Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy DN Karen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Zima minęła, kończy się wiosna budowa idzie pełną parą a w dzienniku czysto. Czas go uzupełnić. Budynek przezimował nie przykryty ani nie osłonięty w nie najgorszym stanie. Jedyny uszczerbek to pęknięty kanał w jednej płycie na długości około 40cm ale sytuacja po konsultacji z producentem płyt stropowych została opanowana.

DSC_8251.jpg

Należało odbić luźne kawałki betonu oraz wywiercić otwory kontrolne co zostało zrobione oraz ubytki wypełnić odpowiednią zaprawą naprawczą co zostanie zrobione wkrótce. Ekipa budowlana miała wejść w połowie kwietnia - niestety nawiedziła nas zima i weszli dopiero 15 maja. Pierwszego dnia podciągnęli ściany kolankowe

WP_000060.jpg

a drugiego dokończyli dzieła - zaszalowali, zazbroili i wylali górny wieniec.

DSC_8261.jpg

W między czasie pojawił się szef ekipy od dachu, zrobił kontrolne pomiary i zapowiedział się na 23 maja. Wczoraj dotarł na plac budowy transport więźby a dziś o 8.30 pojawiła się cała ekipa od dachu i po 9 godzinach budynek wygląda tak.

WP_000077.jpgWP_000079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Nareszcie pogoda dopisała i można się było wziąć dalej do roboty. Czwartek i piątek intensywnej pracy ekipy i dach na dosłownie pięć minut przed potężną ulewą został ukończony. Deski i papa ułożone jednak próba szczelności wypadła na 4 z plusem. Pojawiło się kilka przecieków które w najbliższym czasie trzeba będzie zlikwidować. W piątek zamontowana została również brama i okienka w garażu. Fotki nie najlepsze ale jedna z monitoringu a reszta z telefonu.

Ręczno-20.51.jpgWP_000090.jpgWP_000089.jpgWP_000088.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam.

Napisałeś w wątku o płytach fund o znacznikach- czy mógłbyś wyjaśnić jak to się wykonuje/gdzie kupuje?

Dziękuję.

Cześć.

Nic nie trzeba instalować ani kupować. U mnie była sprawa prosta. Na budynku zaznaczasz kilka punktów, mogą to być cienkie gwoździki, narysowane kreski czy tym podobne rzeczy, wszystkie w jednym poziomie - ważne abyś mógł je odnaleźć po roku czy ewentualnie kilku latach. Następnie jeden lub dwa z tych punktów przenosisz na już istniejące w sąsiedztwie n.p budynki. Po roku sprawdzasz położenie tych punktów. Jeśli poziom punktów na budynku się zgadza znaczy się że jest OK i nie ma się czym martwić, potem sprawdzasz poziom z punktami na sąsiednich n.p. budynkach. Jeśli jest jakaś różnica znaczyć to będzie tylko tyle że twój budynek lekko osiadł ale równomiernie i nie ma powodu do zmartwień. Jeśli poziom wszystkich punktów się nie zmieni to w ogóle super bo twój budynek nawet nie drgnął. Tak było właśnie u mnie. Żeby to zrobić potrzebujesz prostej wodnej poziomicy którą kupisz w każdym markecie za parę złoty, lub możesz zrobić ją sam, wystarczy z dziesięć metrów plastikowego przezroczystego węża.

http://allegro.pl/poziomica-wodna-z-wezem-15-m-szlaufwaga-i3373889095.html

Ja mam akurat laserową BOSCHA PCL 20 ale ma ona jedną wadę trzeba czekać do zmierzchu bo w dzień praktycznie nic nie widać. Chyba że kupisz taką z czujnikiem ale to wydatek około tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chyba trzeba to zrobić po elewacji:rolleyes:

Widziałam takiego wodnego węza u moich Mróweczek, jak budowali mój domek.

Zrobimy to, na pewno!

 

Cześć.

Nic nie trzeba instalować ani kupować. U mnie była sprawa prosta. Na budynku zaznaczasz kilka punktów, mogą to być cienkie gwoździki, narysowane kreski czy tym podobne rzeczy, wszystkie w jednym poziomie - ważne abyś mógł je odnaleźć po roku czy ewentualnie kilku latach. Następnie jeden lub dwa z tych punktów przenosisz na już istniejące w sąsiedztwie n.p budynki. Po roku sprawdzasz położenie tych punktów. Jeśli poziom punktów na budynku się zgadza znaczy się że jest OK i nie ma się czym martwić, potem sprawdzasz poziom z punktami na sąsiednich n.p. budynkach. Jeśli jest jakaś różnica znaczyć to będzie tylko tyle że twój budynek lekko osiadł ale równomiernie i nie ma powodu do zmartwień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Na dzień dzisiejszy ściany działowe praktycznie zakończone i najważniejsze podjęta decyzja co do okien. Zrobi to firma MS i będzie na brugmanie z profilem bluevolution 92. Montaż z ciepłym parapetem i z taśmami paroszczelną od wew. i paroprzepuszczalną na zew. a w środku piana.dziś był pomiar a na początku przyszłego tygodnia ostateczna oferta i podpisanie umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Cały czas się waham pomiędzy wełną a pianą. Mam jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji bo będę robił to dopiero po posadzkach i tynkach, Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku. Liczę że do tego czasu cena piany trochę spadnie więc nie będzie to tak bolesne finansowo jak obecnie. W tej chwili już widzę że za cenę z przed półtora roku mogę położyć zamiast 15 ponad 20 cm może w przyszłym roku będzie to 25. Jeśli by się udało 30 to w ogóle nie będzie tematu. To zresztą nie jedyny dylemat drugi to pompa. Raz na czele gruntowa drugi raz powietrzna i tak w kółko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i trochę powiększyło mi się podwórko. Został wyburzony jeden z istniejących budynków i wspólnie z sąsiadem zrobiony został płot. W międzyczasie jeszcze zostało wykonane przyłącze "wodno-kanalizacyjne". Na tren rok dojdą jeszcze tylko okna a jesienią i zimą ewentualnie elektryk będzie miał zajęcie.

Jak zwykle przepraszam za jakość ale fotka z monitoringu.

08212013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Powoli kończymy zadania zaplanowane na ten rok. Wczoraj po dwudniowym boju zakończone okna. Jak pisałem wcześniej wykonanie to MS OKNO z Łodzi na Brugmanie profil Salamander MSEwolution.

DSC_0075.jpgDSC_0076.jpgDSC_0077.jpg

Pozostało jeszcze dokończenie ścianek działowych i finisz w tym roku. Na zimę planuję wpuścić elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...