne lato"

 

Z taką pewnością wyrażasz opinie - domyślam się, że użytkujesz żwirowy GWC i mimo 1,5 krotnej wymiany powietrza w całym budynku nie osiągasz 8-10C różnicy temperatur w domu w stosunku do zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodnicę 6 rzędową na DZ, która na wyjściu daje niższe temperatury niż GWC, bo bez problemu można zejść do 12-13 stopni i nie ma opcji by bez wspomanagania chłodzeniem pasywnym osiągąć komfort termiczny w upały. Słuzy ona tylko do redukcji wilgotności bezwzględnej i z założenia nie miała zapewnić tego komfortu termicznego.

 

Mam dość mocno przewymiarowaną wentylację i dmucham non stop 180m3 (kubatura 460). Oczywiście mogę odpalić wentylację na max - ale hałas jest wtedy niezbyt przyjemny. Musiałbym ją przewymiarować jeszcze 2 krotnie aby uzyskać wymianę 1,5 bez uciążliwego szumu. Przy dużych przeszkleniach zyski temperaturowe są ogromne. Kiedy na dworze 0 stopni, a świeci słońce, temperatura w domu podnosi się o 2-3 stopnie zimą. Latem zysk z dużego okna południowego będzie większy niż moc chłodnicza GWC - czyli 0,5-1kW. W małym salonie w mieszkaniu - 20m miałem klimatyzację 3,2kW i nawet przy małych oknach miała co robić latem.

 

Ale chętne zobaczę jakieś liczby, wykresy - temp przed, za i w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodnicę 6 rzędową na DZ, która na wyjściu daje niższe temperatury niż GWC, bo bez problemu można zejść do 12-13 stopni i nie ma opcji by bez wspomanagania chłodzeniem pasywnym osiągąć komfort termiczny w upały. Słuzy ona tylko do redukcji wilgotności bezwzględnej i z założenia nie miała zapewnić tego komfortu termicznego.

 

Mam dość mocno przewymiarowaną wentylację i dmucham non stop 180m3 (kubatura 460). Oczywiście mogę odpalić wentylację na max - ale hałas jest wtedy niezbyt przyjemny. Musiałbym ją przewymiarować jeszcze 2 krotnie aby uzyskać wymianę 1,5 bez uciążliwego szumu. Przy dużych przeszkleniach zyski temperaturowe są ogromne. Kiedy na dworze 0 stopni, a świeci słońce, temperatura w domu podnosi się o 2-3 stopnie zimą. Latem zysk z dużego okna południowego będzie większy niż moc chłodnicza GWC - czyli 0,5-1kW. W małym salonie w mieszkaniu - 20m miałem klimatyzację 3,2kW i nawet przy małych oknach miała co robić latem.

 

Ale chętne zobaczę jakieś liczby, wykresy - temp przed, za i w domu.

 

Zgadzam się GWC nie schłodzi normalnego domu, może jedynie schłodzić powietrze nawiewane do domu i to pod warunkiem, że jest dobrze wykonane.

Moc chłodnicza GWC jest porównywalna do mocy grzewczej jaką dostarczają dwie dorosłe osoby bez COVID 19:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór reku do mojego domu wybór padł na reQ V.550 ERV, zaufam firmie reqnet i polecanej przez nich ekipie instalacyjnej (mogą to montować tylko instalatorzy autoryzowani przez nich). Oferta, wyposażenie standardowe (wymiennik z odzyskiem wilgoci, czujnik CO2, stały wydatek, sterownik z aplikacją na urządzenia mobilne) obsługa klienta, wygląd, jakość, wsparcie techniczne i marketing na wysokim poziomie przeważyły szalę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...