Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

Bacardi, widzę ze lecicie z robota aż milo. Chciałam doradzić w sprawie bramy garażowej, my montowalismy przed elewacja albo jakoś w trakcie wlasnie dlatego, żeby nam ja ładnie wyko czyli. Oczywiście musieliśmy wylewek, wiec facet kazał nam naukladac bloczki betonowe żeby zamknięta brama miała się na czym oprzeć. Co jeszcze wydaje mi sie ważne zostawił ja nam na sucho żeby pyl budowlany nie nawlazil w smar. Po wylewkach a nawet po położeniu płytek przyjechał jeszcze raz i wyregulowal, wyczyścil i zasmarowal. No. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

syberia dzięki :)

 

Ciekawa sprawa z tą umywalką, wydawało mi się, że ta z rantem będzie własnie bardziej praktyczna, ponieważ jest głębsza więc teoretycznie nie powinno się tak chlapać, a poza tym rant chroni przy myciu albo odstawieniu czegoś mokrego na "pułeczkę" przed ściekaniem wody na zewnątrz umywalki. Teraz moja teoria legła w gruzach :]

 

Apropo żaluzji fasadowych, to polecam podjechać do specjalisty np. Solmy na Gubińskiej aby się wypowiedział. Skrzynki fasadówki w przeciwieństwie do rolet montuje się raczej przed oknem, natomiast wydaje mi się, że zawsze można zabudować tę przestrzeń i będzie lepiej docieplona. Nadproża pod integro powinny się dobrze spisać z fasadówkami, bo będzie dodatkowe miejsce na docieplenie (choć kaseta żaluzji z reguły jest węższa i wyższa), natomiast naokienne być może będą stwarzać pewne problemy, lepiej omówić z facowcem.

A co do wyboru, to jednak dwa zupełnie różne rozwiązania, trzeba zdecydować na czym nam bardziej zależy, bo każde ma plusy i minusy. Fasadówki niestety na pewno wyjdą drożej...

 

Moorela leci leci, choć mam trudności z doglądaniem :)

A apropo bramy, to nie mieliście później problemów z wylaniem wylewki na odpowiednim poziomie? Podobno bramy później za bardzo nie da się wyregulować jak poziom się przesunie, a budowa panelowa daje tolerancję ok 0,5 cm aby wszystko się szczelnie zamykało. Takie informacje przynajmniej usłyszałem jakiś czas temu,a nie ukrywam, że brama by nam się teraz przydała :)

Tak myślę aby zamówić wylewkarzy na ponowne wyznaczenie P100 i może ustala dokładnie punkt montażu bramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my brame montowaliśmy po wylewkach. elewacja też była zrobiona, po prostu przy bramie zostawiliśmy i dokończone było dopiero teraz niedawno. No ale po pierwsze jeden wykonawca nam wszystko robił więc nie trzeba było kogoś osobno wołać a po drugie, nie mamy jeszcze tynku docelowaego tylko grunt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi, to dziwne co mówisz z tym 0,5 cm, coś mi sie nie chce wierzyć, żeby taka była tolerancja przy montażu, jakos strasznie mało. U nas w każdym razie nie było to określone tak dokładnie, ja byłam na miejscu i oczywiście nie pamiętałam, na jaką wysokość ma być wylewka, dzwoniłam na szybko do P. a potem pokazałam ręką "gdzieś tutaj", a teraz wszystko super gra. Może zadzwoń do człowieka, który ma Ci to montować? Mi akurat trafiła sie super ekipa montująca bramę.

W kwestii umywalki tez sie wypowiem, bo akurat mam tę druga i nawet już podłączoną od ponad tygodnia ;) Mi sie nie chlapie. tzn. chlapie mi sie głównie jak mokrą ręką zaczynam brać cos z blatu obok, ale ogólnie ta umywalka jest tak szeroka (60 cm), że naprawde trzeba się postarać, zeby nachlapac. A jeszcze bardziej ogólnie to wydaje mi sie że te 2 cm rantu to jest żadna różnica i bierz tę, która ci sie po prostu bardziej podoba. Nasze umywalki i tak sa jak dla mnie troche za masywne, te z szerszym rantem mogą się okazać "ciężkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w sprawie parapetów - też mam z blachy i też w poszerzeniach pod niektórymi oknami nie mam rowka, żeby je wsunąć - więc są przykręcone do tej listwy podokiennej (do okna - nie!), "szpara" między oknem a parapetem jest uszczelniona taśmą rozprężną (kupioną online, ale zabij mnie, już teraz nie pamiętam gdzie dokładnie). szczerze - szału nie ma, ale nie wygląda specjalnie źle. ja mam takie okna na poddaszu, gdzie łączenie widać tylko, jak się okna otwiera do mycia, i przy wyjściu na taras - gdzie docelowo zostanie przysłonięte przez deski tarasowe, które będą powyżej parapetu.

innego sposobu nie wymyśliłam. jeśli masz okna od Baumana, to właśnie takie rozwiązanie mi podpowiedział - tak samo jak wykonawca elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuszka No my też do wiosny będziemy mieć tylko grunt, więc teoretycznie mogłoby poczeka c... z drugiej trochę nam się rozjechał ostatnio harmonogram i z bramą którą już po części opłaciliśmy miałbym coś dodatkowego do przedstawienia w banku, no i temat byłby zamknięty :]

 

Moorela Z tą tolerancją to tak mi w baumanie powiedzieli, dokladnie to było chyba na zasadzie 1cm a właściwie to 0,5... Z drugiej strony już przed montażem okien proponowali że mogą zamontować bramę, tylko żeby wytynkować jedną ścianę i aby wylewkarz określił poziom. Tak więc może kluczowi są wylewkarze i umieją sobie z tym radzić :]

 

Apropo umywalek, to trochę się u nich pozmieniało, Twoja była pod kodem UN482 i obecnie już jej nie ma w ofercie, a pod tym kodem pojawiła się ta z szerokim rantem. Natomiast ta z wąskim jest teraz o 5cm węższa i będzie dostępna dopiero pod koniec października :| Dzisiaj składaliśmy kolejne zamówienie do LB i z umywalkami postanowiliśmy poczekać na te z wąskim rantem. A LB jest super, tym razem oprócz darmowej dostawy dostaliśmy jeszcze 10% rabatu :]

 

Tatarak dzięki za info. A masz może jakieś zdjęcia jak to wygląda? Bo u nas mamy sporo takich okien na parterze i będzie to dość widoczne... :(

Też okna mamy z baumana i aluminiowe parapety też u nich chcemy zamówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bacardi , chyba jednak zostanę przy tych roletach , mąż się denerwuje że niepotrzebnie komplikuję sprawy ... było mówione że rolety to niech już tak zostanie .

Mam pytanie o sketch up , jaką wersję ściągałeś ? ja dziś sciągnęłam i jakiś tak ubogi mam interfejs ... (nie mam tego menu po lewej pionowo ) też jakiś czas robiłam na sweet home ale po jakimś czase przestał mi wwystarczać , mało modeli itd

Aha , w sketch up wymiary są w stopach :/ , chyba jestem jakś niegramotna, bo nie umiem tego zmienić , da się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syberia nie daj się tak łatwo mężowi ;)

Apropo sketchup, to na jednym komputerze mam wersję 8, bo tam mam dodatkowy silnik do renderowania, a na laptopie jakaś najnowszą wersję 13 chyba, która ma inne ikony itp...

 

Natomiast aby było więcej ikon roboczych w menu, to trzeba sobie samemu dostosować, wchodzisz w

View > Tollbars

i tam odhaczasz to co chcesz mieć...

 

Jeśli chodzi o jednostki miary to

Window > Model Info > Units

 

Sketchup jest świetny, ale jeśli ktoś ma przyzwyczajenia z "zwykłych" programów, to na początku jest ciężko się połapać, a po czasie człowiek jest zaskoczony że to takie intuicyjne. Najważniejsze to zacząć z dobrymi jednostkami od głównej osi współrzędnych i rozłożyć sobie główne linijki, później wszystko pozycjonuje się już względnie. Na sieci jest mnóstwo filmików instruktażowych, po których np. schody zabiegowe można zbudować w 5 min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

to dziwne , ale jak rano przed pracą*sciągnęłam ten program to pokazywał mi w jednostkach amarykańskich ... nie mogłam sobie z tym dać rady

po robocie , jak poszlam zastosować Twoje rady program już sam z siebie pokazywał w metrach ... :D możliwe to ? chyba że się sam zresetował i połapał gdzie jest , u maców to możliwe , one się zmawiają ( patrz Terminator )

Sketch upa zainstalowałam na kompie u córki , ona ma stacjonarnego imaca co lepiej sobie radzi z grafiką , ja mam takiego starego Mac Booka Pro i on się*już trochę grzeje przy takich programach , jest po przejściach ale nie ptrafię się z mni rozstać bo jast z tych najpiękniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może użył geolokalizacji :) Niestety nie mam za dużo doświadczenia z macami, choć faktycznie zawsze były uznawane za maszynki do grafiki no i Jobs potrafił tchnąć w nie coś, że się wyróżniały :)

Jednostek warto pilnować, bo później trzeba się bawić w przeskalowanie. A mając dobre jednostki kilkoma kliknięciami można policzyć np. powierzchnie elewacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu bramy- musi byc wtynkowana ściana w której jest otwór bramy ( czyli wegarki, nadproze) a najlepiej cały garaż. Prawda jest taka ze tynkarze tynkujac brudza niemiłosiernie i części bramy( szczególnie uszczelki oraz same panele) mogą bardzo ucierpieć podczas tynkowania. Dobrze jest tez trochę odczekać z montowaniem bramy po tynkach ( czy wylewce) bo o ile wszystkie stalowe części sa ocynkowane to czasem niektóre części mogą pordzewiec od nadmiaru wilgoci( np końce prowadnic ktore gdy sa uciete na koncach maja spalony ocynk) poza tym bramę mozna jak najbardziej zamontować dopiero po wylewce- oczywiście najlepiej jest gdy wylewka jest juz gotowa ale w życiu różnie bywa. Trzeba określić wysokość wylewki ( im dokładniej tym lepiej wiec nawet co do centymetra) ale bramę mozna wyregulowac po wylewkach ( 1 cm bez problemu da sie wyregulowac- nieraz bywa ze wylewki sa nierówne, albo sa płytki ktorych miało nie byc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koktajl - cały garaż mamy już wytynkowany jakiś czas, choć tynkarze nie popisali się na suficie (mamy ocieplany styropianem i na to siatka + klej) i możliwe że będziemy go jeszcze poprawiać. Stwierdziliśmy, że chyba jednak zamontujemy bramę przed wylewkami, aby problem mieć już z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie doczytalam ze zastanawiasz sie nad plytkami ragno- nie sa zbyt popularne w Polsce bo sama szukałam opini na ich temat i mało znalazłam ale ostatecznie kupiłam ich dość sporo i nasz kafelkarz nie narzekał. Wiadomo ze przy tych dłuższych i wąskich czasem zdarza sie problem łódkowania ale nasze były naprawdę dobre wiec mysle ze ragno jest godne polecenia( ja mam płyty 120x60 i 60x60)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Super ten Twój projekt kominka , bardzo mi się podoba . Też zastanawiam się*nad białym wykończeniem, ale boję się*że to będzie jakieś okopcone , przy dzrwiczkach i może przy tej szczelinie na górze ( sama nie wiem po co ona jest , na kominkach zupełnie się nie znam ) z kolei ciemna obudowa ... boję*się*że będzie przytlaczająca

 

A co do tych dzrwi to rzeczywiście fajnie by było gdyby były w kolorze ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...