Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Cześć,

 

Z tym klarowaniem to ostatnio trochę słabo, ale były inne priorytety... Na szczęście pogoda dopisuje i w ostatnich dniach staramy się ponownie trochę ruszyć do przodu... :)

 

Jeśli chodzi o taras, to w zasadzie zgodnie z projektem, chyba że interesują Cię jakieś konkretne detale?

 

Ogólnie to rozpisałem się dość mocno o stanie naszych daszków, ale mi się przeglądarka zawiesiła przy wysyłaniu posta, więc chyba opiszę to dopiero przy najbliższej okazji w dzienniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela Dzięki i wzajemnie :)

A u nas trwa nierówna walka z podłogami ;) W tygodniu chcemy rozłożyć rurki na górze i w końcu zalać... Mam nadzieje że jakoś to pójdzie, bo niby ogólnie wiem co i jak ale nigdy tego na żywo nie widziałem jak się robi... ale nic, oby pogoda się utrzymała...

A poza tym, już prawie normalnie chodzę, więc nie jest źle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Na boki ścianek attykowych chcemy dać XPS 5cm i na to tynk, nie wiem tylko jeszcze czy zwykły czy mozaikowy. Nie podoba mi się tylko do końca rozwiązanie z projektu, gdzie tynk może podciągać wodę od dołu. Wg naszej kierownik lepiej jakby pas od dołu był ocieplony pod membraną, a na to membrana wyklejona na ścianę. Na to listwa startowa z kapinosem nad poziomem tarasu i dopiero od listwy do góry XPS z tynkiem. Niestety chyba już tak nie zrobimy, bo memebrana już leży i czeka na montaż. Po rozmowie z panem z sealeco najlprawdopodobniej o dołu spod żwiru na ścianki boczne wywiniemy po prostu folię kubełkową, aby woda lepiej odchodziła i całość była bardziej przewiewna. Od góry mamy ocieplenie attyki styropianem grafitowym, na to pójdzie płyta OSB pod skosem i wykończenie obróbką blacharską - jak się uda to klejoną na gładko, jak nie to na rąbek stojący...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj bacardi

 

Ja również jestem na podobnym etapie w moim praktycznym 3, i muszę cię pochwalić za staranność i czystość prac przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach, profesjonalnie.

 

Pytanie mam co dajesz na połączenia płyt styropianowych w pojedynczych warstwach że nie widać szczelin

oraz czy dawałeś jakąś siatkę do wylewki przy ogrzewaniu podłogowym na poddaszu

aha wspomniałeś w swoim dzienniku o programie do podłogówki liczący długość pętli możesz powiedzieć co to za program i w czym ci jeszcze pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...