Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy DN Karen


Recommended Posts

Jeden z forumowiczów namówił mnie do przeniesienia dziennika na forum. Pojawi się więc na początku kilka wpisów z jednego dnia. Przepraszam jednocześnie forumowiczów którzy wpisali się na blogu ale tych wpisów tu nie będzie.A więc od początku.

 

29.11.2011

Na początek co już jest.

Działka od dawna. Przygotowujemy do budowy trzeba stare rozebrać i posprzątać. Tą częścią zajął się szwagier. Stara stodoła zniknęła w jeden dzień a drzewo mu się przyda.

Zostało trochę podmurówki z kamienia ale to załatwimy na wiosnę. Warunki zabudowy po 3 m-cach się uprawomocniły. Długo bo rejon został wpisany do otuliny sulejowskiego parku krajobrazowego. Projekt to DN Karen typowy - za tydzień odbieramy po poprawkach od projektantki. Technologia ustalona - będzie płyta fundamentowa, ściany ytong 24 plus 25 styro, na dachu pełne deskowanie i papa na początek a potem dachówka albo blacha zależy co postanowi inwestor (żona). Kominy i kanały wentylacyjne powyrzucane. Niestety inwestor się uparł na kominek i jeden komin będzie ale wyrzucony z domu na zewnątrz. Poddasze będzie ocieplane pianką. Ogrzewanie podłogowe na bazie PC. Wentylacja z reku. Mam zamiar do końca roku zakończyć papierologię i zabrać się do konkretów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.:yes:Zdjęcie0038.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

22.02.2011

 

Niby nic się nie dzieje ale sprawy posuwają się do przodu. Teren pod budowę wyczyszczony. Umowa na płytę podpisana w lipcu lanie, energetyka przynajmniej w papierkach załatwiona a do maja ma stać skrzynka, a papirki w starostwie natomiast my czekamy na główny papirek od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.06.2012

 

No nareszcie cała papierologia za nami. Czas się wziąć do roboty. Zaraz po Bożym Ciele kierbud i geodeta do wytyczenia budynku. Materiał już kupiony, ekipy obstalowane. Pod koniec lipca ruszamy pełną parą. Energetyka też się wywiązała

Zdjęcie0181.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Płytka prawie miesiąc odstała więc czas na dalsze prace. Dzisiaj poszedł pod ściany momi własnymi rękoma dysperbit a w poniedziałek wchodzi ekipa ze ścianami. Żona się cieszy bo widać zarysy pomieszczeń. Całe szczęście że nie pada bo inaczej cała robota by poszła na marne.

.Zdjęcie0068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i zaczyna się coś dziać. Widziałem ze budujesz z ytong, także za chwilę chałupa stanie, u mnie cegiełki wiec idzie jak krew z nosa :(

No niestety ale przy cegiełkach to trochę zejdzie. Pokazałem twój domek swoim budowlańcom byli pełni podziwu i chwalili cię za odwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dobrze się zaczyna niestety czasem nie najlepiej się kończy. Wczoraj rano byłem zmuszony podziękować ekipie - za dużo sobie pozwalała.:bash: Do puki na budowie był szef robota szła jak z płatka. Szef w poniedziałek wieczorem wyjechał i już we wtorek po nieszczęsnej 13 się zaczęło. Tak więc w środę rano krótki tel. do szefa i ekipa poszła na bruk.:mad: Jutro przyjeżdża z innymi ludźmi i powiedział że do puki u mnie nie skończy to nie opuści placu. Ma nadzorować cały czas osobiście. ZOBACZYMY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.:) W piątek będą montować strop więc na pewno zdam relację. Strop będzie z CONSOLISU z płyt HC. Gdyby nie nieszczęsny balkon to cała sprawa zakończyła by się w sobotę i można by było zatknąć wiechę po pierwszym etapie czyli płyta, parter i strop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Rano o 8.00 zameldował się dźwig i transport ze stropem. Trzy godzinki i sprawa została załatwiona. Strop leży. Teraz czekam na drugą ekipę. Zrobimy wieniec, balkon dla żony i na ten rok zakończymy. Niestety energetyka trochę mi pokrzyżowała plany bo mieliśmy to robić od środy, ale powiadomili nas że w całej miejscowości w dniach od 26-28.09 w godź. 07-17 pozbawiają wszystkich prądu. Z konieczności więc przekładamy dalsze prace do 1 października.

Zdjęcie0088.jpgZdjęcie0090.jpgZdjęcie0091.jpgZdjęcie0093.jpgZdjęcie0094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...